Προς το περιεχόμενο

Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλιά


searching

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
θεωρώ τις π!πε$ ένα πολύ φυσιολογικό θέμα συζήτησης μεσα σε μια αντροπαρέα

 

Εξαρτάται... Αν π.χ. είσαι στη φυλακή όταν αρχίσει η συζήτηση για πίπες καλό είναι να την κάνεις σιγά σιγά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας ειναι θεμα οπως πολυ καλα εθεσε ο αλετζο μεχρι τον γαμο κ για τα 2 φυλα.μετα απο τον γαμο ΣΙΓΟΥΡΑ δεν θα υπαρχει φιλια με το αντιθετο φυλλο...

κ η φιλια αν υπαρχει θα δημιουργηθει απο το σχολειο εως πανεπιστημιο.Μετα απο κει θα δημιουργηθει λογο αναγκης,εκμεταλευσης ή για να προκυψει ερωτικη σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παμε αλλη μια

 

Αν θεωρεις φιλια το να κανεις οτι με ενα φιλο σου αντρα (τον οποιο υποθετω δεν θες να πηδηξεις, σωστα? ) τοτε παιζει ΕΦΟΣΟΝ βγαλεις το γκομενικο απο την μεση θετικα ή αρνητικα

 

Ακομα και εσεις που λετε "Εχω μια μουναρα φιλη και δεν την βλεπω ερωτικα"...Παπαρια...Δλδ την πρωτη φορα που την ειδατε ειπατε "Ωπ, μια ωραια κοπελα, κατσε να την κανω φιλη μου"? Η αληθεια ειναι οτι ολοι οι αντρες με το που βλεπουμε ενα γκομενακι απο την Τζολι μεχρι την Ευλαμπια την ασχημη περιπτερου το 1ο πραγμα που θα σκεφτουμε ειναι "Την πηδαγα? " Καπου εκει τελειωνει το ονειρο της by default φιλιας.

 

Αυτο που παιζει ειναι να πεσουν καποια υπονοουμενα αλλα να μην υπαρχει ανταποκριση, ή να αρχισει η ανταλλαγη ιστοριων με τριτα προσωπα και να ξενερωσει ο ενας απο τους δυο ή να περασει καιρος χωρις τιποτα και να το παρουν αποφαση, τεσπα κατι αργο ή γρηγορο, σιγουρα πιο αργο απο την θετικη εκβασ (βλ. παρακατω) , που ξεμπερδευεις με αυτη την μαλακια και συνεχιζεις

 

Η θετικη εκβαση ειναι "παντρεμενοι κι οι 2, γυρνα σε παρακαλω". Που σημαινει, μα πανω σε μεθυσι (αν και ειλικρινα δεν ξερω ποσο μπορω να πιω παραπανω ωστε να νιωσω αυτο που λενε πολλοι "εχω μεθυσει και δεν θυμαμαι", να μην θυμασαι οτι κατουρησες μετα παιζει, να μην θυμασαι οτι πηδηξες δεν παιζει) μα στα ισια, μα γιατι χωρισε και την απρηγορεις, πεφτει ενα φυστικι. ΕΝΑ, αντε 2, αντε 3, οχι συνεχεια (και για οποιον δεν καταλαβε το The Thrid Man ειναι βιβλιο και ταινια με τον ορσον Γουελς, και εχει περασει καιρος που ηταν της μοδας). Ειναι αλλο το "πηδιομαστε χωρις σχεση" (που δεν οδηγει πουθενα) και αλλο το "το καναμε μια, δεν αποκλειω να ξαναγινει αλλα δεν το κανονιζουμε και απο πριν". Ε, μετα απο αυτο το φυστικια/φυστικια ξεμπερδευεις με αυτο, εγινε, δεν εχεις πια το αγχος "Τι θα πω, τι θα κανω, πως θα το παρει" διοτι απλα το πηρε (το τσολι, η δευτερη) και τελος

 

Ο μεγαλυτερος λογος που δεν υπαρχει φιλια μεταξυ αντρα-γυναικας ειναι ακριβως οτι καθομαστε και το ψυριζουμε πολυ και μεσα στο κεφαλι μας λεμε "Τι να πω?Μηπως το παρει σαν υπονοουμενο?Τι θελει τωρα αυτη?Πως με βλεπει?Σαν φιλο ή σαν γκομενο?" και τσουπ, την παταμε γιατι αυθυποβαλομαστε.

Πως ειναι ο Λουκας ο Βυντρα?Που σκεφτεται ολη την ωρα "Θεε μου μην κανω μαλακια, πρεπει να προσεξω μην πατησω την μπαλα και κανω μαλακια, μην πατησω την μπαλα και κανω μαλακια", ερχεται προς το μερος του η μπαλα, "μην πατησω την μπαλα και κανω μαλακια, μην πατησ...φτουυυυυ, μαλακια"

Οταν λοιπον ξεμπερδεψεις και βγαλεις απο το μυαλο σου αυτα που σκεφτεσαι γιατι πηρες την απαντηση σου, μια χαρα φιλια εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο ίδιο κρεβάτι έχουμε κοιμηθεί χωρίς πρόβλημα. Βγαίνουμε συχνα οι 2 μας,και τις μιλάω όπως σε έναν άντρα φίλο μου."Τι γκάυλα έιναι αυτή? Πως γ@μ!$@ προχτές, ποια έκανε τις καλύτερες π!πε$" κτλ χωρίς κανενα πρόβλημα και τα ίδια μου λέει και αυτή.

 

νιωθω οτι διαβαζω τον εαυτο μου!

ανηκεις στο δικο μου club.

 

 

ομως ρε bolec δε σου εχει περασει η ιδεα απο το μυαλο οτι θα ηθελες να τη *******?

 

η δικη μου γνωμη ειναι οτι ΑΝ γινει και τετοιο σκηνικο τοτε υπαρχει ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΦΙΛΙΑ!

χαχαχαχαχαχαχαχα

 

θα ξερει τα παντα ο ενας για τον αλλον.... αυτη ειναι για μενα πραγματικη φιλια αναμεσα σε αντρα και γυναικα!

 

 

και προσωπικα οπως το εχω ξαναπει, εχω ποιο πολλες φιλες παρα φιλους

 

 

@KaizerSoze συμφωνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτημα: - Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλιά?

 

απάντηση: - Φυσικά! ...

 

 

μετά από μία πραγματική χυλόπιτα... :-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ερωτηση ειναι αυτη?Τι σχεση εχουν τα πουριτανικα και τα λοιπα?Δικαιολογιες ειναι οι φιλιες αντιθετων φυλων για να ερχονται πιο κοντα και ο,τι προκυψει :lol::lol: .Δεν υπαρχει τετοιο πραγμα .Εκτος και αν ειναι τελειως μπαζο η γκομενα οποτε ναι αλλα καντε το πειραμα _____>Παρτε ματι την καλυτερη σας "φιλη" οταν πατε σπιτι της η στην παραλια (αν δεν το χετε ηδη κανει :rolleyes: )και πειτε μου.... Τωρα αν δεν κ#*λωσετε 2 παιζουν .1)ειστε gay 2)η φιλη σας ειναι θεομπαζο 3)γινατε φιλοι μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες να την .... σετε.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτημα: - Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλιά?

 

απάντηση: - Φυσικά! ...

 

 

μετά από μία πραγματική χυλόπιτα... :-)

 

 

Ω, εσυ με νιωθεις.... Οσο δεν μππορεις να φανταστεις. Απλα θα τολμουσα να συμπληρησω και μετα απο μια μη υπαρκτη... Σκατα με ψυχοπλακωσατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ έντονος ο προβληματισμός σας, φίλε KaizerSoze καλο ειναι λεξεις παο μ... να μην τις αναφέρουμε γιατί θα το κλεισει ο συντονιστης.

Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι η αντρική φιλία είναι ιερή όπως και η απέναντι όχθη. Το καλό είναι ότι οι άντρες μπορουν να μεινουν πάντα φίλοι και να εμπιστεύονται τα πάντα όχι όμως να ανοίγουν την καρδιά τους πάντα στη γυναίκα τους ή κοπέλλα τους. Κάποια πράγματα τα κρατάς για τον εαυτό σου και για ένα ακόμα άτομο. Μάλιστα έχει αποδειχθεί ότι αν εμπιστευθείς μυστικά σε γυναίκα κάποτε θα ισχύσει το πυρ, γυνή και θάλασσα! Έχει συμβεί σε πολλούς φίλους μου.

Επίσης αναφερθήκατε σε θέματα που αφορούν τη σχέση των 2 φύλων μετά απο χωρισμό. Αυτό κι αν είναι μια αλλη ιστορία, μετά απο πολλά χρόνια όταν ωριμάσεις δεν θα το θυμάμαι ή έστω αμυδρά. Τότε θα δούμε αν ο σύντροφος που επιλέλξαμε άξιζε τον κόπο ή όχι. Δεν είναι τυχαίο ωστόσο ότι το 1/4 των ανδρώ παραμένουν εργένηδες και έχουν τον τρόπο ζωής τους σύμφωνα με έρευνες.

Τέλος υπήρξε μια αναφορά στη ανδρική φιλία και τον ερωτισμό της. Φυσικά δεν σημαίνει ότι θα γίνει και άτι ερωτικό μεταξύ τους, αλλά ξέρετε πόσοι φίλοι έχουν δοκιμάσει και αυτό το τρόπο ζωής έστω για λίγο? Χωρίς να σημαίνει ότι δεν προχωρά η ζωή τους. Δεν μιλάμε για χυδαία πράγματα φυσικά αν κάποιοι το υπονοήσουν. Τελικά το άλλο φύλο είναι μόνο για αναπαραγωγή και σύντροφος με το καλό της οικογένειας που κάποια στιγμή αλλάζει πρόσωπο ή μήπως πρέπει πρώτα να ερωτευθούμε τη ζωή και να κάνουμε αυτό που νομίζουμε σωστό και αν κατι πάει στραβά να προχωρούμε μπροστά? Πολλά τα ερωτηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην ψαρωνεις, τον mod τον εχω "πιασει" και μπορω να γραφω οτι θελω

 

"Ο Καιζερ και ο παρεδωσε να ποσταρουν και οι αλλοι να πα..." ετσι λεει ο κοκκαλιαρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην καρφωνεσαι, ο θειος κανει αβαβα για το θεμα, δειξε οτι ξερεις τι παιζει μην μας παρουν για τυχαιους, ελα να σου μαθει μπαλιτσα ο αρχοντας αγορι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap, με μια κοπελα δεν μπορεις να επικοινωνισεις ετσι οπως με εναν φιλο σου, αλλα ενδιαφεροντα, αλλη νοοτροπια.

Συμφωνώ αλλά το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με φίλους wanna be ...

Δηλαδή όπως το είπες , η έλλειψη κοινών ενδιαφερόντων , μεγιστοποιεί τις πιθανότητες η επικοινωνία να μείνει στα πλαίσια μιας κοινής γνωριμίας.

 

Το θέμα είναι ότι το στερεότυπο της δικής μας κουλτούρας σαν homo sapiens υπαγορεύει τις φιλίες ανάμεσα στα δύο φύλα με βάση το κατάλοιπο της εγγενούς τάσης, πρωτίστως, για ....αναπαραγωγή ! :shock:

 

Όπως φαίνεται και απο τα posts των περισσότερων μελών, που πιστεύω ότι με επιβεβαιώνουν, όσο η βάση της φιλίας ανάμεσα σε μια κοπέλα και ένα αγόρι εξακολουθεί να συμβαδίζει με την ανάγκη για σεξ και μόνο, αλλo τόσο μειώνονται οι πιθανότητες για να συνάψουν μαζί φιλία. Αν κάποιος αυτό το προσπεράσει για οποιοδήποτε λόγο σε μια γνωριμία του με μια κοπέλα (είτε το κάνουν είτε όχι ) μπορεί κάλλιστα να γίνει μια πολύ καλή φίλη του και μπορεί να μιλήσει ανοιχτά μαζί της όπως και με έναν φίλο του.

 

...Evolution ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...