Προς το περιεχόμενο

Τι ανάλυση βγάζει η vga έξοδος μου.


afentiko7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ανάλυση της οθόνης μου είναι 1280*800.Πάω λοιπόν να συνδέσω την έξοδο vga του laptop μου με την έξοδο vga της hdtv και μου βγάζει ανάλυση μέχρι 1024*768.:cry:Το καλώδιο είναι 2 χρόνια παλιό (από tft οθόνη lg 1780q που χε μέσα)

 

α)Υπάρχει τρόπος να ξέρω αν το καλώδιο δε βγάζει υψηλότερη ανάλυση ή η έξοδος?

β)Αν φταίει το καλώδιο πως ξέρω ότι σε κάποιο κατάστημα θα μου δώσουν καλώδιο vga με υψηλότερη ανάλυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οθόνη δε βρίσκω τεχν χαρακτηρ γιατί απλoύστατα αποσύρθη από την αγορά το laptop.Το laptop είναι dell inspiron 6400 και σε σχετικά θέματα στο το insomnia έχω δει ότι είναι wxga. Κάρτα γραφικών intel 945 gm express chipset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ανάλυση που έχεις την δυνατότητα να δεις κάθε φορά είναι η μέγιστη ανάλυση που συμφωνεί η κάρτα γραφικών σου με την TV/monitor/προβολέα.

Το καλώδιο σε vga ( d-sub σύνδεση) δεν παίζει ρόλο για την ανάλυση.

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς ότι λέει ο madsc. Κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα drivers της κάρτας γραφικών σου. Ή δεν υποστηρίζει παραπάνω ανάλυση (λόγω υποδύναμης) ή δεν έχει αναγνωρίσει σωστά την HDTV. Θες ανάλυση 1366x768 (αν θυμάμαι καλά, πάντως κάπου εκεί) για HDready και 1920x1080 για FullHD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Αλλάζω ρότα και σκέφτομαι να δοκιμασω 10μετρο καλώδιο dvi to hdmi από το desktop που έχει κάρτα γραφικών 7800gtx.Θα χει καμιά διαφορά η ανάλυση η τσάμπα τα λεφτά?

Επιπλέον αν είχα κάρτα με έξοδο hdmi τότε από vga σε vga θα βγαζε 1366*768?

Και τελικά η οθόνη απ' ότι είδα στο prospect είναι wxga 1280*800 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...