Προς το περιεχόμενο

Blogger και Domain


ioanniskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κάνει ένα blog από Blogger στο οποίο έχω κάνει και κάποιες αλλαγές στο html.Μία απ' αυτές και η αλλαγή του favicon.Έχω κατοχυρώσει και ένα όνομα από το papaki.gr το οποίο το έχω βάλει να κάνει Domain Masking και να με πηγαίνει στο blog μου.Το πρόβλημα είναι πως δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στο address bar ούτε αυτό που έβαλα εγώ ούτε αυτό του blogger αλλά βγάζει το προεπιλεγμένο του browser που χρησιμοποιώ.Ακόμη ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ώστε όταν φορτώνει η σελίδα να μην εμφανίζεται ότι φορτώνει από το blogger αλλά από το domain που έχω κατοχυρώσει;Στο address bar δεν φαίνεται αλλά φαίνεται στο status bar ότι φορτώνει από το blogspot.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω ώστε όταν φορτώνει η σελίδα να μην εμφανίζεται ότι φορτώνει από το blogger αλλά από το domain που έχω κατοχυρώσει;Στο address bar δεν φαίνεται αλλά φαίνεται στο status bar ότι φορτώνει από το blogspot.

Ευχαριστώ.

 

πως να γινει κατι διαφορετικο αφου στην ουσια απ'το blogger τραβας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια λυση ειναι να παψεις να χρησιμοποιεις το blogspot και να αγορασεις χωρο απο server-Web Hosting το οποιο πακετο φιλοξενιας να εχει το fantastico που περιεχει τον δημοφιλη blogger : WordPress

Δηλαδη χρησιμοποιεισε κανονικα το domain που εχεις αγορασει και αγορασε ενα πακετο φιλοξενιας και εγκατεστησε δικο σου αυτονομο blogger.

 

Στην ιστοσελιδα : http://www.Hostbox.gr εχει πακετο φιλοξενιας με το fantastico με 35 ευρω το χρονο!Απλα πρεπει να αλλαξεις τους dns servers tou Domain Names Σου!και απο εκει εγκαθηστας δωρεαν το blogger!και κανεις τα παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπορεις να επισκευτεις το Site που ειδικευεται σε αυτα(Αυτονομα bloggers με δικο σου domain Name)!!

Πουλανε πακετα φιλοξενιας με προεγκατεστημενο το Blogger της WordPress!

Eiναι Νεο Site kαι προς το παρον Υπο Κατασκευη!

 

http://www.BlogBookers.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...