Προς το περιεχόμενο

The Assassination Of Jesse James By The Coward Robert Ford


porco_rosso21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα οντως,δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο,η Yuma ειναι πιο γουεστερν,μ την κλασσικη εννοια,καλοι-κακοι,μονομαχιες,πιστολιδι,καταδιωξεις,πολυ καλη ταινια,ερμηνειες,στορυ,τα παντα-,ενω το assasination θυμιζει πολυ ταινια του Mαλικ,ποιητικες εικονες,λιγο πιστολιδι,λυρικη μουσικη,λιγοι διαλογοι,ατμοσφαιρα...πιο πολυ φερνει σε unforgiven φαση,παντως δεν ειναι γουεστερν με την κλασσικη δομη...αλλη ταινια τελειως το ενα απο το αλλο,οτι σου κανει κεφι!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί έχετε να πείτε για την ταινία σε σχέση με το πρόσφατο western, 3:10 to Yuma; Είναι καλύτερη ή χειρότερη;

Μπορεί βέβαια να μου πείτε καμία σχέση η μια με την άλλη, αλλά έστω στο περίπου;

 

Υuma

 

Χειροτερη εικαστικα(δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που την παιζουν για τεχνη για την τεχνη, τον μονο Μαλικ που αντεχω ειναι στη Λεπτη Κοκκινη Γραμμη και απο το Σολαρις του Ταρκοφσκυ 100 φορες του Κρονενμπεργκ) αλλα αρκετα καλυτερη σε ρυθμο

 

Ερμηνειες τα ιδια, σκηνοθεσια ισαξια, μηνυματα ισαξια και δεν θεωρησα ποτε κριτηριο σε συγκριση την μουσικη(που στο TAOJJ ηταν φοβερη οντως)

 

Οποτε προσωπικα Yuma γιατι δεν μου εκανε πουθενα την κοιλια της 1ης ωρας της Δολοφονιας και επειδη δεν ψαρωνω με τα φοβερα τοπια(αρκετα ωστε να επισκιασουν αλλα ελαττωματα)

 

Παντως και τα 2 εξαιρετικα, ενα 7αρι για μενα στην Δολοφονια, ενα 8αρι στην Υuma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...