Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 10/1/2008 στις 12:39 ΜΜ, JRIXM8 είπε

Ο αδερφός μου έχει το χειριστήριο του XBOX 360 στο pc του και πραγματικά είναι από τα καλύτερα χειριστήρια που έχω πιάσει. Εγώ έχω το logitech Rumblepad 2 και θεωρώ ότι είναι χειρότερο από του XBOX 360. Βέβαια είναι αρκετά πιο ακριβό αλλά είναι δικιά σου επιλογή ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις.

Συμφωνώ απόλυτα. Το Xbox 360 είναι με διαφορά το καλύτερο χειριστήριο,  επίσης είναι το πιο ανθεκτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το elite 2, και είναι εξαιρετικό, αλλά στα χρήματά του, είναι πολύ κακό value for money, ειδικά αν σκεφτούμε πως οι τσίπηδες δεν δίνουν καν τον wireless adapter μαζί, σε ένα gamepad αξίας 180 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, tsabasid είπε

Εχω το elite 2, και είναι εξαιρετικό, αλλά στα χρήματά του, είναι πολύ κακό value for money, ειδικά αν σκεφτούμε πως οι τσίπηδες δεν δίνουν καν τον wireless adapter μαζί, σε ένα gamepad αξίας 180 ευρώ.

Λογικο αυτο γιατι λειτουργει μεσω bluetooth.

Ανταπτορα χρειαζοταν ομως υποχρεωτικα το πρωτο elite controller γιατι αλλιως δεν μπορουσες να παιξεις ασυρματα(αρα θα ειχες πληρωσει 160ευρω για ενα ενσυρματο controller). Οπως ηθελε και αλλα 25ευρω για το play and charge kit που ευτυχως βαλανε στο 2,και αρα το συνολικο κοστος του 1 εβγαινε κοντα στα 200ευρω.

Οσο για το V2 ας μην ειχε τα προβληματα που εμφανιζει σε κοσμο και οντως θα ηταν το καλυτερο.

https://www.skroutz.gr/s/20591129/Microsoft-Xbox-Elite-Series-2-Wireless-Controller-Black.html?from=catspan#reviews

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω το προτεινω που το εχω γιατι ειναι 50-50 να βγαλει προβλημα και εχει τυχει σε πολλους απο το unboxing κιολας.

Εμενα προσωπικα στους 4 μηνες πανω αρχισε να μου ψιλο κολαει το δεξι trigger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω και τα 2 elite να πω πως στο 1ο μου χάλασε το lb και το άλλαξα με ένα που πήρα από ebay. Για το 2 έχω να πω πως έχει καταπληκτική μπαταρία και φορτίζει πολύ γρήγορα. Κάποιο πρόβλημα δεν μου έχει βγάλει αν και το έχω λίγο καιρό. Πάντως αλήθεια είναι σε αυτά τα λεφτά έπρεπε να έχει μέσα και το ανταπτορακι για να παίζεις σε pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω τα φώτα σας σε ένα θέμα που έχω με ένα XBOX ONE CONTROLLER (wireless) που πήρα.
Ορισμένες φορές το κουμπί Α και το Υ όταν το πατήσεις λίγο πιο ελαφρά η στο πλάι ενώ φαίνεται οτι πατιέται είναι σαν να μήν έχει πατηθεί.
Αν πατηθεί το ίδιο κουμπί πιο δυνατά όλα οκ.
Θέλω να ξέρω αν είναι θέμα του χειρηστηρίου η αν έτσι έτσι είναι φτιαγμένο, να θέλουν παραπάνω πίεση τα μπουτόν.
Αλλίως να το στείλω πίσω γιατί δεν το έχω ούτε 5 μέρες.
Παρακάτω βάζω ένα παρόμοιο πρόβλημα που βρήκα στο youtube για το Elite

 

Ευχαριστώ, και διορθώστε με αν το πόσταρα σε λάθος topic

 

Επεξ/σία από johnrago
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 hours ago, johnrago said:

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω τα φώτα σας σε ένα θέμα που έχω με ένα XBOX ONE CONTROLLER (wireless) που πήρα.
Ορισμένες φορές το κουμπί Α και το Υ όταν το πατήσεις λίγο πιο ελαφρά η στο πλάι ενώ φαίνεται οτι πατιέται είναι σαν να μήν έχει πατηθεί.
Αν πατηθεί το ίδιο κουμπί πιο δυνατά όλα οκ.
Θέλω να ξέρω αν είναι θέμα του χειρηστηρίου η αν έτσι έτσι είναι φτιαγμένο, να θέλουν παραπάνω πίεση τα μπουτόν.
Αλλίως να το στείλω πίσω γιατί δεν το έχω ούτε 5 μέρες.
Παρακάτω βάζω ένα παρόμοιο πρόβλημα που βρήκα στο youtube για το Elite

Ευχαριστώ, και διορθώστε με αν το πόσταρα σε λάθος topic

Είναι ελαφρώς known defect, στη θέση σου θα το έστελνα πίσω. Μίλα με το support της MS, είναι πολύ εξυπηρετικοί (αν και λίγο αγενείς ορισμένες φορές, τελευταία φορά μου μίλαγαν στον ενικό από το πουθενά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι ελαφρώς known defect, στη θέση σου θα το έστελνα πίσω. Μίλα με το support της MS, είναι πολύ εξυπηρετικοί (αν και λίγο αγενείς ορισμένες φορές, τελευταία φορά μου μίλαγαν στον ενικό από το πουθενά).

Εχω και εγώ το ιδιο θέμα αλλά δεν ασχολήθηκα ποτε γιατι το πήρα απο skroutzomagazo και βαριόμουνα τα πέρα δώθε. υπάρχει περίπτωση να το στείλω απευθείας microsoft?

8-9 μηνες το εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις αίτηση για αντικατάσταση στη Microsoft σου λένε να το στείλεις, βάζεις το s/n και απόδειξη αν στο περάσουν το στέλνεις και περιμένεις. Εγω δοκίμασα κ ένα ενός φίλου που το χει ένα μήνα.. Το ίδιο πράγμα κάνει.. Πόσο γκαντέμης πια να έχουν πρόβλημα κ τα 2

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι ελαφρώς known defect, στη θέση σου θα το έστελνα πίσω. Μίλα με το support της MS, είναι πολύ εξυπηρετικοί (αν και λίγο αγενείς ορισμένες φορές, τελευταία φορά μου μίλαγαν στον ενικό από το πουθενά).

Άνετοι στη Microsoft 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...