Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχεις ήδη ps2 χειριστήριο εγώ προτείνω αυτό:

 

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS2.00712

 

Απλό, οικονομικό και παίρνει 2 DS2. :)

Προσοχη μονο με αυτο γιατι οταν πηγα να βαλω δυο κιθαρες δεχοτανε μονο την μια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσοχη μονο με αυτο γιατι οταν πηγα να βαλω δυο κιθαρες δεχοτανε μονο την μια....

 

Ε ναι εντάξει το παιδί χειριστήρια ζήτησε. Πάντως υποστηρίζει 2 χειριστήρια κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν εχω κανενα μοχλο για play station lol. Νομιζα ήταν ξεκαθαρο το ερώτημα στο post μου.. :-/

 

Ούτε ανταπτορες ουτε τίποτα. Ενα μοχλο στο στυλ του play station θέλω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε πας σε οποιοδηποτε καταστημα και αγοραζεις αυτο που μολις ανεφερες αν και του xbox ειναι πολυ καλυτερο

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν εχω κανενα μοχλο για play station lol. Νομιζα ήταν ξεκαθαρο το ερώτημα στο post μου.. :-/

 

Ούτε ανταπτορες ουτε τίποτα. Ενα μοχλο στο στυλ του play station θέλω!

 

Ναι βρε συ εγώ απλά σου είπα σε περίπτωση που είχες DS2. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγα λογια αυτο που βρηκα με 11,5 ευρω στο ebay δεν υπαρχει αντιστοιχο του σε ελλαδα απο θεμα "καλου". θα χρειαστει να παω στα 19-20 για να βρω κατι αντιστοιχο απο Ελλαδα.. και εφοσον δε το βιαζομαι.... eBay it is... thanks που εμμέσως απαντησατε χαχα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυθεντικο ps2 που στα σχολια λεει οτι παιζει και σε πισι με ανταπτορα,για τσεκαρε λιγο

 

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PS2.00468&sid=1

οντως παιζει με ανταπτορα, ολα τα χειρηστηρια του ps2 παιζουν σε pc με ανταπτορα.

 

@coprse

η καλυτερη επιλογη ειναι ενα ενσυρματο X360 Controler με 30Ε θα το πληρωσεις μια φορα και θα το εχεις για χρονια (αν δεν το κακομεταχειριζεσε).

αν θες πιο φθηνο εγω παντα για το pc επερνα μια μλκιτσα της speedlink απο τα Public με 15Ε μιας και με ξερω και μεσα σε 1-2 μηνες τα βγαζω off (το PES φταιει οχι εγω ^_^).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/53382/Logitech-Cordless-Rumblepad-2.html

Αν μπορεις να το βρεις πουθενα φθηνοτερα, τσιμπα το!

στα public εχω καιρο που το βλεπω, δεν ξερω βαιβαια αν ειναι το ιδιο, εγω βλεπω ενα ακριβως ιδιο αλλα σε μπλε σκουρο χρωμα καπως προς το γκρι και εχει 30-35Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα public εχω καιρο που το βλεπω, δεν ξερω βαιβαια αν ειναι το ιδιο, εγω βλεπω ενα ακριβως ιδιο αλλα σε μπλε σκουρο χρωμα καπως προς το γκρι και εχει 30-35Ε.

Αυτο http://www.public.gr/prod/gaming/accessories/pc-controllers/gamepads/logitech-rumble-gamepad-f510-heiristirio-paihnidion-pc/prod811157pp/ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με λιγα λογια αυτο που βρηκα με 11,5 ευρω στο ebay δεν υπαρχει αντιστοιχο του σε ελλαδα απο θεμα "καλου". θα χρειαστει να παω στα 19-20 για να βρω κατι αντιστοιχο απο Ελλαδα.. και εφοσον δε το βιαζομαι.... eBay it is... thanks που εμμέσως απαντησατε χαχα..

 

οταν λες απο θεμα 'καλου'? νομιζεις οτι αυτο που λινκαρες στην αρχη ειναι καλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο. Εννοειται οτι εννοούσα για value for money και αναλογια τιμης κοστους... Συνήθως τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται. Ειναι αυτονοητο πιστευω πως αν καποιος δωσει παραπανω χρηματα θα παρει κατι πιο αξιολογο. Εχω θελω απλα να βρω στην φθηνότερη δυνατη τιμη, μια αξιολογη λυση ωστε να παιξω ανετα το προ στο pc οπως το εχω συνηθισει (δηλ με μοχλο σε στυλ ps) καθως για οικονομικους λογους εδωσα το ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο. Εννοειται οτι εννοούσα για value for money και αναλογια τιμης κοστους... Συνήθως τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται. Ειναι αυτονοητο πιστευω πως αν καποιος δωσει παραπανω χρηματα θα παρει κατι πιο αξιολογο. Εχω θελω απλα να βρω στην φθηνότερη δυνατη τιμη, μια αξιολογη λυση ωστε να παιξω ανετα το προ στο pc οπως το εχω συνηθισει (δηλ με μοχλο σε στυλ ps) καθως για οικονομικους λογους εδωσα το ps3.

 

 

Να σου πω απο προσωπικη εμπειρια οτι δεν θα σου κρατησει πανω απο 2μηνο με νορμαλ χρηση :)

Ειχα ενα αντιστοιχο "noname" χειριστηριο , ιδιο με αυτο στην φωτο (τωρα αν ειναι καριβως το ιδιο μοντελο απο την ιδια κινεζοεταιρεια δεν ξερω) και στον μηνα αρχισε να κουδουνιζει και να τα "χανει" στα αναλογικα sticks αλλου εστριβες αλλου πηγαινε - κατι σαν τα basic ποντικια της Microsoft αν θυμαστε , ε το παρατησα , εσκασα αρκετα για ενα logitech wingman II wireless και το εχω ακομα 5 χρονια μετα και δουλευει αψωγα.

Με λιγα λογια δωσε τα 20 για το Logitech που λογικα εχει και καποια ικανοποιητικη εγγυηση συν το οτι μαλλον δεν θα εχεις κανενα θεμα συμβατοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...