Προς το περιεχόμενο

Αγορές παιχνιδιών από ebay...


vassilis_pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραλαμβανεις χαρτακι ειδοποιησης απο το ΕΛΤΑ και πας με την αστυνομικη σου ταυτοτητα για παραλαβη.

 

Μόνο αν έχεις πληρώσει 1-3$ insurrance,διαφορετικά στο αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο(αν χωράει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παραλαμβανεις χαρτακι ειδοποιησης απο το ΕΛΤΑ και πας με την αστυνομικη σου ταυτοτητα για παραλαβη.

 

καλοοοοοοο.

 

 

 

Μόνο αν έχεις πληρώσει 1-3$ insurrance,διαφορετικά στο αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο(αν χωράει).

 

και αν δε χωραει τι γινεται και λειπω? το παιρνουν πισω η το αφηνουν οπου βρουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αγοράσει κανείς απο το Γερμανικό ebay?

Μου έχουν πει πως δεν δέχονται paypal οι περισσότεροι πωλητές.

Επίσης, ποια online καταστήματα προτιμάτε πέρα απο το play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα Play-asia.com το Lost Odyssey με 34,12? και έπαθα πλάκα! Ισχύει η θα πληρώσουμε τίποτα κερατιάτικα όπως τελωνεία, έξοδα αποστολής τρελά και όλα τα σχετικά;

 

http://www.play-asia.com/paOS-13-71-dw-49-en-70-2iys.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο αν έχεις πληρώσει 1-3$ insurrance,διαφορετικά στο αφήνουν στο γραμματοκιβώτιο(αν χωράει).

 

Χμ, φιλε gherudos εγω σπανια πληρωνω insurance και ολο στα ΕΛΤΑ μου ερχεται.

 

Επισης, για αγνωστο λογο, προχθες μου το εφερε ενα παιδι των ΕΛΤΑ σπιτι, με κατ'ιδιαν παραδοση.Δεν ξερω γιατι, δεν χρεωθηκα με διαφορετικο τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν δε χωραει τι γινεται και λειπω? το παιρνουν πισω η το αφηνουν οπου βρουν?

 

Αυτο που κανουν ειναι να σε αφησουν ηδοποιητηριο να πας να το παραλαβης με ταυτοτητα απο ελτα.

 

Τωρα αν ειναι μικρο και δεν αναγραφετε πανω αξια τοτε το αφηνουν και στο γραματοκιβοτιο κατω. Οταν λεμε ομως μικρο ενωουμε μικρο, παρηγειλα μια microSD που ξες ηταν σε φακελο και μεσα το μικρο κουτακι και το αφησαν κατω στο γραματοκιβωτιο.

 

Σημερα ειρθε απο αμερικη ενα Bluetooth Headset (80 δολαρια) με αναγραφη Gift και δηλωμενη αξια 30$ χωρις να περασει απο τελωνειο κτλ σε συνολο μεσα σε 5 εργασιμες μερες.

 

Καλα ε ++++ στο ebay. Μην το φοβαστε. 2 αγορες εκανα η μια, πειρα καρτα για το κινητο 60 ευρω αντι για 90 που την εβρησκες απο ελλαδα και bluetooth που ελλαδα δεν κυκλοφορησε και ακομα αν ειχε κυκλοφορισει θα εκανε 120 περιπου στα 70 ευρω... μονο απο αυτο καταλαβενεται ποσο αξιζει να το παρεις απο ebay

 

Αντε και καλες αγορες ... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που κανουν ειναι να σε αφησουν ηδοποιητηριο να πας να το παραλαβης με ταυτοτητα απο ελτα.

 

Τωρα αν ειναι μικρο και δεν αναγραφετε πανω αξια τοτε το αφηνουν και στο γραματοκιβοτιο κατω. Οταν λεμε ομως μικρο ενωουμε μικρο, παρηγειλα μια microSD που ξες ηταν σε φακελο και μεσα το μικρο κουτακι και το αφησαν κατω στο γραματοκιβωτιο.

 

Σημερα ειρθε απο αμερικη ενα Bluetooth Headset (80 δολαρια) με αναγραφη Gift και δηλωμενη αξια 30$ χωρις να περασει απο τελωνειο κτλ σε συνολο μεσα σε 5 εργασιμες μερες.

 

Καλα ε ++++ στο ebay. Μην το φοβαστε. 2 αγορες εκανα η μια, πειρα καρτα για το κινητο 60 ευρω αντι για 90 που την εβρησκες απο ελλαδα και bluetooth που ελλαδα δεν κυκλοφορησε και ακομα αν ειχε κυκλοφορισει θα εκανε 120 περιπου στα 70 ευρω... μονο απο αυτο καταλαβενεται ποσο αξιζει να το παρεις απο ebay

 

Αντε και καλες αγορες ... :-D

 

+1 σε ολα.

 

Και οι δημοφιλεις ebay sellers ειναι μακραν πιο συνεννοησιμοι και σωστοι απο τον καθε τυχαρπαστο Ελληνα στη Στουρναρη.:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα πάει... Το wiikey μου το έστειλαν μέσα σε κλασσικό λευκό φάκελο και μάλιστα μέχρι να το δώ εκει μέσα νόμιζα οτι δεν μοθ το είχαν στείλει :P

Τώρα για άλλα πράγματα συνήθως έρχεται ειδοποιητήριο απο ΕΛΤΑ. Έχει μεγάλη σημασία κατα τα άλλα η χώρα απο την οποία στα στέλνουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα πάει... Το wiikey μου το έστειλαν μέσα σε κλασσικό λευκό φάκελο και μάλιστα μέχρι να το δώ εκει μέσα νόμιζα οτι δεν μοθ το είχαν στείλει :P

Τώρα για άλλα πράγματα συνήθως έρχεται ειδοποιητήριο απο ΕΛΤΑ. Έχει μεγάλη σημασία κατα τα άλλα η χώρα απο την οποία στα στέλνουν..

 

Σε εμενα 7/10 ειναι απο Taiwan και 3/10 απο US.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμενα 7/10 ειναι απο Taiwan και 3/10 απο US.

 

Εγώ μάλλον είμαι φτηνιάρης και προτιμάω την κίνα και το χονγκ κόνγκ :P...

Μέχρι στιγμής ποτέ απο us και δεν νομίζω να χρειαστεί κιόλας.. απο ευρώπη και κίνα/χκ βρίσκω συνήθως τα πάντα σε εξευτελιστικές τιμές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...