Προς το περιεχόμενο

Εξωτερικός σκληρός δίσκος


limez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι του Linux αποφάσισα να αγοράσω ένα εξωτερικό γύρο στα 100euro ή και παραπάνω μέσω του internet, αλλά δεν ξέρω αν θα είναι compatible με Linux....μπορεί μελλοντικά ο δίσκος αυτός να γίνει και κατεβαστηρι...τεσπα εάν κάποιος από εσάς γνωρίζει ποιοι συμβαδίζουν για να μην έχω μετά προβλήματα ας με παραπέμψει σε κάποιο σίτε...ευχαριστώ για το χρόνο σας :-) :-) :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσεχε πολύ φίλε μου με τους εξωτερικούς.

π.χ. οι western digital δεν εμφανίζουν κανενα σχεδόν πρόβλημα

οι seagate έχουν μια προεπιλογή με βάση την οποία ο δίσκος σταματάει να γυρνάει και μπαίνει σε λιτουργεία standby και ενω στα παράθυρα μπορεί να επανέρθει στα λίνουξ θέλει λίγη δουλειά για να δουλεψει σωστά.Δες και εδώ

 

http://www.cgkreality.com/2007/11/27/seagate-freeagent-idle-under-linux/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πήρα έναν western digital εξωτερικό και δεν είχα κανένα πρόβλημα σε kubuntu.To μόνο ότι αρχικά για να κάνω εγραφή έπρεπε να ανοίξω το konqueror με sudo δικαιώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλέ μου DIMITRISG στείλε μου και καμιά σελίδα με οφθαλμίατρους γιατί μάλλον τη χρειάζομαι :P....thnks

θα ψάξω λίγο και θα κάνω την αγορά εάν κάποιος έχει προβλήματα με εξωτερικούς, ή θέλει να μας πει ότι ο δικός του δουλεύει άψογα, χωρίς προβλήματα, ας στείλει εδω ένα post..

thnk you all :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλέ μου DIMITRISG στείλε μου και καμιά σελίδα με οφθαλμίατρους γιατί μάλλον τη χρειάζομαι :P....thnks

 

θα έχεις πρόβλημα με τα fps , να το κοιτάξεις αλλά δεν ειναι ανησυχητικό ....

 

(εχω παθει βλαβη απο αυτο το topic http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=1965646&postcount=218) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...