Προς το περιεχόμενο

Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλιά


searching

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διλημμα ποιο ειναι ακριβως?

Αν μπορει να υπαρξει φιλια ή αν θα πρεπει να μην υπαρχει καμια σεξουαλικη σκεψη?

Το 2ο αποκλειεται. Καθε αντρας οταν γνωριζει μια κοπελα, ακομα και η γκομενα του κολλητου του να ειναι, η πρωτη σκεψη ειναι "Θα πηγαινα μαζι της ή οχι?"

Δεν ειναι παραλογο κατι τετοιο, το θεμα ειναι μπορει ενας αντρας να απαντησει ναι στην ερωτηση αλλα να μην κανει κινηση και βασικα να μην τον νοιαζει, αν γινει εγινε. Εφοσον μπορει, και υπαρχει κοσμος που μπορει να λειτουργησει ετσι, ναι, προφανως μπορει να υπαρξει φιλια. Γιατι δηλαδη αποκλειουμε να νιωθεις φιλη σου μια κοπελα που δεν θα ειχες προβλημα να την εχεις γκομενα αλλα δεν σε χαλαει να μην την εχεις γκομενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γιατι δηλαδη αποκλειουμε να νιωθεις φιλη σου μια κοπελα που δεν θα ειχες προβλημα να την εχεις γκομενα αλλα δεν σε χαλαει να μην την εχεις γκομενα?

 

γιατι αμα τη δεις με γκομενο θα ζηλευεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω πιστευω οτι σπανια μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας. Εκτος αν εχει αναπτυχθει απο μικρη ηλικια.

 

Ισα ισα αυτες σε αυτες της σχεσεις δεν παιζει να υπαρξει φιλια, γιατι μολις χτυπησει την πορτα η εφηβεια ... αντε γεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να υπάρχει και είναι αποδεδειγμένο, το ερωτικό στοιχείο πάντα θα υπάρχει όμως από τη πλευρά του ενός η του άλλου.

 

Αν δεν υπάρχει…. τότε δεν θα «δέσει» η φιλία αντίθετων φύλων

 

Αν υπάρχει και από τους 2 τότε παίζει σχέση κάποια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να υπάρχει και είναι αποδεδειγμένο, το ερωτικό στοιχείο πάντα θα υπάρχει όμως από τη πλευρά του ενός η του άλλου.

 

Αν δεν υπάρχει…. τότε δεν θα «δέσει» η φιλία αντίθετων φύλων

 

Αν υπάρχει και από τους 2 τότε παίζει σχέση κάποια στιγμή.

 

Ναι η ερωτηση είναι αν μπορει να υπαρξει φιλία χωρίς να σκέφτεσαι ερωτικά τον αλλόν. ΑΝ το πάμε ετσι και με αυτον που εχεις σχεση τα λες ολα και ειστε κολλητοι. Δεν λέγεστε όμως φίλοι αλλά ζευγάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σωνει και καλα πρεπει να λες "Α, για να ειστε φιλοι δεν πρεπει ουτε να το εχεις σκεφτει το ερωτικο"?

Δεν μπορει να το εχουν σκεφτει και ειτε να το απερριψαν είτε να μην τους καιει να το πραγματοποιησουν?

Θελετε να μου πειτε οτι δεν μπορεις δηλαδη να εισαι πραγματικος φιλος, να στηριζεις, να αγαπας, να βοηθας, να εισαι διπλα σε μια κοπελα που σου εχει περασει απο το μυαλο να το γυρναγατε στο ερωτικο αλλα δεν το κανατε?

Δηλαδη ολοι μας ειμαστε Ή εισαι ασχημη και δεν σε θελω για γκομενα αρα σε κανω φιλη Ή αν εισαι ωραια γκομενα, για να ειμαι φιλος σου πρεπει να μου κατσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...