Προς το περιεχόμενο

αγορα μικρου αυτοκινητου


tzogoula

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σαν να το αγοράζεις τρακαρισμένο είναι ρε συ! Πάντως ό,τι ζημιά είναι να πάθεις με μηχανάκι, την παθαίνεις κ μ' αυτό, έτσι; Ξεφύγαμε από το θέμα νομίζω...

 

edit: Ακόμα καλύτερα φίλτατη! Γάντι θα σου πηγαίνει! Απλά δες το:

http://www.automotoportal.com/media/images/vijesti/060914003.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να το αγοράζεις τρακαρισμένο είναι ρε συ! Πάντως ό,τι ζημιά είναι να πάθεις με μηχανάκι, την παθαίνεις κ μ' αυτό, έτσι;

 

Eίτε toyota από το Μπαγκλαντές, είτε honda made in taiwan η ουσία η ίδια είναι νομίζω. Να υποθέσω ότι σε ένα Hyundai 1.800cc είσαι ασφαλής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, το "Σαν να το αγοράζεις τρακαρισμένο είναι ρε συ" παρέπεμπε στην εμφάνιση κ μόνο που είναι σαν να έχει κάτσει ελέφαντας πάνω του (ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. My bad.).

 

Δεύτερο: Αν κατάλαβα καλά, είσαι φαν προφανώς τον Ευρωπαικών κ δη των "στιβαρών" Γερμανικών, έτσι; Εν έτει 2008 πλέον, οι διαφορές στα αμαξώματα είναι ελάχιστες (μιλώντας πάντα για αυτοκίνητα της ίδιας κατηγορίας). Το Audi A4 είναι πιο ασφαλές από το Toyota Avensis για πχ; Το Golf πιο ασφαλές από το Civic; Ασε τις επιδόσεις, άλλη συζήτηση. Στην ασφάλεια ας σταθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι είναι εδώ οι συζητήσεις...

Σόρρυ από μέρους μου, αλλά ήδη έχεις κάμποσες προτάσεις, σωστά; Τσέκαρε κ τα sites των εταιρειών για να δεις χαρακτηριστικά, τιμές κ ό,τι άλλο μπορεί να σε ενδιαφέρει ώστε να πας πιο ενημερωμένη στο ψάξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το αμαξι το θες για πολη και λιγο βολτες ή το αντιθετο. Διοτι αμα εισαι κυρίως πόλη πας σε σουπερ-μινι, οπως αυτα που ανεφερα. Αλλοιώς ψάχνεις κάτι που πάει καλύτερα στον δρόμο αλλά έχει και ποιο μεγαλο ογκο.Εγω πάντως για αυτο που οδηγώ συχνά ειπα, καλώ είναι να πουν και άλλοι την γνώμη τους για αμάξια που έχουν και τα γνωρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες πειρα το διπλομα εχτες και ψαχνω τωρα για αγορα...μπορειτε να μου προτηνετε κανα μεταχειρισμενο απο 3000 εως 4500-5000 ευρω?σε ενα περιοδικο με φοτωαγγελιες μεταχειρισμενων που πηρα με ενθουσιασε το ουτος η αλλως πολυαγαπημενο μου 206 1.4 (μοντελο '00,δε θυμαμε ποσα χλμ εχει αλλα νομιζω καλα) το οποιο το εδινε στα 4000(δε πιστευα οτι μπορω να το βρω με τοσα...)

εντιτ:

(το ποστ διχνει οτι το εκανα 3:01 ενω ειναι 5:01...το κανει σε ολους αυτο?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες πειρα το διπλομα εχτες και ψαχνω τωρα για αγορα...μπορειτε να μου προτηνετε κανα μεταχειρισμενο απο 3000 εως 4500-5000 ευρω?σε ενα περιοδικο με φοτωαγγελιες μεταχειρισμενων που πηρα με ενθουσιασε το ουτος η αλλως πολυαγαπημενο μου 206 1.4 (μοντελο '00,δε θυμαμε ποσα χλμ εχει αλλα νομιζω καλα) το οποιο το εδινε στα 4000(δε πιστευα οτι μπορω να το βρω με τοσα...)

 

εγώ είμαι της άποψης πως από την στιγμή που πας για μεταχειρισμένο, και αναγκαστικά θα ρισκάρεις να πέσεις σε ζημιάρη, καλό είναι να κοιτάξεις στην αγορά τα μοντέλα που έχουν βγάλει πιο πολύ ασπροπρόσωπους τους κατόχους τους.

 

η περίπτωση που αναφέρεις μου φαίνεται πολύ φθηνή για να είναι αθώα. :rolleyes:

 

επειδή και εγώ είχα παρόμοιο budget με το δικό σου, (με αυστηρό όριο τα 3000ε), σου προτείνω ανεπιφύλακτα να κοιτάξεις σε starlet-άκια μεριά.

 

σαν κάτοχος ενός (μοντ.95) σε διαβεβαιώνω πως είναι από τις πιο αξιόπιστες λύσεις.

το πήρα με 100.000 χλμ., του έχω κάνει άλλες 40.000 και μόνο λάδια του αλλάζω... :P

 

 

 

εντιτ:

(το ποστ διχνει οτι το εκανα 3:01 ενω ειναι 5:01...το κανει σε ολους αυτο?)

 

όχι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι της άποψης πως από την στιγμή που πας για μεταχειρισμένο, και αναγκαστικά θα ρισκάρεις να πέσεις σε ζημιάρη, καλό είναι να κοιτάξεις στην αγορά τα μοντέλα που έχουν βγάλει πιο πολύ ασπροπρόσωπους τους κατόχους τους.

 

η περίπτωση που αναφέρεις μου φαίνεται πολύ φθηνή για να είναι αθώα. :rolleyes:

 

επειδή και εγώ είχα παρόμοιο budget με το δικό σου, (με αυστηρό όριο τα 3000ε), σου προτείνω ανεπιφύλακτα να κοιτάξεις σε starlet-άκια μεριά.

 

σαν κάτοχος ενός (μοντ.95) σε διαβεβαιώνω πως είναι από τις πιο αξιόπιστες λύσεις.

το πήρα με 100.000 χλμ., του έχω κάνει άλλες 40.000 και μόνο λάδια του αλλάζω... :P

 

 

 

 

 

όχι. :-)

 

 

Θα συμφωνησω με το παλικαρι,για μεταχειρισμενα δεν μπορεις να εισαι ποτε βεβαιος ποσο καλο ειναι ενα αμαξι εκτος αν παρεις ιαπωνικο.Εκει περνεις και ησυχαζεις.Τωρα τα 4000 για το 206 δεν ειναι λιγα πολλα θα ελεγα.Εγω πηρα ενα Μιtsubishi Lancer του 97' με 3500 χιλιαρικα πριν απο 1,5 χρονο το οποιο ειχε 185.000 χλμ σε συγκριση με το 206 ειναι λιμουζινα και σε ανεση και αξιοπιστιστια και σε ολα θα μου πειτε δεν ειναι ιδιας κατηγοριας τα αμαξια οποτε ακομη λογος για την υψηλη τιμη που εχει το 206.Οπως ειπε και ο φιλος με το starlet μονο λαδια αλλαζω ενω ενας φιλος μου που πηρε το οpel astra του 98' με 4000 χιλιαριακια δεν ξερει και αυτος ποσα προβληματα εχει βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...