Προς το περιεχόμενο

Eternity II


red7genius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπήρξε ανακοίνωση:

 

«Το βραβείο των 2 εκατ. δολαρίων του Eternity II παραμένει υπό διεκδίκηση!

10.000$ απονεμήθηκαν στην συμμετέχουσα με το μεγαλύτερο σκορ, που έφτασε πολύ κοντά στη λύση.

 

Για να ανταμοίψει τις τρομερές προσπάθειες που καταβλήθηκαν για τη λύση του παζλ Eternity II, η Tomy αποφάσισε να απονείμει στη συμμετέχουσα με το μεγαλύτερο σκορ, που έφτασε πολύ κοντά στη λύση, το βραβείο των 10.000$.

 

Το βραβείο απονεμήθηκε στην Anna Karlsson από το Lund της Σουηδίας. Η Anna τοποθέτησε και τα 256 κομμάτια, έτσι ώστε τα χρώματα και τα σχήματα να ταιριάζουν στις 467 από τις 480 πιθανές θέσεις στο ταμπλό του Eternity II.»

http://gr.eternityii.com/news/2M_prize_still_unclaimed/

 

Αναμενόμενο, βέβαια 467/480 είναι αρκετά ενυπωσιακό θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω ένα κομάτι από το site του παιχνιδιού...

Το Eternity II είναι ένα πολύ διασκεδαστικό και συναρπαστικό παιχνίδι που είναι εύκολο να το παίξει κανείς και μπορεί να λυθεί από τον καθένα. Δεν απαιτούνται ειδικές ικανότητες – απλά τοποθετείς τα κομμάτια πάνω στο ταμπλό με τέτοιο τρόπο ώστε τα σχήματα και τα χρώματα να ταιριάζουν και τότε έχεις την ευκαιρία να κερδίσεις το φοβερό βραβείο των 2 εκατομμυρίων δολαρίων.

Φυσικά και μπορεί να λυθεί από τον καθένα.Ήδη στην οικογένειά μου το έχουν ολοκληρώσει πλήρως ο πατέρας μου,η μάνα μου και ο αδερφός μου.Μάλιστα το έδωσα και σε κάτι ξαδερφάκια μου και το έλυσαν σε 2 ώρες μέσα και μετά με ρωτούσαν τι μπούρδα είναι αυτή...

Τόσο εύκολο είναι....Δεν δημοσιεύω την απάντηση γιατί υπάρχει τεράστιος αριθμός ατόμων που το έχουν λύσει οπότε τα χρήματα που θα μοιραστούν θα είναι πάρα πολύ λίγα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω ένα κομάτι από το site του παιχνιδιού...

 

Φυσικά και μπορεί να λυθεί από τον καθένα.Ήδη στην οικογένειά μου το έχουν ολοκληρώσει πλήρως ο πατέρας μου,η μάνα μου και ο αδερφός μου.Μάλιστα το έδωσα και σε κάτι ξαδερφάκια μου και το έλυσαν σε 2 ώρες μέσα και μετά με ρωτούσαν τι μπούρδα είναι αυτή...

Τόσο εύκολο είναι....Δεν δημοσιεύω την απάντηση γιατί υπάρχει τεράστιος αριθμός ατόμων που το έχουν λύσει οπότε τα χρήματα που θα μοιραστούν θα είναι πάρα πολύ λίγα....

 

Έλα ρε, Genius είναι το επώνυμό σας?

Στο CERN μένετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο την περιπτωση να προσπαθήσει να το λύσει κάποιος με συνδυασμούς, μπορει να υπάρξει κάποια αλλη προσέγγιση σε τέτοιου είδους ζητήματα με εκατομμύρια συνδυασμούς ; Αληθεια στο συγκεκριμενο πόσοι είναι οι συνδυασμοί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εγώ το έδωσα στον αδέσποτο σκύλο της γειτονιάς και το έλυσε σε χρόνο dt (true story)

 

επίσης όταν πηγαίνω τουαλέτα για νούμερο 2 δένω τα μάτια μου για να μην βλέπω και το λύνω πριν τελειώσω την ανάγκη μου...

 

(yes i know, cool story bro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...