Προς το περιεχόμενο

Φτηνο μικρο laptop


zombietone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα παω αυριο το πρωϊ να δω (ειμαι απο Λαμια) και αν ειναι αλήθεια μπορεί να παρω ενα. Θελω να δω επισης τι γινεται με την εγγύηση.

 

Εγώ λέω να πάω την Πέμπτη. Αν έχεις κανένα νέο γράψε σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Στην εγχώρια αγορά δε νομιζω να υπάρχει κάτι με τέτοιο hardware σε τέτοια τιμή. αρκει να θελεις όντως 15άρα οθονη, 2.7 κιλά, και όχι παιχνίδια.

 

380 ζητάνε για το Asus Eee PC 700 !!!

480 για HP 530 ( Celeron + 512 ram)

700 για toshiba A200 ( T2130 + 1024 ram)

 

καμία σχέση το c2d T5300 + 2 gb ram

edit: Αν το δίνουν τελικά.

δειτε παρακάτω το μηνυμα #99, μάλλον με 399 δινουν το Advent 9815 με T2310 (core duo, όχι core 2 duo)

 

 

 

Η Advent ανήκει στον όμιλο DSG (πρώην Dixons), U.K. ( σα να λέμε Πλαίσιο, στο UK, 30 φορές μεγαλύτερο )

στον οποίο ανήκει και ο Κωτσόβολος .

 

ετσι εξηγηται η τιμή, η προσφορά, και το οτι δεν υπαρχει αυτη η μαρκα σε άλλα καταστήματα. Απο μια μικρη βολτα online, στη Βρετανία ειναι γνωστότατη.

 

αναζητήσε "advent 8315" για κανα review (το GR του ντόπιου, μαλλον αναφερεται σε ελληνικό πληκτρολόγιο)

Advent Information

Unofficial Advent Support Forum

 

ά, ναι. και ο T5300 ειναι Core 2 Duo, 1733 MHz, 2mb, 65 nm, 64-bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ! Ωπ! παιδιά, νομίζω κάναμε ενα λάθος....

 

απο το google ψαχνωντας για Κωτσόβολος 399

μου βγηκαν δυο σελίδες που λενε οτι η προσφορά αφορά το

Advent 9815 με T2310 (core duo, όχι core 2 duo)

 

http://www.presspoint.gr/release.asp?id=120662 (14-1-2008)

 

Νωρίτερα σήμερα το απόγευμα έλαβα δύο δελτία τύπου από τον Κωτσόβολο και τα Electro World. Οι δυο αλυσίδες καταστημάτων ξεκινούν από αύριο εκπτώσεις και προσφορές

Κωτσόβολος ( 15-23 / 01 / 2008 )

.... NOTEBOOK ADVENT 9815 T2310 από 699? μόνο 399?

http://www.techblog.gr/stores/kotsovolos-electroworld/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ! Ωπ! παιδιά, νομίζω κάναμε ενα λάθος....

 

απο το google ψαχνωντας για Κωτσόβολος 399

μου βγηκαν δυο σελίδες που λενε οτι η προσφορά αφορά το

Advent 9815 με T2310 (core duo, όχι core 2 duo)

 

από χτες αυτό λέω. Στο χαρτί έλεγε για cpu Core duo. 1.000%!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανόν ειναι ένα απο αυτα τα δύο, με διαφοροποιημενο κωδικό (δεν καταλαβαινω σε τι διαφέρουν), και 1 γιγα αντι 2.

 

Advent 1115C

Advent 9115

Dual Core T2310, (1.46 GHz, 533 MHz FSB, 1 MB Cache), Vista Home Premium, 120GB HD

http://www.advent.co.uk/

 

 

τα χαρακτηριστικά του 1115C τα σπάνε :devil:

This Advent 1115C laptop is great value for money. It's impressive spec includes nan Intel Pentium Dual Core 1.73GHz Processor, Genuine Windows Vista ® Home Premium, 2GB of RAM, Wifi Enabled, DVD Dual Layer Rewriter and a large 120GB Hard Drive.

 

* Intel Pentium Dual Core Processor T2310 (1.46 GHz, 533 MHz FSB, 1MB Cache)

το πρώτο φορητό σέρβερ με dual socket mobo: 2 x Dual core cpu's :lol:

 

*nan = "not a number"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δηλαδή από τους πρώτους τετραπύρινους [2χ διπύρηνος]) lol

 

 

Μακάρι να είναι με Core 2 Duo αλλά και με Core Duo να είναι εγώ θα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δειτε λιγο και τα δυο πρωτα packard bell...

Aυτα σαν ποιοτητα κατασκευης τι λενε?Σε επιπεδο hp?

Aπο τα δυο νομιζω ειναι καλυτερη αγορα το πρωτο,30ευρω φθηνοτερο με 20gb παρταπανω σκληρο.Σαν επεξεργαστικη ισχυ πρεπει να ειναι πανω κατω στα ιδια(το πρωτο core duo στα 1,73 και το δευτερο core 2 duo στα 1,6...),σωστα?

 

Y.Γ. Να υποθεσω πως με 2 sodimm ραμ (κοστος 40ευρω) θα ναι μια χαρα.

Οποτε το κυριο προβλημα τους ειναι πως δεν εχουν καρτα wi-fi...

 

Υ.Γ2 Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι μονο ηλεκτρονικο?Συνεργαζετε με τον κοτσοβολο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να έχουμε μια ολοκληρωμένη εικόνα σε ότι αφορά τις τιμές και φυσικά να δούμε ππιο μικρό συμφέρει για αγορά σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηγα κοτσοβολο(Τσιμησκη/Θεσσαλονικη) ρωτησα για την λεγομενη προσφορα στα 399

 

κ ο υπαλληλος δειχνωντας μου οτι μαλλον τον εχουν ξαναρωτησει αρκετες φορες για τη συγκεκριμενη προσφορα μου λεει ειναι ΛΑΘΟΣ,δεν υπαρχει τετοια προσφορα,καποιο λαθος εγινε απο Αθηνα

 

????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηγα κοτσοβολο(Τσιμησκη/Θεσσαλονικη) ρωτησα για την λεγομενη προσφορα στα 399

 

κ ο υπαλληλος δειχνωντας μου οτι μαλλον τον εχουν ξαναρωτησει αρκετες φορες για τη συγκεκριμενη προσφορα μου λεει ειναι ΛΑΘΟΣ,δεν υπαρχει τετοια προσφορα,καποιο λαθος εγινε απο Αθηνα

 

????

 

Το συγκεκριμένο laptop παίζει διαφήμιση στην τηλεόραση και είναι και στο καινούργιο φυλλάδιο του Κωτσόβολου...δεν μπορεί να είναι τόσο λάθος. Για ρώτα και σε κανένα άλλο Κωτσόβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ο υπάλληλος βαριόταν. Χτές το μεσημέρι πήγα στο κατάστημα που αναφέρεις και είδα το συγκεκριμένο laptop. Είναι το πρώτο απο τα δεξιά. Η αρχική του τιμή είναι 799 και έχει 400 ευρουδάκια έκπτωση. Έχει μόνο 1 GB μνήμη αλλά για τα λεφτά του μου φάνηκε μια χαρά και απο εμφάνιση - ποιότητα. Οπότε έθεσα το ερώτημα, υπάρχει ετοιμοπαράδοτο.

Η απάντηση, Όχι ήρθαν χτες τρια κομμάτια τα πουλήσαμε και περιλαμβάνεται και το εκθεσιακό που κοιτάτε.

Στην ερώτηση αν θα ξαναφέρουν η απάντηση ήταν κάτι μεταξύ δεν ξέρω- δεν απαντώ...

Ίσως σε κάποιον άλλο Κωτσόβολο να σταθούμε πιο τυχεροί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ειστε σοβαροι τωρα?ειναι δυνατον να εμπιστευτει κανεις μια τετοια εταιρεια?Δν ξερω αλλα νομιζω πως τα λαπτοπ θα πρεπει να ειναι οπωσδηποτε επωνυμα και οσο πιο ποιοτικα γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνωόντας τον blashyrkh να σας πω ότι πήγα σήμερα στον Κωτσόβολο Καβάλας σήμερα και μου είπαν ότι τελείωσαν (ΩΩΩΩ!!! ποία έκπληξης!!!!) ενώ χτες μου είπαν ότι ακόμα δεν έφεραν.

Με λίγα λόγια πρέπει να ήταν 10 κομμάτια για όλη την Ελλάδα.

 

Όχι ότι δεν το περιμέναμε αλλά το επιβεβαιώσαμε κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...