Προς το περιεχόμενο

not everyone understands HOUSE music,it's a spiritual thing,a soul thing,a body thing


DJ_XLR8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Venue 7 tracklist

 

-CD1 Dance

01_Motorcycle-as Rush comes (Gabriel & Dresden chillout mix)

02_Robbie Rivera Pres. Keylime-Girlfriend

03_Origine-Sanctuary (Ivan gough mix)

04_Fransesco Farfa-Real love (Bini & Martini vocal mix)

05_Armin Van Buuren-Burned with desire (Rising star remix)

06_Chable & Binici-Ride

07_alex Dolby-Psiko garden

08_Viton & Stel-Wooden swordz

09_Electro Blues-The ball

10_Punk Division-Seven nation army (Punk club mix)

 

-CD2 Bed

01_ ?

02_ ?

03_Maxi Priest-Close to you

04_Soul II Soul-Back to life

05_Kylie Minoque-Slow

06_Richard X Vs. Liberty X-Being nobody (X-strumental)

07_Lucy Pearl-Don't mess with my man

08_Tina Harris-Who's that guy

09_RMX Crw Ft. Ebon-E - Turn me on

10_Wlakerman - Here comes the walkerman

11_Tools Ft. Iba - Sexy cherry

12_Mnc Ft. Silvy - Sweet dreams

13_Hocus Pocuz - Summer in the city

14_Sean Paul - Get busy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει παντως εντυπωση πως δεν εχουν ξετρυπωσει ακομα στα ραδιοφωνα το live element -something about you.Tο εχω σε pre-released vinyl απο τον νοεμβριο και περιμενα οτι μεχρι την ανοιξη θα το ειχαν παιξει.Για να δουμε το καλοκαιρι τι θα γινει.Προκειται για 1000% εμπορικο κομματι με σιγουρη απηχηση.

Επισης περιμενω 1000% οτι την ιδια καταληξη θα εχει και το StoneBridge - Put 'Em High το οποιο εχει βγει σε promos(και επισημα) πολυ καιρο τωρα.

 

Και μερικα tunes που κανουν αισθηση αυτο τον καιρο για μενα:

 

 

Muster & Bluster - Three

Shanna Moon - Teasing

Dj Jorj - La Tromba

Victor Simonelli - Do You Feel Me

Dan Marciano - Good Morning Paris (Dr Kucho Remix)

Antoine Clamaran - Zoo

Antoine Clamaran - Fever

Bongoloverz & Cantero - Salida Del Sol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SwAToNeR, Καλά τα ερωτηματικά που κολλάνε? Το ποστ σου δημοσιεύτηκε 15 Μαρτίου!! Ενώ από την πρώτη Μαρτίου έχει 1) κυκλοφορήσει το CD, 2) μπορείς να βρεις και στο σάιτ του Venue αλλά και της PW την πλήρη track list… 3) στο e-DJs είχαμε βάλει track list από τις 17 Φεβρουαρίου (!)... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SwAToNeR, Καλά τα ερωτηματικά που κολλάνε? Το ποστ σου δημοσιεύτηκε 15 Μαρτίου!! Ενώ από την πρώτη Μαρτίου έχει 1) κυκλοφορήσει το CD, 2) μπορείς να βρεις και στο σάιτ του Venue αλλά και της PW την πλήρη track list… 3) στο e-DJs[/url'] είχαμε βάλει track list από τις 17 Φεβρουαρίου (!)... :?

Re Ioannis Jr. exeis dikio...

Den ksero an sou exei tyxei pote na afineis ena pragma? Eee olo ayrio elega ela pou perasane 3 bdomades +... ;)))

Ta erotimatika einai oti den eixa brei titlous kommation... :)

K ekana to post 16 Martiou lol...

Giati niotho oli tin ora oti eimai ektos topou k xronou k panta argo? lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To venue emena prosopika den mou arese, alla en pasei periptosei..

Afto pou thelo na sxoliaso einai oti ores ores sto soulseek petixeno kati atoma kai milao gia house klp, kai me perifaneia dilonoun oti exoun to ena kai to allo kommati, alla leei den ta kanoun share epeidi einai spania..

 

Den tin katalavaino afti ti logiki, ektos an OOOOOOOOLOI aftoi pou milao einai dj kai fovoyntai min tixon kai tous fao to kommati.. H' les oti exeis to kommati kai to dineis i les oti den to exeis gia na min se pei kai kobleksiko o allos.

 

Se ena atomo eixa dosei 7 kommatia se ena vradi mesa, kai to epomeno apogevma tou zitao ena kai mou leei "a file to exo, alla einai spanio kai den sto dino"..

 

Afto ginetai mono me tous ellines vevaia... Ti na po den ksero..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koita... merika pre-released klp einai diskolo na ta dwseis...

oxi toso gia na to paikseis magkas tou styl "koita egw ti exw" alla giati exeis dwsei yposxesh pos den tha steileis to tade kommati (toulaxiston mexri na ginei to official release)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιώ το soulseek εδώ και μήνες και πρώτη φορά είχα απανωτά 3-4 κρούσματα που μόλις έβαζαν το κομμάτι steven king - heroes και ενω ήταν σε queue μου έστελναν αμέσως μύνημα που έλεγε περίπου "please give me steven king!". Απ'οσο μπόρεσα να δώ οι περισσότεροι ήταν έλληνες.

 

Γιατί τόση αγωνία, είναι καμια τρελή επιτυχία??? :shock:

 

Οσο αυτό για τα σπάνια κομμάτια δεν με εκπλήσει αν και δεν μου έχει τύχει, εγώ τα κάνω share όλα αλλα όπως τη βρίσκει ο καθένας :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια το heroes ειναι και αυτο μια πιο καλη αντιγραφη του summer jam το οποιο με τη σειρα του ειναι μια πολυ κακη αντιγραφη του sunclub - Fiesta που ειχε βγει κατα το 97.Το συγκεκριμενο κομματι το εχω πολυ καιρο τωρα (μου το ειχε δωσει παραγωγος(οχι προσωπικα) του radio deejay),πριν το παιξει ο dj.Παρολα αυτα ποτε δεν μου αρεσε,και αμα ηξερα οτι το ψαχνει τοσο πολυ ο κοσμος θα το ειχα κανει upload την ιδια μερα.

Δυστηχως ο κοσμος πηγαινει με οτι του πασαρουν τα ραδιοφωνα και ο τσιλιχρηστος.Επειδη γενικα εχω κομματια πριν τα παιξουν τα ραδιοφωνα (οπως και πολλοι εδω μεσα)εχω παρατηρησει οτι τα κομματια αυτα γενικα περνανε απαρατηρητα οπου τα παιζω.Οταν ομως γινουν γνωστα απο τα ραδιοφωνα και το venue,ξαφνικα ερχονται και μου λενε "ρε συ,το εχεις το ταδε κομματι?".Τελος παντων...

 

Τελος να πω οτι δεν ειναι και τοσο κατακριτεο οταν καποιοι δεν σας δινουν κομματια μιας κ μερικοι για να εξασφαλισουν εναν promo δισκο και να τον ριπαρουν δινουν ενα σωρο λεφτα ή ψαχνουν ολον τον πλανητη για τον βρουν και να τον φερουν σπιτι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή ψάχνουν όλο τον πλανήτη?

ΑΝ το κίνητρό τους είναι να κάνουν τον έξυπνο (σε ποιόν άραγε?) τότε οκ ειδάλλως αν ψάχνεις ενα κομμάτι και το βρείς μετα απο κόπο επειδή σου αρέσει τι θα σου στερήσει αν το μοιραστείς και με άλλους?

 

ΤΙΠΟΤΑ είναι η απάντηση αλλα ο καθένας κουβαλάει τα κόμπλεξ του

 

Το heroes είναι πολύ μέτριο κομμάτι και γι'αυτο παραξενευτηκα, φαντάζομαι θα το έχει κάνει χιτ κανενας τσιλιχρήστος και γι'αυτο πέσανε με τα μούτρα όλοι να το κατεβάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποστ του typhoon ειναι δικο μου,απλα εγραψα με το nick του μιας και ειμουνα σπιτι του και βαριομουνα να κανω log out.

 

κατα τα αλλα,

Θα το καταλαβαινες αν ησουνα εσυ στη θεση τους :wink: .Προσωπικα οσα pre-release ειχα δεν τα εκανα καν rip και ουτε ανακοινωνα οτι τα εχω.Αλλωστε μετα απο κανα μηνα βγαινουν κ το pre-release ειναι απλα πιο συλλεκτικο.

Ουτε για να κανω τον εξυπνο ουτε τιποτα.

Ειναι σαν τα γραμματοσημα που οταν εχεις κατι συλλεκτικο δεν θες να το εχει ολος ο κοσμος.Δεν βλεπω πουθενα κατι το παραλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...