Προς το περιεχόμενο

Motherboard -> it's dead ?


sotosko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα. Το παλιό motherboard Asus P4P800-X (Socket 478,τρέχα γυρευε:-D) που είχε το κομπιούτερ της αδερφής μου μάλλον πέθανε.

Και να πως έγινε: Εχθές ενώ δούλευε κανονικά για περίπου 2 ώρες ξαφνικά ενώ έπαιζε μουσική άρχισε το μεγαφωνάκι του κουτιού να σφυράει συνέχεια και η αδερφή μου πάτησε το reset. Μετά δεν έκανε ούτε το χαρακτηριστικό "μπιπ" όταν ξεκινά και δεν έδειχνε τίποτα η οθόνη. Μετά πάτησε το power για να σβήσει. Από τότε δεν έχει ξαναξεκινήσει. Δοκίμασα με άλλο τροφοδοτικό αλλά πάλι τίποτα. Επείσης δοκίμασα να τα βγάλω όλα πάνω από το motherboard και να το ξεκινήσω σκέτο αλλά πάλι δεν ξεκινάει. Τέλος δοκίμασα να του κάνω clear cmos αλλά δεν άλλαξε κάτι. Το πράσινο λαμπάκι που έχει πάνω στο motherboard και δείχνει ότι έχει ρεύμα ανάβει αλλά το mb δεν ξεκινά. Μάλλον κάηκε το mb. Αν κάποιος μπορεί να προτείνει καλώς.

 

Sorry για το μεγάλο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Σιγά μην πάρω με socket 478. Θα πάρω καινούριο mobo για εμένα και έναν Ε8400 και θα δώσω το δικό μου στην αδερφή μου:devil:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Σιγά μην πάρω με socket 478. Θα πάρω καινούριο mobo για εμένα και έναν Ε8400 και θα δώσω το δικό μου στην αδερφή μου:devil:.

 

Αυτές οι βλάβες των αδερφιών ρε παιδί μου πώς έχουν την τάση να φορτώνουν τη δική μας τσέπη αντί τη δική τους! :lol: Εγώ το έχω ζήσει το σκηνικό ήδη μια φορά και πάω για τη δεύτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@slaughter αν διάβαζες το πρώτο ποστ μου θα έβλεπες ότι το έχω δοκιμάσει και με άλλο τροφοδοτικό.

@after διάβασε το ποστ #3. αυτό θα κάνω:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Σιγά μην πάρω με socket 478. Θα πάρω καινούριο mobo για εμένα και έναν Ε8400 και θα δώσω το δικό μου στην αδερφή μου:devil:.

 

Χα! Μια καλή ευκαιρία και δικαιολογία για αναβάθμιση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@slaughter αν διάβαζες το πρώτο ποστ μου θα έβλεπες ότι το έχω δοκιμάσει και με άλλο τροφοδοτικό.

@after διάβασε το ποστ #3. αυτό θα κάνω:P

 

γεαπ sorry η ταχύτητα διαβάσματος !!!!

αν δεν σε πειράζει να δώσεις λεφτά για καινούργια πράγματα καλα θα κάνεις ....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...