Προς το περιεχόμενο

τηλεοραση hd για monitor


IKARIWTHS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια μια ερωτηση,πως θα σας φαιοταν η αντικατασταση της 19αρας μου με μια τηλεορση 40αρα hd? ξερω πως στις hdready η αναλυση ειναι μικροτερη και τα δειχνει ασχημα,η hd θα μπορει να ανταποκριθει σα monitor η το αποτελεσμα θα ειναι ασχημο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το δοκιμασα σε μια hdready και δειχνι τλεια,καμια σχεση μ αυτο που εβλεπα στο πλαισιο,αρα να υποθεσω οτι με μια οθονη αναλυσης full hdθα δειχνει ακομα πιο καλα..

αν ειναι ετσι για μενα τερμα τ monitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κιεμένα περίεργο μου φαίνεται...Ακόμα και σε FullHD που έχω δει (σε σπίτι,όχι κατάστημα) και σε φουλ ανάλυση, δεν ήταν καθόλου ξεκούραστο το σερφάρισμα πχ.

Τα παιχνίδια και οι ταινίες ήταν εξαιρετικές παρόλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω συνδεσει μια samsung 46αρα hd ready και παιζει τελεια σε 1360 768 (πολυ καλυτερα απο τη 19αρα philips tft )

αν τη βαλω σε 1920 x 1080ι αναλυση τα γραμματα στο desktop δε φαινονται καλα

ασε που ειναι τοσο μικρα που πρεπει να καθεσαι στο 1.5 μ

οποτε θα πας στο νοσοκομειο κατευθειαν

οποτε προτιμω την 1360 768p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω συνδεσει μια samsung 46αρα hd ready και παιζει τελεια σε 1360 768 (πολυ καλυτερα απο τη 19αρα philips tft )

αν τη βαλω σε 1920 x 1080ι αναλυση τα γραμματα στο desktop δε φαινονται καλα

ασε που ειναι τοσο μικρα που πρεπει να καθεσαι στο 1.5 μ

οποτε θα πας στο νοσοκομειο κατευθειαν

οποτε προτιμω την 1360 768p

Fair enough...

Βασικά στις οθόνες έχω μάθει ότι ισχύει το "μερί ορέξεως, κολοκυθόπιτα". Οπότε αν εσένα σε βολεύει και το προτιμάς, στους άλλους περισσεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο πριν το ειχα συνδεδεμενο με μια 22αρα lg στα 1680*1050 και παλι καμια σχεση,μαλλον θα πουλησω το monitor μιας κ δεν εχει καμια σχεση με τη 42αρα.

μια παρατήρησή ομως,μηπως με τη πιο μεγαλη αναλυση δε μπορεις να δεις τα γραμματα?το λεω επειδη τωρα ειμαι οκ σε αποσταση 2-3 μετρα,μηπως μεγαλωνοντας αρκετα αναλυση αλλα μενοντας στις ιδιες ιντσες δε βλεπες τιποτα?

ειδικα αν λαβουμε σα δεδομενο οτι στις τηλεορασεις λογο μεγεθους πρεπει να κρατας κ μια αποσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα υπαρχει καποιος που να εχει συνδεσει τον υ.η με τηλεοραση υψηλής αναλυσης?

 

 

Εγω εχω δει με απλη συνδεση dvi, και παρολα αυτα η εικονα ηταν τελεια(37'')

Αν ειναι μικρα τα γραμματα, το αλλαζεις απο το display properties οποτε παει και αυτο

 

Εγω παντως πιστευω οτι ενα μονιτορ 22'' ειναι οτι καλυτερο για χρηση σε γραφειο

Απο εκει και περα, οποιος γουσταρει καναπεδατο, τοτε μια >32'' ειναι οτι πρεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...