Προς το περιεχόμενο

SOS-Δεν μπορω να κανω Format


filetos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορω να κανω format μονο με δισκετα που μεσα εχει περασμενους καποιους drivers απο το cd τις motherboard ωστε τα windows να αναγνωρισουν τους σκληρους δισκους.Ομως διαπιστωσα ξαφνικα οτι το flopy disk δεν φαινεται στον υπολογιστη μου.Το λαμπακι ειναι μονιμα αναμενο και βαζω δισκετα μεσα και τιποτα.Αλλαξα την καλωδιοταινια και στην motherboard και στο lopy disk τα εβαλα τα εβγαλα τα γυρισα τιποτα.Δεν ξερω τι να κανω γιατι χωρις αυτο δεν μπορω να κανω φορματ.Βοηθεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στο bios μήπως είναι απενεργοποιημένο το floppy από εκεί.Παίζει βέβαια και η περίπτωση να τα χει φτύσει το floppy σου (κάτι που ποτέ δεν έχω συναντήσει..αλλά εξάρτημα είναι κ αυτό λογικά θα χαλάει...) δανείσου από κάποιον άλλον ένα floppy να είσαι σίγουρος ότι δεν φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ολους οσους απαντησαν αλλα λυθηκε το προβλημα.Εκανα τα παντα αλλαγη καλωδιου αλλο floppy disk και τι δεν εκανα αλλα ειχα σε ξεχωριστο partition τα vista απο θειο και λειτουργουσε αψογα με update κανονικα.Στο πρωτο partition ειχα τα ΧΡ γνησια.Καπιοιος μου ειπε να κανω ξανα εγκατασταση τα vista χωρις το CR@@@@Αψογα , μετα απο αυτο δουλευε κανονικα το floppy disk και εκανα format βαζοντας τα γνησια ΧΡ.Το καταραμενο το CR@@@@ εφταιγε-απενεργοποιουσε,αχρηστευε το floppy disk.Κουφο?Και ομως αληθινο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...