Προς το περιεχόμενο

Απο Forthnet σε conn-x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα forthnet-768Kbit αορίστου χρόνου (μέσω ΟΤΕ) και έκανα πριν απο μερικές μέρες αίτηση στο 134 για το conn-x (1Mbit). Τους έστειλα και μια εξουδιοδότηση όπως μου ζήτησαν μέσω φαξ για να αναλάβουν την καταγγελία σύμβασης με τον προηγούμενο παροχό.

 

Η σύνδεση με τον ΟΤΕ δουλεύει κανονικά με τους κωδικούς που μου έδωσαν... αλλά το ίδιο ισχύει και για τον λογαριασμό μου με την forthnet. Δηλαδή έχω 2 συνδέσεις αυτή την στιγμή (και ΟΤΕ και forthnet).

 

Είναι θέμα καθαρά διαδικαστικό που θα το αναλάβει ο ΟΤΕ? Ή μήπως να επικοινωνήσω με τη forthnet ή με τον OTE? Για να μην έρθω προ εκπλήξεων και μου στέλνουν 2 λογαριασμούς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ εσυ δεν εκανες διακοπη με τη forthnet και τα ανελαβε ολα ο OTE.

 

Αν ολα γινουν καλα δε θα παρεις λογαριασμο και η συνδεση σου με τη forthnet θα συνεχιστει μεχρι την τελευταια μερα που εχεις πληρωμενη

 

Για παραδειγμα ειχα στην Πατρα forthnet και μολις μετακομισα Αθηνα εκανα αιτηση διακοπης και πηρα OTENET εδω. Η γραμμη ενεργοποιηθηκε αλλα δε μου ειχαν δωσει ακομα κωδικους αλλα εγω εμπαινα με τους κωδικους της forthnet που ειχα στην Πατρα μεχρι να μου την διακοψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H forthnet απ ότι ξέρω, έχει ως πολιτική την έκδοση λογαριασμού ανά διμήνου. δηλαδή πχ εγώ δεν μπορώ να κόψω την σύνδεση μου στις 22/1 αλλά θα πρέπει να περιμένω να πάει 22/2 μέχρι να με κόψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν ολα γινουν καλα δε θα παρεις λογαριασμο και η συνδεση σου με τη forthnet θα συνεχιστει μεχρι την τελευταια μερα που εχεις πληρωμενη

 

Μάλλον αυτό θα ισχύει... έχω πληρωμένο λογαριασμό φορθνετ μέχρι τις 22-1-2008. Γι'αυτό και οι κωδικοί μου λειτουργούν ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ μια ανάλογη απορία.Βασικά ήμουν Οτενετ και τώρα πήγα Forthnet.Στο site της Οτενετ λέει ότι η σύνδεση μου είναι ενεργή.Φταίει το ότι έχω πληρωμένο λογαριασμό για αυτό το μήνα ή η Forthnet δεν ανέλαβε να κόψει τη σύνδεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...