Προς το περιεχόμενο

Gamer PC Plaisio


yannis7777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι χαίρετε και καλή χρονιά σε όλους!

Σήμερα παρήγγειλα ένα έτοιμο PC από το Πλαίσιο!

Είναι αυτό στο λινκ που σας παραθέτω

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977681&product=868418

και με τα εξής χαρακτηριστικά

Κατασκευαστής Turbo-X.

Μοντέλο .

Θήκη TURBO-X.

Μητρική Asus p5kpl

Επεξεργαστής Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 gh.

Μνήμη 2GB DDR2.

Σκληρός Δίσκος 320 GB.

Κάρτα Γραφικών 8800 GTS 512 MB.

Οπτικά Μέσα DVD-RW.

Λειτουργικό Σύστημα Windows Vista Premium GR.

Οθόνη TFT 22'' ASUS VW222S.

Πληκτρολόγιο TURBO-X NEW DESIGN.

Ποντίκι TURBO-X NEW DESIGN

 

Δεν θυμάμαι αν η μνήμη είναι στα 800 ή 667 oύτε τη μάρκα του CD/DVD.

Τη γνώμη σας θέλω αγαπητοί φίλοι για το αν η επιλογή είναι καλή (ήθελα ένα δυνατό και γρήγορο μηχάνημα που θα παίξει το Crysis και γενικά θα ανταπεξέλθει λίαν καλώς σε τέτοιου είδους παιγνίδια και εφαρμογές). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
θα μπορουσες να χες κανει δικια σου συνθεση και να ειχες φτιαξει κατι καλυτερο.Απο turboX μην περιμενεις και πολλα

 

Ευχαριστώ φίλε μου, από το συγκεκριμένο μηχάνημα να μην περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μηχανηματάκι είναι μια χαρα!!

και εγώ μηχανήμα turbo-x έχω quad6600 από παλιότερη προσφορά αλλά έκανα το εξής.

τους λέω θέλω αυτή τη σύνθεση με τον quad αλλά θα μου βάλεις το abit p35i pro πάνω, τις μνήμες της x-tream, την ati 2900xt και θα την οθόνη την lg. ανέβηκε κάνα 200 ? η τιμή, αλλά και πάλι ήταν κάνα 200 ? φθηνότερο από το αν έπαιρνα τα κομμάτια μόνα τους. το κουτί είναι μόνο λίγο κακόγουστο. το τροφοδοτικό το chieftec την παλεύει αλλά θα αλλαχθεί κάποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μηχανηματάκι είναι μια χαρα!!

και εγώ μηχανήμα turbo-x έχω quad6600 από παλιότερη προσφορά αλλά έκανα το εξής.

τους λέω θέλω αυτή τη σύνθεση με τον quad αλλά θα μου βάλεις το abit p35i pro πάνω, τις μνήμες της x-tream, την ati 2900xt και θα την οθόνη την lg. ανέβηκε κάνα 200 ? η τιμή, αλλά και πάλι ήταν κάνα 200 ? φθηνότερο από το αν έπαιρνα τα κομμάτια μόνα τους. το κουτί είναι μόνο λίγο κακόγουστο. το τροφοδοτικό το chieftec την παλεύει αλλά θα αλλαχθεί κάποια στιγμη.

 

Να είσαι καλά φίλε, ήθελα να ρωτήσω, επειδή είχα ένα alienware laptop τα τελευταία 4+ χρόνια και χάθηκα από τη σκηνή με τα desktop και το overclocking, η μητρική που παίρνω από το Πλαίσιο είναι καλή για τέτοια δουλειά αν θελήσω να ανεβάσω ταχύτητα στον τετραπύρηνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασκευαστής Turbo-X.

Μητρική Asus p5E VM-DO

Επεξεργαστής Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 gh.

Μνήμη 2GB DDR2 Transcend 800Mhz.

Σκληρός Δίσκος Western Digital 320 GB SATA.

Κάρτα Γραφικών 8800 GTS 512 MB.

Οπτικά Μέσα DVD-RW.

Λειτουργικό Σύστημα Windows Vista Premium GR.

Οθόνη TFT 22'' ASUS VW222S.

Πληκτρολόγιο TURBO-X NEW DESIGN.

Ποντίκι TURBO-X NEW DESIGN

Αυτό είναι το τελικό σύστημα...Σήμερα έτρεξα το Pro Evo 2008 και παρατήρησα μία οριζόντια γραμμή σαν νερά στην οθόνη....κάτι πρέπει να παίζει μετις ρυθμίσεις...μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασκευαστής Turbo-X.

Μητρική Asus p5E VM-DO

Επεξεργαστής Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 gh.

Μνήμη 2GB DDR2 Transcend 800Mhz.

Σκληρός Δίσκος Western Digital 320 GB SATA.

Κάρτα Γραφικών 8800 GTS 512 MB.

Οπτικά Μέσα DVD-RW.

Λειτουργικό Σύστημα Windows Vista Premium GR.

Οθόνη TFT 22'' ASUS VW222S.

Πληκτρολόγιο TURBO-X NEW DESIGN.

Ποντίκι TURBO-X NEW DESIGN

Αυτό είναι το τελικό σύστημα...Σήμερα έτρεξα το Pro Evo 2008 και παρατήρησα μία οριζόντια γραμμή σαν νερά στην οθόνη....κάτι πρέπει να παίζει μετις ρυθμίσεις...μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει?

 

Μια χαρά είσαι :) ΘΑ μπορούσε να είχε καλύτερες μνήμες B) Το PRo σε πολλούς βγάζει μία γραμμή. Νομίζω είναι απο το game :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έτρεξα το Pro Evo 2008 και παρατήρησα μία οριζόντια γραμμή σαν νερά στην οθόνη....κάτι πρέπει να παίζει μετις ρυθμίσεις...μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει?

 

Στα settings πριν τρέξεις το παιχνίδι απλά ενεργοποίησε την επιλογή "wait for vsync".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω γιατι δεν παιρνετε τα κομματια και να το φτιαξετε μονοι σας ή με καποιον φιλο που ξερει

Εκτος του οτι θα βαλεις οτι θες εσυ, θα γλυτωσεις και καμια 100αρα ευρωπουλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω γιατι δεν παιρνετε τα κομματια και να το φτιαξετε μονοι σας ή με καποιον φιλο που ξερει

Εκτος του οτι θα βαλεις οτι θες εσυ, θα γλυτωσεις και καμια 100αρα ευρωπουλα

 

+1 και απο μενα... αλλη φαση να συναρμολογης μονος σου το pc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι σας ευχαριστώ το παιχνίδι παίζει πολύ καλά τώρα!! Οι φίλοι που επισημαίνουν την συναρμολόγηση από τον ίδιο το χρήστη έχουν δίκιο...απλά θεωρώ προσωπικά την προσφορά καλή συν το γεγονός ότι έχω την εγγύηση και το μπαλάκι καθαρά σε αυτούς αν ω μη γένητω συμβεί κάτι! Το μόνο που με χαλάει είναι τα 420watt psu!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...