Προς το περιεχόμενο

Επιστολη δικηγορου Τραπεζας προς οφειλετη


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την βρηκα στον δρομο , οσο και να φαινεται περιεργο, και μου εκανε μεγαλη εντυπωση. Υπαναχωρουν και οι Τραπεζες ???? Και μιλαω για ιδιωτικη μεγαλη Τραπεζα.

 

Για ευνοητους λογους εχω σβησει προσωπικα στοιχεια της επιστολης και το ονοαμα της τραπεζας.

 

i7yejrhgjvamq77g9n6p.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δρόμο???

Αναρωτιέμαι ο/η ενδιαφερόμενος/η Αξιότιμος/η κύριος/α την παρέλαβε ή είναι ακόμα ένα κόλπο των τραπεζών για να βγάζουμε αβέρτα τις εορτοκάρτες ????

 

Conspiracy theories rulezzzzz !!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δρόμο???

Αναρωτιέμαι ο/η ενδιαφερόμενος/η Αξιότιμος/η κύριος/α την παρέλαβε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Ιδεαν δεν εχω αλλα λογικα αν την ειχε παραλαβει θα την πεταγε στο δρομο ??? Την βρηκα στο πεζοδρομιο εξω απο το γκαραζ μου.Δεν γραφει ονομα οφειλετη αλλα αριθμο καρτας , τραπεζας και δικηγορου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, ε δεν παίρνεις στην τράπεζα μωρέ να ρωτήσεις ή έστω να τους ενημερώσεις για το συμβάν μήπως και το τσεκάρουν εκείνοι (που αμφιβάλλω) , κρίμα είναι αν δεν έχει λάβει την επιστολή ο ενδιαφερόμενος ... Αφού έχει και χρονικό περιθώριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, ε δεν παίρνεις στην τράπεζα μωρέ να ρωτήσεις ή έστω να τους ενημερώσεις για το συμβάν μήπως και το τσεκάρουν εκείνοι (που αμφιβάλλω) , κρίμα είναι αν δεν έχει λάβει την επιστολή ο ενδιαφερόμενος ... Αφού έχει και χρονικό περιθώριο..

 

 

Σωστο !!!Θα το κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δε μου αρέσει σε αυτή την επιστολή. Συνήθως τέτοιου είδους επιστολές είναι προσωπικές και αναφέρουν τα στοιχεία του παραλήπτη.

Τι θα πει "Αξιότιμη/ε Κα/Κο";

Επίσης, η κάρτα είναι Visa ή Master(card);

VISA/MASTER δεν υπάρχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δε μου αρέσει σε αυτή την επιστολή. Συνήθως τέτοιου είδους επιστολές είναι προσωπικές και αναφέρουν τα στοιχεία του παραλήπτη.

Τι θα πει "Αξιότιμη/ε Κα/Κο";

Επίσης, η κάρτα είναι Visa ή Master(card);

VISA/MASTER δεν υπάρχει :P

 

 

Η επιστολη πανω πανω εγραφε ονομα και επιθετο κλπ.Απλα εγω δεν τα σκανιαρισα για ευνοητους λογους.

Τα αλλα που λες ειναι προτυπωμενα και κανονικα επρεπε να σβησουν οτι δεν αφορουσε αλλα δεν το εχουν σβησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει μωρέ, ας κάνει τον κόπο να πάρει ενα τηλέφωνο να δει τι παίζει κι αμα τον αρχίσει η πιτσιρίκα στα και σε σας γίνεται και να σας ενημερώσω νταξ απλά το κλείνει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν κάτι τέτοιο είχε γίνει στις αρχές του αιώνα στις ΗΠΑ με το κραχ ...όταν η κυβέρνηση είχε υποχρεώσει λόγω και του υπερ-δανεισμού τις τράπεζες σε μεγάλα "deals" με τους πελάτες τους....χρωστάς π.χ. 10.000 ευρώ ...δώσε 5-6.000 κι όλα καλά....

 

το είχα διαβάσει πριν 3 χρόνια σε ένα άρθρο (δεν θυμάμαι εφημερίδα (υποθέτω ΝΕΑ) πως θα έρθει η στιγμή που αυτό θα γίνει και εδώ....και μάλλον ήρθε η στιγμή αυτή....

 

πάντως πρέπει να συνδεθεί και με το πρόβλημα ρευστότητας (!!!)που αντιμετωπίζουν πλέον οι ελληνικές τράπεζες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως πρέπει να συνδεθεί και με το πρόβλημα ρευστότητας (!!!)που αντιμετωπίζουν πλέον οι ελληνικές τράπεζες....
και απο που προερχεται αυτο το προβλημα;

παντως το οτι εχουν αυξησει τα επιτοκια για τους προθεσμιακους αυτο δειχνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφάνις, ποιος λαμπρός επιστήμων τα έγραφε αυτά;

 

μμμ...η αλήθεια είναι πως ...δεν έχω ιδέα...πάντως οτι το διάβασα το διάβασα....(άσχετα αν ισχύει ή όχι....)

 

πάντως θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε αν όντως έγινε κάτι τέτοιο ή όχι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απο που προερχεται αυτο το προβλημα;

παντως το οτι εχουν αυξησει τα επιτοκια για τους προθεσμιακους αυτο δειχνει.

 

 

http://www.enet.gr/online/online_text/c=114,id=70914752

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...