Προς το περιεχόμενο

περίεργο πρόβλημα


ata1983

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν πατάω διπλό κλικ πάνω σε μια συντόμευση της επιφάνειας εργασίας αντί να ανοίξει το πρόγραμμα μου ανοίγουν οι ιδιότητες της συντόμευσης σαν να έκανα δεξί κλικ και properties. Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε τύχει κι εμένα κανά δυο φορές παλαιότερα και με επανεκκίνηση έστρωσε.Στο λάπτοπ του αδερφού μου το κάνει εδώ και ένα εξάμηνο περίπου! :lol:

 

Τώρα τι διάολος είναι αυτός και πως λύνεται αν κολλήσει για τα καλά, ποιός ξέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ειχε συμβει το εξης παραξενο. Μπορουσα να γραψω οποιοδηποτε γραμμα στον γουγλη εκτος απο το d. Καθε φορα που το εγραφα ο firefox εκλεινε αυτοματα. Τελικα λυθηκε μονο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο κουφό την ίδια μέρα και δεν υποχωρεί.

Στο My computer όταν κάνω διπλό κλικ πάνω στον C ή σε άλλο δίσκο μου βγαίνει ένα παράθυρο dos για ελάχιστα και μετά τίποτα. Στην αρχή όταν είχε ξεκινήσει το πρόβλημα απλώς μου το άνοιγε σε άλλο παράθυρο αλλά τώρα δεν το ανοίγει καθόλου. Από winamp πχ όμως τα βλέπω κανονικά τα αρχεία. Τι γίνεται ρε γμτ μπορεί να έχει γρίπη!!!

Πρόσφατα μόνο τη mysql server εγκατέστησα αλλά είναι η stable δεν έβαλα beta έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεύτερο κουφό την ίδια μέρα και δεν υποχωρεί.

Στο My computer όταν κάνω διπλό κλικ πάνω στον C ή σε άλλο δίσκο μου βγαίνει ένα παράθυρο dos για ελάχιστα και μετά τίποτα. Στην αρχή όταν είχε ξεκινήσει το πρόβλημα απλώς μου το άνοιγε σε άλλο παράθυρο αλλά τώρα δεν το ανοίγει καθόλου. Από winamp πχ όμως τα βλέπω κανονικά τα αρχεία. Τι γίνεται ρε γμτ μπορεί να έχει γρίπη!!!

Πρόσφατα μόνο τη mysql server εγκατέστησα αλλά είναι η stable δεν έβαλα beta έκδοση

 

Ιώς πρέπει να είναι πάτα δεξί κλικ εξερεύνηση στων δίσκο μετά πήγαινε Εργαλεία>επιλογές φακέλων και τσέκαρε την επιλογή "εμφάνιση κρυφών αρχείων" και ξετσέκαρε την επιλογή "απόκρυψη προστατευμένων αρχείων λειτουργικού συστήματος" μετά μέσα στο σκληρό θα βρεις κάτι αρχεία autorun διέγραψε τα και μετά με κάποιο καλό αντιβιοτικό κανε μια σάρωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια επανεκκίνηση το διόρθωσε αλλα εξακολουθεί να μου ανοίγει σε νέο παράθυρο το C και γενικά τα partition που έχω. Το κάνει ακόμα και σε ένα ext3 partition που έχω πρόσβαση από τα xp το ίδιο πράγμα οπότε χλωμό να είναι ιός, μια επιλογή είναι αλλά δεν μπορώ να τη βρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια επανεκκίνηση το διόρθωσε αλλα εξακολουθεί να μου ανοίγει σε νέο παράθυρο το C και γενικά τα partition που έχω. Το κάνει ακόμα και σε ένα ext3 partition που έχω πρόσβαση από τα xp το ίδιο πράγμα οπότε χλωμό να είναι ιός, μια επιλογή είναι αλλά δεν μπορώ να τη βρώ

 

Πάλι δες αν υπάρχουν αρχεία autorun

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει τίποτα στον root του C μόνο κάτι .log

 

Εκανες εμφάνιση "εμφάνιση κρυφών αρχείων" και "εμφάνιση προστατευμένων αρχείων λειτουργικού συστήματος" και σου βγάζει μόνο log files?

 

Καπος έτσι πρέπει να βγάζει. Αν σου βγάζει κάπως έτσι και δεν έχει μέσα κατή σαν autorun είσαι οκ

 

4yve8vnuj89h8kbufv5t_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...