Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για προβλημα σε PS2!!!


plato

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα τσιπαρισμενο ps2 κανα χρονο τωρα που το αγορασα μεταχειρισμενο.Ως σημερα δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα.Το ζητησε ενας φιλος για μια μερα και του το εδωσα.Μετα απο λιγες ωρες με πηρε τηλ. και μου ειπε οτι δεν επαιζε παρολο που τα ειχε συνδεσει ολα καλα.Το πηρα πισω πιστευοντας οτι δεν εβαζε τη σωστη συχνοτητα στην τηλεοραση ή κατι τετοιο.Το συνδεω παλι στην τηλεοραση που το ειχα παντα και οντως δεν παιζει.Το λαμπακι αναβει κανονικα, αρα παιρνει ρευμα και οταν το παταω να αναψει στην τηλεοραση στιγμιαια εμφανιζεται μια οριζοντια λευκη γραμμη στη μεση της οθονης σαν κατι να παει να γινει αλλα μονο στιγμιαια και μετα... μαυριλα. Το εσβησα και το αναψα καμια δεκαρια φορες και τη μια πηγε να ξεκινησει,εμφανισε το λογοτυπο matrix στη οθονη (οσοι το εχετε ξερετε ποιο λεω) αλλα μενει εκει.Ουτε ηχος ουτε το λογοτυπο sony που επρεπε να εμφανιστει στη συνεχεια.Προσπαθησα και με δισκακι και χωρις να το εκκινησω.Να τονισω οτι ετυχε μια δυο φορες να μην φαινεται να ξεκιναει στο παρελθον αλλα κουνησα λιγο το καλωδιο που το συνδεει στην τηλεοραση και αμεσως ολα καλα που σημαινε οτι ειχε κουνηθει λιγο.Το λεω γιατι τωρα που το ξερω το ελεγχω και δεν παιζει να ειναι αυτο.Επισης να αναφερω οτι ειχα να το δουλεψω απο το καλοκαιρι και οτι το παιδι που το εδωσα δεν παιζει να του εκανε κατι.Καμια ιδεα τι μπορει να ειναι ή τι μπορω να κανω?Δεν θελω να το παω σε κανα μαγαζι που επισκευαζει γιατι δεν τους εχω εμπιστοσυνη.Μπορει να μην εχει σχεδον τιποτα κι αυτοι να μου ζητανε να του αλλαξουν τα φωτα.Αν αναγκαστω θα το κανω.Δεν εχω τρελα με τα παιχνιδια αλλα μια στο τοσο με χαλαρωνει,περναει η ωρα μου.Αν καποιος φιλος εχει καποια ιδεα ας μου πει.Αν ακομη γνωριζει καποιο μαγαζι που επισκευαζει και μπορω να το εμπιστευτω ας μου πει παρακαλω.Ειναι κριμα να παει χαμενο...

Τhanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλη=Ποτε δεν δανειζουμε την κονσολα μας σε φιλους:P

Με παιχνιδι μεσα κλειστω,ανοιξε το,κλειστω και ξανα ανοιξε το και δες αν θα φορτωσει το λογοτυπο sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...