Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Nokia 6682


konstadina18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ NOKIA 6682 ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ??ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοείς οτί είναι κλειδωμένο για να παίρνει ένα συγκεκριμένο είδος κάρτας,θα πρέπει να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση κάποιας εταιρείας,να δώσεις τον αριθμό IMEI και να σου δώσουν κωδικό δικτύου.

αν είναι κλειδωμένο με κωδικό αφαλείας,είχα ακούσει ότι ξεκλειδώνεται σε αντιπρόσωπο nokia μόνο..πριν 5-6 χρόνια από ότι ξέρω ήταν γύρω στα 30 ευρώ.

για πρόγραμμα δεν ξέρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ξεκλείδωμα αλλά θα πρέπει να πεις και από που είσαι για να σε βοηθήσουν.

Το θέμα είναι ποιος έχει τον συγκεκριμένο εξοπλισμό κοντά σε εσένα για να σε εξυπηρετήσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το 6682 είναι για τα δίκτυα της αμερικής... δεν παίζει GSM.

Αν κάνω λάθος, τότε μπορείς να το ξεκλειδώσεις και μόνη σου από το σπίτι. Είναι Symbian και υπάρχει σουίτα που μπορείς να το κάνεις στο PC σου.

Λεπτομέρειες δεν ξέρω αν επιτρέπουν οι κανόνες του site να δώσω...Ψάξτο λίγο στο google και θα το βρεις εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GSM America bound phone, supporting both frequencies and one European/Asian for roaming ( 850/1800/1900 MHz) κάνει και για Ελλάδα (Cosmote και Vodafone χρησιμοποιούν την 1800)

 

Όσο για το ξεκλείδωμα μάλλον εννοεί δικτύου και δεν μπορεί να το κάνει ο ίδιος, θέλει άνοιγμα η συσκευή και με ειδικό εξοπλισμό και προγράμματα - όπως και με δύο test point στην πλακέτα, δηλαδή να "γειώσεις" δύο σημεία - για να το ξεκλειδώσεις.

Αλλιώς για τα υπόλοιπα πιστεύω ότι είναι απλά τα πράγματα.

Ακόμα και σε 900/1800/1900 μπορεί να αλλαχτεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, έχω ακούσει οτι Vodafone και Telestet παλια χρησιμοποιούσαν το 900, αλλά με τα χρόνια έβαλαν και κεραιες στα 1800, οπότε τώρα έχουν και απο τις 2...

Για ξεκλειδώματα το πιο γνωστο στην Ελλάδα ειναι το 9volto.. Ειχα παει για ενα SE K700 κάποτε.

 

Στον Πειραιά είναι.

Κοίτα στο http://www.9volto.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ γιατί νόμιζα ότι η vodafone χρησιμοποιεί την 900? :rolleyes:

Και τα δύο χρησιμοποιούν. Απλά αναφέρομε στην συχνότητα που έχει η συγκεκριμένη συσκευή... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά, έχω ακούσει οτι Vodafone και Telestet παλια χρησιμοποιούσαν το 900, αλλά με τα χρόνια έβαλαν και κεραιες στα 1800, οπότε τώρα έχουν και απο τις 2...

 

Και τα δύο χρησιμοποιούν. Απλά αναφέρομε στην συχνότητα που έχει η συγκεκριμένη συσκευή... ;)

 

κοίτα να δείς τι μαθάινει κανείς εκεί που σερφάρει αμέριμνος...:whistle:

 

thx guys :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑ NOKIA 6682 ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΟΥΝ?ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ??ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ?

 

 

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΤΙΟ! ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΓΙΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...