Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για HP w2207h 22” WIDE


liakinen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περι ενος χρονου εγγυησης απο τον Κωτσοβολο δεν ισχυουν.

 

Εγω πηρα τα κεντρικα της hp στη κηφισιας και ρωτησα και μου ειπαν πως εχουν 3 χρονια αλλα οχι ον σαιτ.

 

Τι εννοεις ονσαιτ? ΠΟυ ισχυει δηλαδη η εγγυηση των 3 χρονων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μια ερώτηση για τους κατόχους της HP 2207:

 

Για χρήση σε επεξεργασία φωτογραφίας, σχέδιο 2d και 3d , ζωγραφική, επιτραπέζια τυπογραφία και απλή επεξεργασία βίντεο σε ερασιτεχνικό επίπεδο (μη φανταστείτε τίποτα σοβαρό) είναι κατάλληλη η οθόνη;

 

Το ρωτάω γιατί οι οθόνες TN έχουν κακές γωνίες θέασης , το χρώμα δεν είναι εντελώς ομοιόμορφο σε όλη την επιφάνεια της οθόνης και τα χρώματα δεν είναι και τόσο ρεαλιστικά.

Επαναλαμβάνω πως δεν έχω τις απαιτήσεις ενός επαγγελματία γραφίστα, αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν τα προβλήματα αυτά είναι εμφανή σε σημείο που να κάνουν την οθόνη ακατάλληλη ή δύσχρηστη για τέτοιες δουλειές.

 

Θα τη κανεις τη δουλεια σου πιστευω αλλα οχι τοσο καλα οσο με μια οθονη που προοριζεται για αυτη τη χρηση. Βεβαια αν πας σε καλυτερο πανελ απο ΤΝ τοτε ξεφευγεις λιγο στη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πάρω 22άρα για το μεγαλύτερο χώρο εργασίας.

Η μόνη με VA panel που μπορώ να αγοράσω με τα χρήματα που διαθέτω είναι η HP 1965 , η οποία όμως δεν ξέρω αν τα καταφέρνει καλά σε κινούμενη εικόνα (παιχνίδια και βίντεο), και είναι και μικρότερων διαστάσεων.

Γι' αυτό έλεγα μήπως η HP 2207 είναι η χρυσή τομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σας παιδιά

έχω την HP w2207h και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος

 

Εχω την καρτα γραφικών nvidia 7600gs με εξοδο vga και dvi

η οθονη εχει υποστηριξη hdmi και vga. Συνδεσα με εναν adaptor τo vga καλώδιο της οθόνης με την dvi εξοδο της κάρτας.

 

Εχω διαφορά στην ποιότητα της εικόνας ή είναι ψυχολογικό;

δυσκολο να καταλάβω διαφορά αλλά δεν έχω δοκιμάσει πχ ενα εργο hd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αγορασα πριν μια εβδομαδα περιπου και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!!!Τα χρωματα ειναι απιστευτα.Η πιο "ζωντανη¨οθονη που εχω δει για υπολογιστη. Οποιος ενδιαφερεται ας τρεξει να την παρει. Δεν θα απογοητευτει.

Επιπλεον δεν χρησιμοποιω τη δικια της βαση αλλα βαση για γραφειο η οποια μου κερδιζει παρα πολυ χωρο πανω στο γραφειο-εχω πιο πολυ χωρο απο οτι οταν ειχα την 19αρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από πού την αγόρασες, αν επιτρέπεται και πόσα ? :o

 

 

Αν κανεις μια αναζητηση στο σκρουτζ θα τη βρεις τσακ μπαμ!!

Παντως εγω την πηρα απο Κωτσοβολο 339 ευρω με ατοκες δοσεις βεβαια γιαυτο και τη πηρα απο κει. Παιζει και στο πιξμανια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις μια αναζητηση στο σκρουτζ θα τη βρεις τσακ μπαμ!!

Παντως εγω την πηρα απο Κωτσοβολο 339 ευρω με ατοκες δοσεις βεβαια γιαυτο και τη πηρα απο κει. Παιζει και στο πιξμανια!

 

βρε, την έχω παραγγείλει εδώ και ένα μήνα κοντά από το technix.gr και ακόμα να μου έρθει :cry: λέω μήπως και την πάρω από αλλού. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε, την έχω παραγγείλει εδώ και ένα μήνα κοντά από το technix.gr και ακόμα να μου έρθει :cry: λέω μήπως και την πάρω από αλλού. :fear:

 

Η αληθεια ειναι οτι τα κομματια που κυκλοφορουν ειναι περιορισμενα!! Και εγω γυρισα 3 κωτσοβολους μεχρι να τη βρω! Κανε υπομονη παντως αξιζει τον κοπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες παράγειλα και εγώ απο κοτσώβολο την HP w2208h,

 

και σήμερα βρήκα και όλους εσάς εδώ... :-)

 

Έχω την hd3870x2, liteon blue-ray Drive, και τώρα που θα έρθει και η οθόνη, θα σας πω τι παίζει με την οθόνη σε Full HD, (Ντοκιμαντέρ Full HD απο το hi-tech)...

 

Πάντως απόσο την έχω δει live την οθόνη, είναι πολύ δυνατή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...