Προς το περιεχόμενο

vBulletin Licence & addons


CompHeller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Απο ότι είδα στο επίσημο site του vbulletin ένα owner license κοστίζει $160.00 και περιλαμβάνει και 1 χρόνο updates/support.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ..

 

1. δηλώνεις το domain που θα το χρησιμοποιήσεις και τέλος? ότι δηλώσεις δήλωσες?

Αν μετά απο 2 χρόνια κλείσω ένα site και ανοίξω ένα άλλο το χάνω το license?

 

2. Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται τα addons για downloads, community, calendars etc?

Ή τα αγοράζω extra όλα αυτά?

 

Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. δηλώνεις το domain που θα το χρησιμοποιήσεις και τέλος? ότι δηλώσεις δήλωσες?

Αν μετά απο 2 χρόνια κλείσω ένα site και ανοίξω ένα άλλο το χάνω το license?

 

ανανεωνεις καθε χρονο

80/χρονο

160 + 30/χρονο

μπορεις να το μεταφερεις νομιζω

 

2. Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται τα addons για downloads, community, calendars etc?

Ή τα αγοράζω extra όλα αυτά?

 

περιλαμβανει τα παντα απλα για αρχικη σελιδα θα πρεπει να κανεις setup vB Advanced

βλεπε υπογραφη μου

προ vB Advanced --------

μετα vB Advanced ---------------

skins www.miner-skinz.com

 

PS

1)Απλα δεν θα ειναι οπως το Insomnia.gr γτ εχουν ριξει παρα παρα πολυ δουλεια κ εχουν βαλλει πολλα addon ...

Δλδ τα μισα - θα βρεις οταν κανεις το setup

2)ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΛΙΓΟ HTML ΓΤ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Όχι, αν στο μέλλον αλλάξεις domain για το vbulletin σου, πας εκεί και κάνεις edit.

 

2. Τα addons μπορείς να τα κατεβάζεις όλα αφού ψωνίσεις το license, εκτός αν πρόκειται για addons που είναι επί πληρωμή, όπως το Blogs της Jelsoft, ή κάποια ανεξάρτητα addons που οι developers τους τα πουλάνε αντί να τα διαθέτουν τσάμπα.

 

Ευχαρίστως να σε βοηθήσω εάν έχεις κάτι πιο συγκεκριμένο στο μυαλό σου όσον αφορά τι addons θα χρειαστείς και αν υπάρχουν αυτά free ή επί πληρωμή.

 

Edit: με πρόλαβε ο φίλος diabloμάχος. :-)

 

Edit2: Ανανεώνεις με 30/ χρονο ΜΟΝΟ αν θες να κατεβάσεις καινούριες εκδόσεις του VB. Αν δεν ανανεώσεις, κρατάς νόμιμα κανονικά το VB σου, και εξακολουθείς να μπορείς να κατεβάζεις addons νόμιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

w8 w8 δλδ μπορω να κρατησω την vB χωρις να πληρωσω αλλα 80ε το πασχα ~ που ληγει???

γτ κατι ελεγε οτι επρεπε να την ανανεωσω ή να την αφαιρεσω απο το site μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΠΑ!

 

Στάκα, εσύ όμως δεν τόχεις ΑΓΟΡΑΣΕΙ (=160ευρώ), τόχει νοικιάσει (leased license = 80ευρώ), έτσι δεν είναι; Αν είναι έτσι, τότε ναι, πρέπει να το απεγκαταστήσεις αν δεν ανανεώσεις.

 

Όταν όμως αγοράζεις (owned license), έχεις δικαίωμα χρήσης επ'αόριστο. Εγώ αναφέρθηκα μόνο σε αυτήν την περίπτωση, γιατί αυτήν λέει και ο φίλος ότι θέλει να ψωνίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς. Κι'εγώ σε ένα από τα licenses που έχω, επειδή ήταν αρχικά με ενοικίαση, όταν έρθει η ώρα θα το μετατρέψω σε owned να μην έχω να δίνω πάλι. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks everybody! :)

Απο ότι βλέπω τουλάχιστον για updates θέλουν άλλα 30 τον χρόνο (λογικό)..

Αλλά αφού δεν χάνω το license άμα κλείσω το site αυτό είναι πολύ super!!!

ψήνομαι ψήνομαι :)

 

Για addons θέλω απλά πράγματα για αρχή .... ένα user upload/download system και ένα community .. Βασικά θέλω να στήσω ένα prive mini myspace για περίπου 150 άτομα το πολύ.

Στόχος η κοινή εργασία σε διάφορα project και όχι κάτι Public for all.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για community τα modifications είναι λίγα και μεγάλα. Και είναι τα περισσότερα επί πληρωμή. Επειδή ασχολούμαι με τα community mods αυτές τις μέρες συμπτωματικά, αν θες βοήθεια περισσότερη πέσμου να σου πω ότι ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...