Προς το περιεχόμενο

Ξαφνική οφειλή στην Tellas μετά από ένα χρόνο!


Nistasle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγά τα αυγά λες και δεν το καταλάβαμε ακόμη.Όλες οι εταιρείες τα ιδιά χάλια είναι.Εμένα προχτές μου ήρθε ένας λογαριασμός της vodafone 160 ευρώ γιατί είχα ξεπεράσει κατα 400 mb το όριο των 5 gb που έχω ως χρήστης ADSM.Δηλαδή για ένα παιχνίδι του κ0lou πληρώνω 130 ευρώ κερατιάτικα.Όλοί το ίδιο απατεώνες είναι(μηδενός εξαιρουμένου).

 

Και τι φταιει η Vodafon αν εσυ ξεπερασες το οριο για ενα παιχνιδι του κ...λου ???

 

Επιλογη σου ηταν.

 

Και σε ενα συναδελφο ηρθε 1.100 !!!! ευρω λογαριασμος vodafone απο περιηγηση της κορης του στο internet me to kinhto αλλα πληρωσε χωρις να κατηγορησει την vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνετε καλή δουλειά.

Πρώτα πρώτα οι τράπεζες και οι μηνιαίες αναφορές τους είναι φίλοι σας.

Δεύτερον ο τελευταίος λογαριασμός (που δείχνει ότι δεν χρωστάτε τίποτα) είναι αρκετός.

 

Σταματήστε να πληρώνετε με ρευστό και αρχίστε να χρησιμοποιείτε τις τράπεζες για αυτόματες πληρωμές, και πιστωτικές κάρτες (που εξοφλήτε άμεσα με standing order από τον τρεχούμενο). Καταγράφουν τα πάντα και δεν χρειάζεστε να τρέχετε αργότερα για αποδείξεις κλπ.

 

Σχετικά με το φίλο παραπάνω που πλήρωσε όταν έλαβε το εξώδικό ΚΑΚΟΣ το έκανε.

Αν ήξερε ότι δεν χρωστάει μία κρατά την σκληρή γραμμή

 

 

Και χωρίς τα αποδεικτικά στοιχεία; Θα σε φάνε ζωντανό, αντί για 20 ευρώ θα πληρώσεις 20000 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μα καλα δεν δινουν εκκαθαριστικο λογαριασμο στην διακοπη καθε συνδεσης? εαν δινουν τοτε δεν εισαι υποχρεωμανος να πληρωσεις τιποτα!

 

εξαλλου μετα της απομακρυσνσης εκ του ταμειου ουδεν λαθος αναγνωριζεται ( κανονας των εταιρικων λαμογιων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ειχε τυχει κι εμενα με λογαριασμο μετα απο πολλους μηνες απο την διακοποη κια δεν τον πληρωσα.Καπου τοσο ηταν το ποσο.Δεν μου ξαναεστειλαν .

 

 

Μετα απο δυο σχεδον χρονια με ξαναθυμηθηκαν την Παρασκευη για ενα ...χρεος 27 ευρω λενε και αν εχω παρει σχετικη επιστολη.

Τους ειπα οτι δεν χρωσταω τιποτα , να μην με ξαναενοχλησουν και εκλεισα το τηλεφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σήμερα με θυμήθηκε η HOL και μου έστειλε ένα λογαριασμό για κλήσεις από 1/10/2006-30/11/2006!!!!

9,50? είναι μόνο και απ'όσο μπορώ να θυμηθώ (γιατί έχει περάσει πάνω από χρόνος που έχω προεπιλογή Forthnet) δεν μου είχε έρθει ποτέ λογαριασμός από την HOL, άρα μάλλον τα χρωστάω, αλλά μου έκανε εντύπωση η ταχύτητα έκδοσης του λογαριασμού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μακρια απο tell-ASS! ειπαμε να φυγουμε απο το μονοπωλειο του οτε και τι καναμε; 1εκ ελληνες γινανε συνδρομητες της σταθερης τηλεφωνιας του αλλου μεγαλοτσιφλικιου! πληρωσαμε τα σπασμενα των ταμειων και των συνδικαλιστων. αν δε θελετε νταραβερια με αλλες ιδιωτικες, χιλιες φορες ναι στον οτε τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα μου εστειλαν 3 λογαριασμουσ μεσα στο 2007 χωρισ να ειμαι συνδρομητης τουσ,απλα ειχα κανει αιτηση για το τελασ ζηστο πριν 1.5 χρονο και επειδη αργουσαν ακυρωσα την αιτηση(εννοειται πριν γινω συνδρομητης τους)οσο για τουσ λογαριασμους τους πεταξα βεβαια αφου πρωτα τους γαμ***********ρωσα κανονικα ,ειναι αλητες μην ασχολεισαι απλα μην κανεισ καμμια μαλ***α ποτε και τουσ πληρωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Εγω εχω ενα παραδοξο απο τελλας παντως.

Διεκοψα για φορθνετ και στον τελευταιο τους λογαριασμο μου

εστειλαν επιστροφη 38 ευρω!

Πηρα τηλ να ρωτησω απο που θα παρω τα χρηματα και μου ειπαν οτι

θα μου σταλουν ταχυδρομικα με επιταγη απο τραπεζα πειραιως σε ενα μηνα.

Βεβαια περασε 1.5 μηνας και ουτε επιταγη ουτε τιποτα.

Απο την μια σκεφτομαι να τους ενοχλησω παλι,απο την αλλη ομως

σκεφτομαι οτι θα δωσω κανα 10ευρω στην αναμονη παλι για να πιασω γραμμη(!),και οταν την πιασω θα μιλησω με κανεναν ασχετο παλι που θα μου σπασει τα νευρα,ασε που μπορει να τσαντιστουν που θα δωσουν

λεφτα πισω και να αρχισουν να χρεωνουν παλι μετα απο κανα χρονο:P

 

απλά να πω πως τα ίδια πέρασα από την tim - με το κερασάκι πως όταν μετά από κανένα χρόνο είχα την αναίδεια να το θυμηθώ και να το ψάξω βγήκαν να μου πουν πως ήταν λάθος και ήταν οφειλή ΜΟΥ τελικά ... ε ρε γέλια που έκανα από shop σε shop ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΥΡΗ ΕΧΟΥΝΕ.ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ Ν ΑΛΛΑΖΩ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΠΑΝΤΟΥ.SOS!!!!

 

Σε θέματα λογαριασμών κλπ ο ΟΤΕ είναι χρόνια μπροστά :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θέματα λογαριασμών κλπ ο ΟΤΕ είναι χρόνια μπροστά :-)

 

 

Αυτο ειναι αληθεια...Μολις την ... εκανα για netone στον επομενο λογαριασμο μου επεστρεψαν 65 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια αν εχετε τον τελευταιο εξοφλητικο λογαριασμο φυσικα και δεν πληρωνετε τιποτα!!! κλασικη περιπτωση εταιρειας σταθερης τηλεφωνιας στην ελλαδα... Αν οχι πληρωνουμε κανονικα αλλιως τους τριβουμε το λογαριασμο στην μουρη! Αξιοπρεπεια ΜΟΝΟ ο ΟΤΕ σε θεματα λογαριασμου!!! Αυτο πορϋποθετει να ξερουμε να διαβαζουμε και το λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...