Προς το περιεχόμενο

The Start of Something Amazing KDE 4 IS OUT!!


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα και εγκατέστησα το iso του kubuntu με το kde 4.Aρκετά γρήγορο και κάπως ολοκληρωμένο αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό το iso είναι περισσότερο ένα preview παρά μια ολοκληρωμένη έκδοση αφού του λείπουν αρκετά πράγματα και δεν μπορείς να δουλέψεις σε αυτό το περιβάλλων.Ηδη πάντως κάνω το upgrade στην alpha του hardy τουλάχιστον εκεί θα δουλεύουν για να παραδώσουν ένα ολοκληρωμένο σύστημα με kde4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το ξαναδοκιμάζω πάλι αλλα δεν μπορείς να δουλέψεις ακόμα εχεις δίκιο. Το έβαλα απο τα repos.

Τι bug report να κάνω ; τα μισα δεν δουλεύουν ακόμα. Αλλο να δουλευει και να εχει bugs και να προσπαθούμε να τα στείλουμε και άλλο να μην δουλεύουν τα μισα. Το βασικό όταν ελαχιστοποιώ ενα παράθυρο εξαφανίζεται.

Δεν υπαρχει στην taskbar αλλα τρέχει στο background. και μου κρασαρει πάντα μετα απο λιγη χρηση και εξαφανιζεται η taskbar. Εκανα συνεχεια logout :mad:.

Στις περισσότερες παραμετροποίησεις τα παραθυρα ειναι αδεια.

Δεν εχει τελειώσει ακόμα , τόσο πολύ βιάστηκαν να το βγάλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει δουλειά ακόμα αλλά καλά κάνανε και το κυκλοφορήσανε τώρα.Τουλάχιστον θα προλάβουν να το σταθεροποιήσουν μέχρι να βγούν οι επόμενες εκδόσεις των μεγάλων διανομών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω το ξαναδοκιμάζω πάλι αλλα δεν μπορείς να δουλέψεις ακόμα εχεις δίκιο. Το έβαλα απο τα repos.

Τι bug report να κάνω ; τα μισα δεν δουλεύουν ακόμα. Αλλο να δουλευει και να εχει bugs και να προσπαθούμε να τα στείλουμε και άλλο να μην δουλεύουν τα μισα. Το βασικό όταν ελαχιστοποιώ ενα παράθυρο εξαφανίζεται.

Δεν υπαρχει στην taskbar αλλα τρέχει στο background. και μου κρασαρει πάντα μετα απο λιγη χρηση και εξαφανιζεται η taskbar. Εκανα συνεχεια logout :mad:.

Στις περισσότερες παραμετροποίησεις τα παραθυρα ειναι αδεια.

Δεν εχει τελειώσει ακόμα , τόσο πολύ βιάστηκαν να το βγάλουν;

Φιλε DIMITRISG εξαφανιστηκε και η δικη μου taskbar. Πως επανερχεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σημαντικό στοιχείο στην ανάπτυξη ενός λογισμικού είναι το feedback. Σαφώς και δεν είναι ισάξιο του 3.5.χ η παρούσα έκδοση του kde και δε νομίζω να είναι διατεθιμένη καμιά διανομή να αντικαταστήσει το 3.5.x αν δεν περάσει καιρός ακόμη. Αλλά όσος κόσμος το δοκιμάζει τόσο το καλύτερο για αυτούς, είτε αυτό λέγεται bug report, είτε wishlist είτε συζήτηση σε blogs κτλ.

Δεν ξέρω για εσάς DIMITRISG και nim0 αλλά εγώ δεν είδα τέτοια προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...