Προς το περιεχόμενο

σχετικά με περισσότερη ραμ


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello στο forum.;Έχω 2 gb ram corsair xms pro2 sta 800mhz with 4-4-4-12-2T παίζω παιχνίδια στα xp ακόμη και κάποια στιγμή στο μέλλον σε vista(32 bit) έχει νόημα να βάλω τώρα extra 2 gb μνήμης διότι απο όσο ξέρω τα 32bit δε βλέπουν πολύ παραπάνω.εάν είναι έτσι εάν τελικά βάλω(its cheap:-D) θα έχω κάποιο πρόβλημα λόγω αυτού του περιορισμού??εννοώ μήπως κάποια ασυμβατότητα πχthanx:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα δε θα δεις καμια διαφορα στα παιχνιδια που σε ενδιαφερουν. Οποτε οταν βαλεισ vista προσθετεις και μνημη. Νομιζω μαλιστα οτι σε οποιοδηποτε 32bit λειτουργικο δεν αξιζει να βαλεις πανω απο 2gb μνημη διοτι δε τα βλεπει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισοτερη μνημη δεν εβλαψε ποτε κανεναν.

Με δεδομενο οτι καποτε στο μελλον θα περασεις σε vista και οτι οι μνημες για να δουλεψουν σωστα dual chanel θα πρεπει να ειναι ιδιες σε ολα τους (μαρκα,size,Ghz) και επειδη τα παλια φευγουν και ερχονται καινουρια,παρε αλλο ενα σετακι και αστο να υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα οι μνημες φτηναινουν και δεν αξιζει να παρει καποιος κατι που δεν μπορει να εκμεταλλευτει στο επακρο..Παντως στην προκειμενη περιπτωση αντι να βαλεις vista κρατα xp και 2giga και εισαι οκ και κρατας και λεφτα!τα vista μονο κακο θα σου κανουν ΜΟΝΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω 8α σου προτεινα αν θελεις να δοκιμασεις τα βιστα 64 βιτ και μετα βαλε και 4 γιγα ραμ

πιστεψε με αξιζουν τα 64 τα εχω 5 μηνες και εχω παθει πλακα..

 

εχωσα και 4 χ 2 γιγα ραμ και βλεπει 8 γιγα καθαρα....

 

 

 

δικια μου γνωμη

 

ββ

 

αργυρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...