Προς το περιεχόμενο

αγορα imac αξιζει η οχι?


christian123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ασχολουμαι με παιχνιδια στο pc καθολου οποτε δεν ειναι το προβλημα μου αυτο.Αυτο με το dual boot ισως ειναι πολυ καλη λυση αλλα δεν καθυστερει το μηχανημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οχι απλα αργει λιγακι να ξεκινησει λογω επιλογης αλλα αμα θες και τον σκυλο ολοκληρο και την θεια χορτατη ....:lol: εχει και καποιο τιμημα κυριε η δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok ευχαριστω για τις συμβουλες και μαλλον σε mac θα καταλιξω....βεβαια πρεπει να βρω και τα υπολοιπα χρηματα για να παρω το 24" γιατι απο οτι ακουω το 20" imac εχει προβλημα στην οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τη γνώμη μου η apple πρέπει να βγάλει ένα tower για gamers.

 

macbook air - macbook - macbook pro

imac - ? - mac pro

 

καιρός δεν είναι?

 

επίσης περιμένω την 8800 GT στα νε macbook pro

αλλά μαλον όνειρο θα μείνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι gamer ούτε να το συζητάς. Κανένα Mac δεν μπορεί να παίξει το crysis, λόγω αδύναμων καρτών γραφικών.

 

Αν δεν είσαι gamer, και είσαι τυπικός έλληνας (δηλαδή λίγο web, λίγο e-mail, λίγο video) κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου με ένα φτηνό PC κάτω από 400 ευρώ (με οθόνη). Περισσότερα λεφτά είναι πεταμένα.

 

Αν είσαι προγραμματιστής (δηλαδή 1 στους 100.000 του πληθυσμού) τότε σου χρειάζεται PC και Windows διότι αυτό χρησιμοποιεί το 98% των πελατών σου.

 

Για όλους τους υπόλοιπους το Mac είναι και αυτό μια πολύ καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιορισμενες δυνατοτητες??? Πού??? Ότι κάνει ένα PC, το κάνει και ενα Mac, και μαλιστα ΚΑΛΥΤΕΡΑ (εκτός όπως έχουμε πει απο τον τομεα Gaming). Πες μας για τι χρηση τον προοριζεις να σου πουμε τι να κανει.. (δηλ. τα παντα, Multimedia,Internet,Burning,Programing,κτλ,κτλ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν το σημαντικότερο. Μετά από λίγο καιρό θα ακούς για registry, antivirus, defrag, format, optimizers και θα ρωτάς "ΤΙ????"

 

το ιδιο λεω για το linux pc μου εδω κι ενα χρονο.

 

 

@topicstarter.αν θελεις αλλαγη παρε ενα ομορφο κουτακι,ενα ομορφο ποντικι/πληκτρολογιο και μια ομορφη 22αρα οθονουλα,περνα και ubuntu η kubuntu και χορτασε γραφικα,ιστοριουλες κλπ.οσο για θεμα σταθεροτητας,δεν το συζητω.θα φας ομως λιγο καιρο μεχρι να το συνηθισεις και να το φερεις στα δικα σου μετρα (αναλογα το ατομο ο καιρος διαφερει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο λεω για το linux pc μου εδω κι ενα χρονο.

 

 

@topicstarter.αν θελεις αλλαγη παρε ενα ομορφο κουτακι,ενα ομορφο ποντικι/πληκτρολογιο και μια ομορφη 22αρα οθονουλα,περνα και ubuntu η kubuntu και χορτασε γραφικα,ιστοριουλες κλπ.οσο για θεμα σταθεροτητας,δεν το συζητω.θα φας ομως λιγο καιρο μεχρι να το συνηθισεις και να το φερεις στα δικα σου μετρα (αναλογα το ατομο ο καιρος διαφερει)

 

Φίλε poscaman ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω. Αν είναι για να σετάρω την κάρτα γραφικών να πρέπει να παλεύω με το google 2 μέρες να μου λείπει. Το μακ απλά το άνοιξα και δούλευε. Και ως τώρα ό,τι έχω καρφώσει πάνω του απλά δούλεψε.

 

Όταν είχα όρεξη για ψάξιμο είχα κολλήσει κι εγώ με το linux, αλλά πλέον απλά θέλω να κάνω τη δουλειά μου εύκολα και γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω το linux ειναι υπεροχο ,το συνωνυμο της ελευθεριας και της δημιουργιας αλλα θελει χρονο και ψαξιμο. Ενας mac σου δινει out of the box δυνατοτητα να τον αφησεις να τα κανει ολα απλα ακομα και τα πιο συνθετα αλλα αν στη βαρεσει ενα πρωι μπορεις να αρχισεις να ψαχνεσαι και οπου σε βγαλει ο δρομος του unix ___ενω με linux το μονο διαφορετικο που μπορει να σε πιασει ενα ωραιο πρωι ειναι να το πεταξεις απο το παραθυρο :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συν το σημαντικότερο. Μετά από λίγο καιρό θα ακούς για registry, antivirus, defrag, format, optimizers και θα ρωτάς "ΤΙ????"

 

Γιατί το Mac δε χρειάζεται μια στο τόσο format,defrag κτλ;Επίσης αναβαθμίζονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
1)OXI :-)

2)OXI :-(

 

Για το δεύτερο όχι... εν μέρη αναβαθμίζονται...

Μνήμη.. τπτ άλλο ;)

 

Το κρίμα με τα imac είναι ότι φτουκακά να πάθει κάτι το μηχάνημα πήγε χαμένη μια γ@μ@τη 24" οθόνη!

Κατα τα άλλα λίγο που δοκίμασα Leopard OSx86 (λίγο γιατί έκανα update και το έσκισα) έμεινα πολύ ευχαριστημένος με το λειτουργικό

 

(Βέβαια τη στιγμή που έχω PC και κάνω τη δουλειά μου 1400? για να αλλάξω λειτουργικό είναι του μάτς!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα συμφωνήσω με τον φίλο που λέει πως πρέπει να βγει mac σε πύργο που να αναβαθμίζεται ή τουλάχιστον ένα μεσαίο μοντέλο χωρίς οθόνη κάπως πιο φτηνό (αφού το mac mini μάλλον μας αφήνει πια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...