Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά για mp3


dalikeris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα το creative zen αλλά τα ακουστικά που είχε μέσα ήταν χάλια από άποψη ποιότητας ήχου. Έβαλα τα παλιά ακουστικά από ένα sony mp3 που είχα και η κατάσταση βελτιώθηκε κάπως. Σκέφτομαι να πάρω καινούρια ακουστικά (ψείρες) και προσανατολίζομαι σε κάτι σαν αυτό. Τι λέτε; Θα πάνε τζάμπα 50 ευρώ (καθόλου λίγα για ακουστικά) ή θα υπάρξει αισθητή διαφορά; Αν υπάρχει κάποιος που να τα έχει κιόλας ακόμη καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν SHURE και άλλα τέτοια πολύ καλύτερα από τα SENNHEISER στο ebay με τόσα χρήματα...

Τα ακουστικά που δίνουν με τις συσκευές είναι της πλάκας σε όλες ανεξαιρέτως τις μάρκες mp3 player...

Από εκεί και πέρα ανάλογα την τσέπη του καθενός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τα MX-55 VC κι είμαι ευχαριστημένος γενικά (γεμάτο μπάσο - όχι τόσο δυνατά όμως, και το ear fit τους το έχω βγάλει). Καλά αυτά που θές και κομψά, θα συμφωνήσω όμως, τα 45Ε δεν τα αξίζουν με τη καμία. Κοίτα σε άλλη μάρκα καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ear fit είναι αυτό το μικρό πραγματάκι πάνω από το ακουστικό; Απ' ότι ξέρω η Sennheiser είναι η καλύτερη για ακουστικά. Μήπως έχεις κάποια άλλη μάρκα να προτείνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα ακουστικά του zen είναι χάλια δεν το συζυτώ. Αυτά που προτείνεις τα έχω ακούσει και από άλλους ότι είναι πολύ καλά. Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις σας παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τα MX-55 VC κι είμαι ευχαριστημένος γενικά (γεμάτο μπάσο - όχι τόσο δυνατά όμως, και το ear fit τους το έχω βγάλει). Καλά αυτά που θές και κομψά, θα συμφωνήσω όμως, τα 45Ε δεν τα αξίζουν με τη καμία. Κοίτα σε άλλη μάρκα καλύτερα.

 

Ακόμα και αυτά τα φοβερά ακουστικά να πάρεις:

 

http://cgi.ebay.com/WESTONE-UM2-IN-EAR-Monitors-FREE-Deluxe-HARDSHELL-CASE_W0QQitemZ290197448711QQihZ019QQcategoryZ47093QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

άμα τους βγάλεις το ear fit ή αν το ear fit δεν ταιριάζει απόλυτα στο αυτί σου, θα ακούγονται μέτρια. Ειδικά το μπάσο εξαφανίζεται... Τα in-ear ακουστικά πρέπει να ταιριάζουν απόλυτα στο αυτί... Στις ΗΠΑ υπάρχει ειδικός τεχνίτης που σου φτιάχνει εκμαγείο του αυτιού σου και βύσματα για να βάλεις τα ακουστικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "Sennheiser" είναι εταιρία που ειδικεύεται στα ακουστικά.

Αν προσέξεις οι τιμές "19 - 22,000 Hz" είναι πολύ καλές καθώς προσφέρει "λεπτομέρεια" στον ήχο που δε θα άκουγες με ακουστικά των "20 - 22,000Hz".

Όσο μικρότερο το "19" τόσο καλύτερο το ακουστικό.

Αν βρεις δηλαδή ακουστικό με τιμές "17 - 22,000 Hz" πάρτα ασυζητητί εάν φυσικά διαθέτεις και το οικονομικό...

Ελπίζω να βοήθησα.

Αλλιώς σου προτείνω αυτά... http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978219&product=925535

(Μην το σκεφτείς καν.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν νομίζω να θέλεις να δώσεις 90? για ψείρες ακουστικά....

Κοίταξα λίγο στο πλαίσιο και τα χαρακτηριστικα των ακουστικών αυτών για την τιμή τους είναι πολύ καλά. Τώρα το κατά πόσο θα είναι ποιοτικά δεν ξέρω.

Ενώ η sennheiser είναι σίγουρα, μόνο που πληρώνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά άλλο τα in-ear, τα κωνικά που μπαίνουν μέσα στο αυτί όπως αυτά του aspiman, κι άλλο οι ψείρες. Ναι dalikeris αυτό είναι, twist-to-fit λέγεται τελικά και είναι έναι ενα ελαστικό που απλά "κλειδώνει" στο αυτί για να μη σου πέφτουν, αλλά εμένα με ενοχλούσε, δουλεύουν όμως κανονικά και χωρίς αυτό.

Τα koss, philips, sony, sennheiser, akg είναι όλα καλές μάρκες. Δές και τπτ σε κλιπς αν θες που είναι άνετα. Και με αυτά όμως ευχαριστημένος θα είσαι πίστεψε με, είναι και οικονομικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η "Sennheiser" είναι εταιρία που ειδικεύεται στα ακουστικά.

Αν προσέξεις οι τιμές "19 - 22,000 Hz" είναι πολύ καλές καθώς προσφέρει "λεπτομέρεια" στον ήχο που δε θα άκουγες με ακουστικά των "20 - 22,000Hz".

Όσο μικρότερο το "19" τόσο καλύτερο το ακουστικό.

Αν βρεις δηλαδή ακουστικό με τιμές "17 - 22,000 Hz" πάρτα ασυζητητί εάν φυσικά διαθέτεις και το οικονομικό...

\

 

Αυτά είναι μάρκετινγκ των εταιρειών... Κάτω από 20 Hz δεν πιάνει το ανθρώπινο αυτί... Θέλεις ειδικό όργανο για να το μετρήσεις... Σε μερικά review που έχουν χρόνο για χάσιμο, βάζουν και όργανο για να δουν αν όντως κατεβαίνουν κάτω από τα 20... Αλλού φαίνεται η ποιότητα του ακουστικού....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κλιπς που πρότεινε ο Αpoptygma νομίζω ότι δεν είναι πρακτικά για το δρόμο λόγω όγκου. Τα άλλα που προτείνεις μου φαίνονται αρκετά καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...