Προς το περιεχόμενο

Ioς


johnnybegood3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια έχω το εξής πρόβλημα.Κόλλησα ιό ο οποίος μου πετάει αρχεία κάτι.dll μέσα στο φάκελο C/WINDOWS/SYSTEM32 και αναγκάζομαι κάθε μία ώρα να τα σβήνω με το αντιβιοτικό μου το avast.Αν υπάρχει κάποια λύση που να ε γλιτώσει απ το format θα με έκανε ιδιαίτερα χαρούμενο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν κάνω αναζήτηση για να βρω ιό.Το αντιβιοτικό εκεί που κάθομαι πετάει μήνυμα ότι εντόπισε ιο κ το σβήνω κάθε φορά κ κάθε φορά το αρχείο είναι κ διαφορετικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει να μπω σε safe mode να δω αν μου το πετάει ακόμα αλλά δεν υπάρχει και κάποιο νόημα να το κάνω.Ο σκοπός είναι να βρω τρόπο να σβήσω τον ιό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναγκάζεσαι κάθε φορά να τα σβήνεις και στα ξαναεμφανίζει πάλι τότε μάλλον ο ιός έχει μπεί στο registry ή γενικά ειναι φτιαγμένος να επανέρχεται όταν τον σβήνεις.Σε αυτή την περίπτωση καταγράφεις το όνομα του ιού,κάνεις μια αναζήτηση στο google όπου σίγουρα θα βρεις πληροφορίες για τον ιο και σίγουρα τρόπο να τον διαγράψεις που φυσικά θα ειναι manual(έχοντας βέβαια καποιες στοιχειώδεις γνώσεις απο η/υ. :) )

 

Το format είναι υγεία αλλά καλό ειναι να ειναι η τελευταία λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αφού δεν θέλει να μπει σε safe mode Windows για να σβήσει μόνιμα (συνήθως) το virus από εκεί ας κάνει format...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά αλλά δεν ξέρω το όνομα του ιου.Εμένα το Antivirus με ειδοποιεί μόνο για το μολυσμένο αρχείο κ όχι για τον ιό οπότε δεν γίνεται να ξέρω το όνομά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω για το avast αλλα λογικα θα εχει επιλογες να το βαλει σε καραντινα, να το διαγραψει, να εμποδισει τη δραση του κλπ.

αν κανεις μια εξεταση ολο το σκληρο δεν στον εμφανιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...