Προς το περιεχόμενο

AoE2: The Conquerors 2vs2 Championship


Ulukai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2vs2a4gchampbanner00zr8.jpg

 

Πολλοί fans των rts θα θυμούνται το παλιό αλλά κορυφαίο Age of Empires 2: The Conquerors. Το παιχνίδι συνεχίζει να έχει πολλούς οπαδούς, ειδικά μετά την απογοήτευση από το Age of Empires 3.

Το ελληνικό site διοργανώνει Πρωτάθλημα 2vs2, για να θυμηθούμε τους παλιούς καλούς καιρούς!

Ειδικά με τη χρήση του TeamSpeak ο χαβαλές και οι γερές μάχες είναι εγγυημένες!

Όσοι πιστοί προσέλθετε! (Περισσότερες πληροφορίες με click στη φωτό.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεεεετσί!!!!

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι!

Όχι στον πρόλογο των 3d παιχνιδιών, ναι στο καθαρό και δυνατό gameplay του καλύτερου rts ever!!!!

Age Of Empires - The Conquerors Expantion!!!!

Ήδη απ'ότι είδα έχει δυνατά teams μέσα και προβλέπετε καλός πανικός

gl, hf all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απογοήτευση... Μεγάλη κουβέντα. Απλά το 3 είναι τελείως διαφορετικό παιχνίδι στο gameplay του με την προσθήκη level, cards κλπ στο πνεύμα των καιρών.

Σαν παιχνίδι δεν μπορείς να πεις πως είναι άσχημο, όμορφα γραφικά, αρκετά βαθύ πχ μπορεί να είναι 3 παίκτες με το ίδιο civ και λόγο καρτών να έχεις 3 τελείως διαφορετικά civ, αλλά δεν είναι aoc!!!

To aoc σαν παιχνίδι φαίνεται αρκετά απλό, εκεί είναι η δύναμη του! τελείως ισορροπημένο (δεν είναι τυχαίο πως βγήκαν μόνο 3 επίσημα patch) με πολύ καλό gameserver (το zone στα καλά του δεν παίζονταν), με τη δυνατότητα για directip games (νομίζω ακόμα δεν το έλυσαν το prob αυτό) και το κυριότερο με πιστούς οπαδούς που εξελίσσουν συνεχώς τις στρατηγικές . Όταν, κακώς, κλείσαν το zone είχε 3000 άτομα online. Αμφιβάλω αν σε 10 χρόνια το 3 θα έχει 3000 άτομα στην ESO. Για μένα η απόλυτη μαγκιά θα ήταν ένα aoc με 2,3 ακόμα civ και καλύτερα γραφικά "κράχτη". Πίστεψε με θα σάρωνε.

Φυσικά λέω την προσωπική μου γνώμη αλλά ακόμα και παιδιά που παίζουν το 3 στο A4G ξαναγυρνάνε στο 2. Μέχρι και παιδιά από το WoW επέστρεψαν!

Η ποιότητα ποτέ δεν χάνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα κι εγω αυτης της άποψης ήμουν οτι έπρεπε να βγεί ενα ανανεωμένο aoc αλλα σκέφτηκα οτι ίσως οι εποχές πρέπει να προχωράνε.

 

Και το AOE4 θα εξελίσσεται στους παγκόσμιους πολέμους και πίστεψε με θα έχει κι αυτο την ομορφιά του.

 

Απλα το Conquerors σαν παιχνίδι ειναι πράγματι καταπληκτικό.

 

Εγώ και αρκετοί ακόμα Έλληνες που συναντάω στην ESO το διασκεδάζουμε αρκετά πάντως με το AOE 3.

 

Έπαιξε το ρόλο του ότι ειναι free ή μάλλον οτι ΔΕΝ ειναι free το ΑΟΕ 3 και σ'αυτο πιστεύω συμφωνούμε...

 

Εγώ με το κανονικό παιχνίδι+τα 2 expansions έχω χαλάσει γύρώ στα 100 Ευρώ αλλα αν αναλογίστείς τις μάχες που έχω κάνει και το πόσες ώρες έχω περάσει online το ποσό ειναι αστείο.

 

Δώστε του άλλη μια ευκαιρία πάντως...και θα σας τα μάθουμε εμείς τα κόλπα :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το πρωτάθλημα ξεκίνησε και ο πρώτος γύος πλησιάζει στο τέλος του. Μπορείτε να δείτε τα rec games εδώ

Πολύ καλή φάση tommy_angelo. Σίγουρα αν μάθεις τα κόλπα είναι διαφορετικά ;) Στο age4greeks υπάρχει section για το age3 στο σχετικό forum, μπορείς να κάνεις κάποια post γιατί απ'όσα έχω δεί υπάρχουν αρκετά παιδιά που ασχολούνται και με το age3. Και υπάρχει φυσικά και το teamspeak όπου μπορείτε να μιλάτε κατά τη διάρκεια του game και αν θέλεις μπορούμε να κάνουμε age3 room.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...