Προς το περιεχόμενο

Μαλλον κάηκε η κάρτα


afentiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,για πείτε μου.στα καλα καθούμενα όπως έπαιζα κολάει το παιχνίδι και η οθόνη γεμίζει με ροζ γραμμές.κάνω restart αλλά ακόμα και στα bios και γενικά οπουδήποτε υπήρχαν ροζ γραμμές.τι είναι αυτό.κάηκε η κάρτα;

ps:ξέρετε πόσα χρόνια εγγύηση δίνουν τα eshop;(το έχο 1 χρονο και 15 μέρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως 2-3 χρόνια έχουν εγγύηση οι κάρτες γραφικών. Δεν νομίζω η δική σου να έχει 1 χρόνο. Μάλλον στην κάρτα γραφικών σου είναι το πρόβλημα.

 

Για να εξασφαλιστείς ότι δεν φταεί η οθόνη, κάνε το εξής: Εκεί που είναι αναμένη και βλέπεις τις ροζ γραμμές πάτε το κουμπί που σε βάζει στο menu της οθόνης και αν και σε αυτό το πλαίσιο (του menu των ρυθμίσεων της οθόνης) υπάρχουν ροζ γραμμές, τότε φταίει η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα αυτό που λες και δεν είναι η οθόνη.

 

Μαλλον για προβλημα drivers μου φαινεται. Αν εχεις ΑΤΙ βαλε τους Catalyst 7.10. Αν εχεις Nvidia τους 169.21 forceware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκήμασε να την βγάλεις και να την καθαρίσεις επίσεις δες τις επαφές της κάρτας (εκεί που συνδέεται με την μητρική) αμα ειναι όλα οκ...Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με μια fx5200 ultra και τελικα κατέληξε κορνίζα στο γραφείο μου...ελπίζω όχι και σε εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκήμασε να την βγάλεις και να την καθαρίσεις επίσεις δες τις επαφές της κάρτας (εκεί που συνδέεται με την μητρική) αμα ειναι όλα οκ...Είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με μια fx5200 ultra και τελικα κατέληξε κορνίζα στο γραφείο μου...ελπίζω όχι και σε εσένα.

 

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα.Αλλά ντάξει δεν πειραζει πολύ, 7600gs είναι.Παίζει να μου την αλλάξουν στα eshop;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και αυτό αλλά τίποτα.Αλλά ντάξει δεν πειραζει πολύ, 7600gs είναι.Παίζει να μου την αλλάξουν στα eshop;

 

Αν είναι εντός εγγύησης ενοείται οτι θα στην αλλάξουν απλά το πρόβλημα είναι οτι θα περιμένεις κανένα μήνα....:X δεν είναι πλαίσιο για αυτό υπομονή :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γίνεται όπως την παρακάτω εικόνα;

dsc00119py9.th.jpg"]dsc00119py9.th.jpg[/url]

Τότε μάλλον είναι τροφοδοτικό.

 

Κάπως έτσι αλλά όχι και τόσο πολύ.Δηλαδή μπορώ να διακρίνω από πίσω τι υπάρχει και για αυτό μπορώ και σας γράφω τώρα από αυτό το pc.

Ορίστε screenshots

9ly1mxjvor2yzjc5u2o9_thumb.jpg

bif735a3cuu6uvhfvroq_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα είχε τη μητρική της ψύξη και δεν νομίζω να ζορίστηκε τόσο πολύ.Battlefield 2142 έπαιζα και αυτό στο medium.Δηλαδή άμα ζορίζεται εκεί είναι για τα σκουπίδια, καλύτερα που κάηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάρτα είχε τη μητρική της ψύξη και δεν νομίζω να ζορίστηκε τόσο πολύ.Battlefield 2142 έπαιζα και αυτό στο medium.Δηλαδή άμα ζορίζεται εκεί είναι για τα σκουπίδια, καλύτερα που κάηκε.

:lol::lol:

Απο μονη μαλλον οχι.Μονο αν πειραξες τπτ δν κανει καλη επαφη η ψυχτρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...