Προς το περιεχόμενο

Sony Vaio-Φορητοί Υπολογιστές


prigipa_m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ειναι λιογικό με το φορμάτ να φύγουν τα περιττά, το ίδιο πρόβλημα έιχα με το τοσίμπα και το παλιο Νόρτονα που το αφαίρεσα, στο LG με 1 γίγκα μνήμη πάντως που είναι χωρίς περιττά προγράμματα το σύστημα πετάει και μπουτάρει ποιο γρήγορα απο το δυνατό τοσίμπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα για να δουλεψει ο πιτσις θέλει και λειτουργικο!Πράγμα που σημαίνει οτι πρέπει να τα ξαναβάλεις απο το recovery,δηλαδή θα πρέπει να τα ξαναβγάλεις τα προγραμματάκια,που αν ξαναματακάνεις φορματ,πάλι θα πρεέπει να τα βάλεις απο το recovery πράγμα που σημαίνει οτι θα ξαναματαμπουν τα πτογράμματα,δηλαδή πάλι πρέπει να τα βγάλεις που αν ξαναματαματαματακανεις φορματ....:devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε που εμένα για δύο πράγματα δεν έχω drivers σε Hardware και πρέπει να κοιτάξω μέσω Internet να τα βάλω γιατί δεν ξλερω και τι συσκευές είναι αυτές!!!Παιδιά γίνεται η κάμερα που έχω να παίξει με κάποιο πρόγραμμα..?Γιατί το Sony Vaio Capture δεν μπαίνει στο pc μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2 Ιανουαριου έφυγε το Laptop απο Ελλαδα και εφτασε Γαλλια στις 4(Παρασκευη)

Τη παρασκευή 11 του μηνος το Laptop επεστρεψε στην Ελλαδα με αλλαγμενο το χαλασμενο dvd writer και με πληρη στοιχεια για το τι εγινε και επειδη ειμαι σε εγγυηση (τριτος χρονος βλεπεται) δεν πληρωσα τπτ.

Αυτη ειναι η Sony. Μπραβο και παλι μπραβο και ας πηγαινει εξωτερικο. αμεσο service πληρη ενημερωση και πανω απο ολα αξιοπιστια οτι κατι καλο γινεται στο laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2 Ιανουαριου έφυγε το Laptop απο Ελλαδα και εφτασε Γαλλια στις 4(Παρασκευη)

Τη παρασκευή 11 του μηνος το Laptop επεστρεψε στην Ελλαδα με αλλαγμενο το χαλασμενο dvd writer και με πληρη στοιχεια για το τι εγινε και επειδη ειμαι σε εγγυηση (τριτος χρονος βλεπεται) δεν πληρωσα τπτ.

Αυτη ειναι η Sony. Μπραβο και παλι μπραβο και ας πηγαινει εξωτερικο. αμεσο service πληρη ενημερωση και πανω απο ολα αξιοπιστια οτι κατι καλο γινεται στο laptop.

 

Καλημέρα!!!Με συγχωρείς αλλά αν εσύ είσαι ευχαριστημένος καλώς!!!Εγώ δεν θα ήμουνα εφόσον μιλάμε για 10 μέρες δηλ. περίπου μισός μήνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, εγώ μέτρησα 9 μέρες. Σχεδόν μισός μήνας είναι τουλάχιστον δυο βδομάδες:P

 

Μη νομίζεις ότι με άλλες διεθνείς εταιρίες έχεις καλύτερη τύχη, ακόμα κι αν οι "επίσημες αντιπροσωπείες" βρίσκονται Ελλάδα, ιδιαίτερα στο θέμα φορητού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Sorry 9 ημέρες είναι και εγώ δεν τις θεωρώ λίγες!!!Όταν παίρνω ένα laptop το παίρνω γιατί θέλω να το έχω μαζί μου,επείδή το χρειάζομαι αλλιώς θα ασχολιόμουν με το Desktop μου.Στην ουσία πληρώνουμε το όνομα της κάθε εταιρείας!!!Χίλιες φορές να στήσουμε ένα δικό μας και αν χαλάσει κάτι να μας το φτιάξουν σε 4 ώρες παρά να περιμένω 9 ημέρες ++++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2 Ιανουαριου έφυγε το Laptop απο Ελλαδα και εφτασε Γαλλια στις 4(Παρασκευη)

Τη παρασκευή 11 του μηνος το Laptop επεστρεψε στην Ελλαδα με αλλαγμενο το χαλασμενο dvd writer και με πληρη στοιχεια για το τι εγινε και επειδη ειμαι σε εγγυηση (τριτος χρονος βλεπεται) δεν πληρωσα τπτ.

Αυτη ειναι η Sony. Μπραβο και παλι μπραβο και ας πηγαινει εξωτερικο. αμεσο service πληρη ενημερωση και πανω απο ολα αξιοπιστια οτι κατι καλο γινεται στο laptop.

 

Eιχες επεκταση εγγυησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Sorry 9 ημέρες είναι και εγώ δεν τις θεωρώ λίγες!!!Όταν παίρνω ένα laptop το παίρνω γιατί θέλω να το έχω μαζί μου,επείδή το χρειάζομαι αλλιώς θα ασχολιόμουν με το Desktop μου.Στην ουσία πληρώνουμε το όνομα της κάθε εταιρείας!!!Χίλιες φορές να στήσουμε ένα δικό μας και αν χαλάσει κάτι να μας το φτιάξουν σε 4 ώρες παρά να περιμένω 9 ημέρες ++++

 

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά καλώς ή κακώς, με την αγορά ενός laptop πρέπει να γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι υπάρχουν πιθανότητες να σου συμβεί κάτι ανάλογο. Όσον αφορά το τετράωρο service, μην ξεχνάς ότι δεν είναι κανόνας.

 

Ιδιαίτερα για όσους βρίσκονται εκτός Αθηνών, σε περίπτωση βλάβης που χρειαστεί να φύγει το μηχάνημα σε κεντρικό service, η μεταφορά Επαρχία-Αθήνα-Επαρχία μπορεί να κρατήσει περισσότερο καιρό απ' το να φύγει το μηχάνημα στο εξωτερικό και να επιστρέψει:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ μαζί σου, αλλά καλώς ή κακώς, με την αγορά ενός laptop πρέπει να γνωρίζεις εκ των προτέρων ότι υπάρχουν πιθανότητες να σου συμβεί κάτι ανάλογο. Όσον αφορά το τετράωρο service, μην ξεχνάς ότι δεν είναι κανόνας.

 

Ιδιαίτερα για όσους βρίσκονται εκτός Αθηνών, σε περίπτωση βλάβης που χρειαστεί να φύγει το μηχάνημα σε κεντρικό service, η μεταφορά Επαρχία-Αθήνα-Επαρχία μπορεί να κρατήσει περισσότερο καιρό απ' το να φύγει το μηχάνημα στο εξωτερικό και να επιστρέψει:-)

 

Πολύ πιθανό να γίνει κάτι τέτοιο!!!Αλλά η τακτική της Sony μου έχει κάτσει πάρα μα πάρα πολύ άσχημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχες επεκταση εγγυησης?

Ναι.

Καλημέρα!!!Με συγχωρείς αλλά αν εσύ είσαι ευχαριστημένος καλώς!!!Εγώ δεν θα ήμουνα εφόσον μιλάμε για 10 μέρες δηλ. περίπου μισός μήνας...

ναι μισος χρονος. ασε ρε φιλαρακο. αν πηγαινε εδω ελλαδα μπορει να εκανε και καμια 30 μερες. και επισης πληρης ενημερωση. και δεν εκανα τπτ απλα ηρθαν απο το σπιτι μου το πηραν και μου το ξαναεφεραν σπιτι. οχι ελατε στη ταδε οδο ελατε απο τη πισω πορτα κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...