Προς το περιεχόμενο

No Country for Old Men


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φοβερη ατμοσφαιρα/σκηνοθεσια/φωτογραφια και πολυ καλες ερμηνειες αλλα μεχρι εκει.

 

Σεναριο υποτυπωδες,υποθετω συμβολικο κιολας,και επαναλαμβανονται πολλες φορες τα ιδια πραγματα.

 

Αν ξεχωριζει κατι απο την ταινια,δε θα ελεγα οτι ειναι η ερμηνεια του Bardem,η οποια βεβαια ειναι αριστη,αν και οχι κατι ιδιαιτερο για την κλαση του (οσοι εχουν δει το mar adentro καταλαβαινουν),ΑΛΛΑ η σκηνοθεσια των Κοεν.Πραγματικα για σεμιναριο..

 

3,5/5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Επειδή από Κοέν έχω δει μόνο Big Lebowski και Ladykillers, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί η ταινία χάνει τον ρυθμό της και φαίνεται λειψή στο τελευταίο 20λεπτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά λίγο βαρετοι οι Κοεν, αν και δήλωσαν πως περισσότερο θέλουν να κάνουν μια κριτική στην αμερικάνικη κοινωνια του σήμερα μέσω της ταινίας και όχι να γυρίσουν απλα μια περιπέτεια,και πραγματικά λίγο υπερβολή να παίρνει ο Bαrdem σ' αυτο το ρολο το oscar. Ισως ο κορυφαίος Ευρωπαίος ηθόποιος αλλα έχει παίξει πολύ καλύτερους ρόλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τις χειρότερες ταινιες που έχω δει.

τοση βαρεμάρα δεν εχω ξανασυναντησει σε ταινια εκτος βέβαια απο το meet joe black.

απορω με αυτους που το ψηφισαν να παρει οσκαρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εάν αυτή η ταινία παίρνει όσκαρ και θεωρείται ως αριστούργημα, τότε λυπάμαι αλλά το χόλυγουντ βρίσκεται σε μεγάλη κρίση.

Όσο για τον Μπαρντέμ ομολογουμένως είναι καλός αλλά όσο θυμάμαι τον Νίκολσον στη Λάμψη, λέω ότι υπάρχουν και καλύτεροι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ βαρέθηκα η αλήθεια είναι. αλλά θέλω να την ξαναδώ για κάποιο μυστηριώδη λόγο.

σιγα τον μυστηριώδη λογο. απλα νομίζεις οτι σε πηρε ο υπνος κάπου στην μέση και νομίζεις οτι έχασες κάτι σημαντικό :lol::lol:

μην ανυσηχεις δεν εχασες τίποτα.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα τον μυστηριώδη λογο. απλα νομίζεις οτι σε πηρε ο υπνος κάπου στην μέση και νομίζεις οτι έχασες κάτι σημαντικό :lol::lol:

μην ανυσηχεις δεν εχασες τίποτα.:lol:

 

δεν είμαι απόλυτα σίγουρη ρε συ, στάνταρ με πήρε ο ύπνος σε κάποια φάση, καθώς επίσης σηκώθηκα αρκετές φορές για να πιω νερό και δε μ' ένοιαζε η υπόθεση ώστε να ρωτήσω "τι έχασα"... οπότε το ότι θα την ξαναδώ είναι μάλλον θέμα εγωισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν βαρέθηκα σε κανένα σημείο της ταινίας. Ο αργός ρυθμός εντείνει πιο πολύ την αγωνία. Μακάρι να είχε και κανα μισάωρο ακόμη η ταινία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα χθες βραδυ την ταινια. Καλη δεν λεω, αλλα δεν επιασα τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης. Εξαιρετικη η ερμηνεια του emo killer, ηταν πολυ ψυχακιας το παιδι. Αλλα ακομα δεν καταλαβα γιατι πηρε το οσκαρ καλυτερης ταινιας. Πολυ κατωτερη του there will be blood κατα την ταπεινη μου αποψη. Ειναι και η πρωτη χρονια που εχασα τα ωραια μου λεφτουδακια στο στοιχημα. Αφου στοιχηματισα στο there will be blood. Τεσπα δεν ξαναπαιζω γιατι φετος απογοητευτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...