Προς το περιεχόμενο

Μαύρα μεσάνυχτα


parmas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

O Σκιαδαρεσης ειναι παντρεμενος με τη γυναικα του Μαινα (στο σιριαλ) μπορει να πηγε για 1-2 επεισοδεια σαν guest. Αλλωστε και με τον Μαινα εχουν παιξει μαζι σε ταινιες (Βαλκανιζατερ και ενα ακομα που ειχε σχεσεις με χρηματοδοτησεις απο Ε.Ε.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μπας και ξερει κανεις το ονομα του υμνου που παιζει στο 20ο λεπτο του πρωτου επεισοδιου??? Για να δευκολυνω κι'αλλο, ειναι η σκηνη οπου ο Μαινας μιλαει με την κορη του για το θανατο του Τολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να προτείνω, όταν αναφερόμαστε σε ατάκες ή σκηνές από το σήριαλ, να χρησιμοποιούμε τα spoilers.

 

Παράδειγμα, εγώ νομίζω ότι

η φράση της Βλαντή, όταν βρίσκει τις βέρες στο συρτάρι, "Γιατί δε μου το 'πες, γιατί;" ή κάπως έτσι, αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο να έπαιξε ρόλο στο θάνατο του Σκιαδαρέση. Κάπως τραβηγμένο, τελικά, αλλα΄το ενδεχόμενο παραμένει.

 

 

Επίσης, οι δύο καλύτερες ατάκες, κατά τη γνώμη μου, από το επεισόδιο που είδα:

 

1η:

Οι μπράβοι του Σκιαδαρέση: Είμαστε το δεξί σου και το αριστερό σου (Παύση από τον εμβρόντητο Μάινα) ...Χέρι

 

 

2η:

Πάλι από τους μπράβους του Σκιαδαρέση, προς τη Βλαντή: Κοίτα το καινούργιο αφεντικό να μην πάθει ούτε γρίπη, αλλιώς θα σε θεωρήσω υπεύθυνη

 

 

Όπως γίνεται φανερό από τα spoilers, θέλω ακόμη εντατικό φροντιστήριο, δεν έχω μάθει καλά τα ονόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μήν κολάτε εάν τελικά ο Σκιαδαρέσης παίξει μόνο τόσο λίγο (άν και συνέχεια θα εμφανίζεται με flashbacks). Τοσοι και τόσοι μεγάλοι ηθοποιοί έχουν πάιξει ώς guest star.Δέν είναι και άνεργος ο άνθρωπος...

 

Εγώ η πιό γαμάτη ατάκα που άκουσα ήταν

από τον μπράβο με την κομμένη γλώσσα όταν μιλάει για πρώτη φορά και λέει (για την γλώσσα του):

'Θ'αφήθει κουθούγρι, αλλά θτα αθχιδια μου'!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ

 

 

BTW ο λάζαρος (ο μπράβος με το μουστάκι- δέν θυμάμαι πραγματικό όνομα) έναι ο ένας απο τους δύο συγγραφείς της σειράς. Μπράβο ο τυπάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

BTW ο λάζαρος (ο μπράβος με το μουστάκι- δέν θυμάμαι πραγματικό όνομα) έναι ο ένας απο τους δύο συγγραφείς της σειράς. Μπράβο ο τυπάς!

 

Έτσι εξηγείται που και τις δύο ατάκες που ανέφερα νωρίτερα τις λέει αυτός.

 

Νεποτισμός! Αίσχος! Α, τον παρτάκια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ακουσεις κατι πολλεσ φορες μετα σ'αρεσει ...

εμενα μου αρεσει το τραγουδι π λες αλλα πιο πολυ μ'αρεσει η βλαντη :-D;):o

 

Το συνεχιζω. Καλη και η Βλαντη αλλα και η κορη του Μαινα με γκοθαδικα αξεσουαρ, μακιγιαζ και μαυρα εσωρουχα πανω σε μαυρα σεντονια με εκεινη την μουσικη (By the way το τραγουδι ειναι:Tenderloud - Shadow Red Hand) δεν σε κανει πιο κουκου???? Η Κοπελα εχει να δωσει πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνεχιζω. Καλη και η Βλαντη αλλα και η κορη του Μαινα με γκοθαδικα αξεσουαρ, μακιγιαζ και μαυρα εσωρουχα πανω σε μαυρα σεντονια με εκεινη την μουσικη (By the way το τραγουδι ειναι:Tenderloud - Shadow Red Hand) δεν σε κανει πιο κουκου???? Η Κοπελα εχει να δωσει πολλα.

 

Σε σχέση με την Βλαντή (ή μήπως είναι Βλάντη;;; ) παίζει στο ερασιτεχνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ετσι ελεγα μεχρι που την ειδα με το φορεματακι στο 3ο επεισοδιο. Κατι μεσα μου τοτε ομως εκανε κλικ. Χε χε χε. Ξυπνησαν προτογονα ενστικτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ετσι ελεγα μεχρι που την ειδα με το φορεματακι στο 3ο επεισοδιο. Κατι μεσα μου τοτε ομως εκανε κλικ. Χε χε χε. Ξυπνησαν προτογονα ενστικτα.

 

Την είδα και εγώ. Πιο καλή από ότι με τα Goth αλλά και πάλι η Βλαντή.... μίλια μπροστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 4 επεισοδιο το ειδατε ???? μαμουσε (και το επεισοδιο και η βλαντη).

φαση εχει εκει που μιλαει ο ζαν κλοντ .... και ιδιαιτερα εκει που ειπε yeθθθ ... εριξα πολυ γελιο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

TΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΙ ΜΈΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΑΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΆΛΛΑ!!!ΓΑΜΑΤΟ!!!!ΘΡΑΣΟΣ ΣΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ,ΚΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΣ,ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΔΟΓΓΑΝΟΥ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠ΄ΤΗΝ ΚΑΣΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.ΚΑΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ...ΑΣΛΑΝΗΣ ΧΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΆΥΤΟ ΓΕΛΑΣ.ΔΕΝ ΤΟ ΧΑΝΩ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...