Προς το περιεχόμενο

Φτηνο μικρο laptop


zombietone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγνωόντας τον blashyrkh να σας πω ότι πήγα σήμερα στον Κωτσόβολο Καβάλας σήμερα και μου είπαν ότι τελείωσαν (ΩΩΩΩ!!! ποία έκπληξης!!!!) ενώ χτες μου είπαν ότι ακόμα δεν έφεραν.

Με λίγα λόγια πρέπει να ήταν 10 κομμάτια για όλη την Ελλάδα.

 

Όχι ότι δεν το περιμέναμε αλλά το επιβεβαιώσαμε κιόλας.

 

Συμφωνώ μαζι σου για τον blashyrkh. Εδω στη Λαμία ειχαν τρια-τεσσερα κομματια και ο διευθυντής του καταστήματος (που ειναι γνωστός μου) μου είπε εχθες οτι εφυγαν σε όλη την Ελλάδα μεσα σε μια ώρα. Επίσης μου είπε οτι μάλλον θα ξαναβγει πάλι προσεχώς.

Τελος δεν ειναι ασχημα 300 ευρώ ακόμη και για 1,46 GHz (συν 1g ram+120 MB HD+καρτούλα γραφικών 256 MB, εστω και διαμοιραζόμενη). Επίσης Εχει και εγγύηση, η οποία πιστεύω οτι είναι περισσότερο αξιόπιστη, αν είναι απο τα DIXON'S (Αγγλοι σχολαστικοί), που λεει και ο φίλος παραπάνω, σε σχεση με κατι Ιταλούς και Βελγους κλπ, που ψάχνεις να βρεις ακρη και δεν βρίσκεις αν πάθει κάτι ο φορητός σου. Και με μια αναβαθμισούλα (του επεξεργαστή) αν χρειαστεί αργότερα ειναι "τζαμι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γεια χαρα...

 

Ψαχνω μικρο και οικονομικο laptop. Ειδα μια διαφημιση του Κωτσοβολου στην τηλεοραση που διαφημιζει ενα με 399ευρω... Δεν προλαβα να δω τι ειναι αλλα σιγουρα core2 και 1GB ram...

 

Τι προτεινετε μεχρι τα 650 ως ανωτατο οριο;

 

LG AP11HS με 607 ευρώ + 2GB RAM με 40 ευρώ = Σύνολο 647 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ειστε σοβαροι τωρα?ειναι δυνατον να εμπιστευτει κανεις μια τετοια εταιρεια?Δν ξερω αλλα νομιζω πως τα λαπτοπ θα πρεπει να ειναι οπωσδηποτε επωνυμα και οσο πιο ποιοτικα γινεται...

 

Απο τα μηχανάκια Πλαισίου, Multirama, e-shop, σίγουρα δεν εχει να ζηλέψει τίποτα. Μπορει να ειναι και καλύτερα.

αν εσύ ψωνίζεις μονο απο Dell και Apple, πάω πάσσο. πάρε ποιότητα. το καλό πληρώνεται :lol:

εδώ ζητάμε κουτάκι έως 650, και βρηκαμε ενα στα 400.

με 400 απο τους "ποιοτικούς" παίρνεις μόνο το ποντίκι ;)

-----------------------------------------------

 

το 9815, με την (υποτίθεται) κανονική τιμη των 800, δεν θα το συζητούσαμε, αλλα με 400, αλλάζει το πράγμα.

δηλ, πες οτι ειναι τόσο καβουρδιστήρι που χαλάει σε 1 χρόνο... λεμε τώρα.

αξια απο 400 σε Μηδέν.

(λεμε τώρα. αν δεν χαλάσει mobo ή monitor, τα υπόλοιπα κουτσοφτιάχνονται)

 

να το σκεφτώ αλλιώς: αν αγοράσω ενα λαπτοπ των 1500, μετά απο 1 χρόνο, και χωρις να παρουσιάσει κανένα πρόβλημα, το βγάζω σε αγγελία. Υπάρχει άνθρωπος που θα μου δώσει 1100 για να τον αγοράσει;

:-D για Αλέκους ψάχνεις;

 

να δουμε τι εχουν οι ντόπιοι, στα φτηνά:

πλαισιο: με 500, παιρνεις celeron, 2gb

με 700, T2330, 2gb

eshop: 700 για T5250, 1 gb

Multirama, to φτηνοτερο ειναι στα 800.

 

------------------------------------------------------------------------

Εγώ θα το αγοράσω; όχι, γιατι δεν το έχω ανάγκη ενα λαπτοπ 15άρι, τώρα.

αν ηθελα λαπτοπ, βαζω 1η προταιρεότητα το βάρος. αρα 12άρα, άντε 13άρα οθονη. σε τέτοια κατηγορία, ακόμα και τα "μπρίκια", ξεπερνάνε το χιλιάρικο.

 

αν όμως ζηταγε λαπτοπ η γυναίκα μου, για internet, office, και χωρις ανάγκες μετακίνησης, φυσικά και θα πηγαινα στο συγκεκριμένο advent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tους packard bell δεν μου τους σχολιασε κανεις...

(Τον εναν τον βγαλανε και στο site του κοτσοβολου)[/quote

 

τους packard τους συμπαθω ιδιαιτερα παντος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Tους packard bell δεν μου τους σχολιασε κανεις...

(Τον εναν τον βγαλανε και στο site του κοτσοβολου)[/quote

 

τους packard τους συμπαθω ιδιαιτερα παντος ;)

 

Καλημέρα guys! Πήγε και το πήρε μια φίλη το Advent 9815GR και του βάλαμε XP....Δεν μπορώ όμως να βρώ διάφορους drivers (vga, audio).

Καμιά ιδέα κανείς ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...