Προς το περιεχόμενο

Demigod


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το αγόρασα 29 ευρώ από Impulse, δεν πρόλαβα να το δω και πολύ αλλά από τα 2-3 skirmish που έπαιξα με την AI μου άρεσε αρκετά (δεν έχω παίξει DOTA). Επίσης φαίνεται αρκετά optimized, σε 1920χ1200 πήγαινε νεράκι με όλα τέρμα και 8χΑΑ αν και το pc μου είναι άνω του μέσου όρου και μάλλον δεν αποτελεί κριτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η επίσημη απάντηση της Stardock σχετικά με την πρόωρη διάθεσή του:

 

Είναι πραγματικά αστείο να βλέπεις διάφορα καταστήματα να παραβαίνουν τις επίσημες ημερομηνίες κυκλοφορίας μερικών αναμενόμενων παιχνιδιών και όπως φαίνεται, η αντίστοιχη του Demigod δεν αποτελεί εξαίρεση σε αυτό το (ας μου επιτραπεί η έκφραση) τσίρκο.

 

Ας δούμε πρώτα όμως πώς έχουν τα πράγματα.

 

Πριν δύο μέρες το αμερικανικό Gamestop διέθεσε νωρίτερα το Demigod, με αποτέλεσμα να μείνουν παραπονεμένοι πολλοί χρήστες που είχαν προ-παραγγείλει το παιχνίδι από το Impulse (μεταξύ άλλων βέβαια διέρευσε η έκδοση και σε διάφορα torrent sites αλλά αυτό δεν έχει ιδιαίτερη σημασία καθώς το ζουμί του Demigod είναι το οnline μέρος του).

 

Εύλογο ήταν να περιμένουμε την επίσημη απάντηση της Stardock, η οποία δόθηκε σήμερα.

 

Σύμφωνα με την ανακοίνωση (η οποία δεν αναλύει τους λόγους της πρόωρης διάθεσης από το Gamestop), αρκετοί εργαζόμενοί της δούλευαν ασταμάτητα επί οκτώ εβδομάδες και περίμεναν σαν τρελοί την μεγαλοβδομάδα για να ξεκουραστούν λίγο.

 

Αντ’ αυτού όμως, αναγκάστηκαν να επιστρέψουν στις δουλειές τους για να ρυθμίσουν τους κεντρικούς servers.

 

Εν συνεχεία η Stardock αναφέρεται στην μη ύπαρξη προγράμματος προστασίας για το οποίο και την επευφημούμε.

 

Παραδέχεται ότι τα περισσότερα προγράμματα (όπως… γκούχου γκούχου… το SecureRom με τις τρεις ενεργοποιήσεις) είναι ικανά να καταστρέψουν παρά να προστατέψουν τις πωλήσεις ενός παιχνιδιού, ενώ μένει να δούμε ιδίοις όμμασι τα αποτελέσματά της κίνησης αυτής στο “απροστάτευτο” Demigod.

 

Η ανακοίνωση κλείνει με χαρμόσυνα νέα, μιας και η ψηφιακή έκδοση του Demigod είναι ήδη διαθέσιμη στο Impulse και μπορείτε να την αγοράσετε τώρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έγινε ένας πανικός με την πρόωρη κυκλοφορία, όσοι είχαμε κάνει preorder το είχαμε απο χθες αλλά οι server δεν άντεξαν το βάρος μια και δεν είχαν ανοίξει τους κανονικούς ακόμα. Σήμερα φαίνεται κάποιοι να αντιμετωπίζουν προβλήματα σύνδεσης στο multiplayer, λογικά θα λυθεί σύντομα.

Πάντως το impulse το προτιμώ 100% από το steam, άψογες ταχύτητες στο κατέβασμα και γενικά λιγότερο ενοχλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Frou-frou το παιχνίδι είναι ΠΑΡΑ πολύ καλό, δυστυχώς έχει προβλήματα στο multi όταν πας να συνδεθείς. Μακάρι να τα λύσουν σύντομα γιατί είναι κρίμα για ένα τόσο καλό παιχνίδι που μάλιστα είναι ξεκάθαρα multi να πάσχει σε αυτόν τον τομέα.

Δε διάβασα την κριτική του gamespot αλλά φαντάζομαι επικεντρώνεται στα προβλήματα αυτά.

John παίζεις pantheon? To username μου είναι Morkayne (unclean beast ftw :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χαμηλή βαθμολογία στο Review του Gamespot βασίζεται στο πρόβλημα του Online μέρους (το οποίο δεν ήταν έντονο σήμερα μιας και έπαιξα αρκετούς αγώνες). Γι' αυτό άλλωστε κι εγώ ζήτησα παράταση προθεσμίας ώστε να έχουν διορθωθεί τα περισσότερα προβλήματα προτού την αφήσω την τζίφρα μου :P

 

PS: Από το ένα άκρο (Gamespot) στο άλλο άκρο (NeoSeeker που του δίνει 10/10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν είναι λίγο μπερδεμένο το παιχνίδι. δεν ξέρω να λείπει κάτι γιατί το έχω από τον θείο ριπαρισμένο αλλά δεν εξηγεί πουθενά πως παίζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...