Προς το περιεχόμενο

Αφεντικό απολύεται απ' τους υπαλλήλους του!!


macDonald

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ποιοι τον ψάχνουν; Αυτοί τους οποίους κρατάει στο χέρι;

 

Ακριβώς! ;)

Και για να κάνω και γω τον συνήγορο του διαβόλου, μήπως τελικά ο ένας (Θέμος) είναι αναλώσιμος, ενώ ο άλλος (Μάκης) είναι στο απυρόβλητο επειδή ακριβώς τον φοβούνται πολλοί...

Λέω εγώ τώρα...

 

Έδιτ: δε βλέπω ακόμη λόγο να κλειδωθεί το θεματάκι.. Διακρίνω μια λουκετολαγνεία ή ιδέα μου είναι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θέμα ήταν πολιτικό, ίσως να έπρεπε να είχε κλειδωθεί.

 

Αφού διατηρείται τόσες μέρες, κάποια στιγμή θα πέσουν και τα πολιτικά σχόλια. Και μετά, θα αρχίσουν οι ερωτήσεις, γιατί το βρώμικο '89 έμεινε και το καθαρό '08 σβήστηκε. Άδικα, δίκαια τα παράπονα, δε τα σχολιάζω περισσότερο, απλά περιορίζομαι να πω ότι είναι αναπόφευκτα.

 

Γνώμη μου, να πέσει ένα λουκέτο και να μη χαλάμε τις καρδιές μας. Υπάρχουν πολύ καταλληλότεροι χώροι για τέτοιες κουβέντες, το έχω ξαναπεί.

 

όταν γίνει αυτό, ας κλειδωθεί... Δεν νομίζω ότι παραβαίνει το thread τους κανόνες επειδή κάτι "ενδέχεται" να γίνει... Με την ίδια λογική θα πρέπει εμένα να με συλλάβει σήμερα η αστυνομία, γιατί μισώ τον Μάκη, τον Μακάκα και τον Φούφουτα, και ενδέχεται να τους δολοφονήσω σε 1 βδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
όταν γίνει αυτό, ας κλειδωθεί... Δεν νομίζω ότι παραβαίνει το thread τους κανόνες επειδή κάτι "ενδέχεται" να γίνει... Με την ίδια λογική θα πρέπει εμένα να με συλλάβει σήμερα η αστυνομία, γιατί μισώ τον Μάκη, τον Μακάκα και τον Φούφουτα, και ενδέχεται να τους δολοφονήσω σε 1 βδομάδα...

 

Προφανώς έχουμε διάφορη αντίληψη ως προς το τι συνιστά πολιτικό σχόλιο.

 

Όταν, λ.χ., γράφω ότι ο Μάκης (ο Τάκης, η Σούλα, η Θεία Κατίνα, take your pick) διαπλέκεται, το σχόλιο είναι πολιτικό. Με ποιον διαπλέκεται; Με τον περιπτερά; Με τους πολιτικούς. Με ποιους πολιτικούς;

 

Ομοίως, όταν γράφω ότι ο Μάκης τους βαστάει από τις κοντές τρίχες (που λένε και τα καρντάσια στην Ινγκλατέρα), ποιους βαστάει; Το Μπόλεκ και το Λόλεκ; Τους πολιτικούς. Ποιους πολιτικούς;

 

Άρα, εγώ δε μιλάω για κάτι που "ενδέχεται" να γίνει, αλλά για κάτι που έγινε.

 

Κατά τα λοιπά, η διεύθυνση κρατάει το καρπούζι, αυτή και το μαχαίρι. Μια γνώμη είπα, καλή καρδιά και καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς έχουμε διάφορη αντίληψη ως προς το τι συνιστά πολιτικό σχόλιο.

 

Όταν, λ.χ., γράφω ότι ο Μάκης (ο Τάκης, η Σούλα, η Θεία Κατίνα, take your pick) διαπλέκεται, το σχόλιο είναι πολιτικό. Με ποιον διαπλέκεται; Με τον περιπτερά; Με τους πολιτικούς. Με ποιους πολιτικούς;

 

Ομοίως, όταν γράφω ότι ο Μάκης τους βαστάει από τις κοντές τρίχες (που λένε και τα καρντάσια στην Ινγκλατέρα), ποιους βαστάει; Το Μπόλεκ και το Λόλεκ; Τους πολιτικούς. Ποιους πολιτικούς;

 

Άρα, εγώ δε μιλάω για κάτι που "ενδέχεται" να γίνει, αλλά για κάτι που έγινε.

 

Κατά τα λοιπά, η διεύθυνση κρατάει το καρπούζι, αυτή και το μαχαίρι. Μια γνώμη είπα, καλή καρδιά και καλή συνέχεια.

 

καλά δεν θύμωσα κιόλας... :-D

 

Δεν αναφέρθηκε όμως κανείς σε συγκεκριμένο πολιτικό/πολιτική παράταξη... Γενικά κ αόριστα αναφέρθηκαν οι πολιτικοί, σαν σύνολο... Με την ίδια λογική, ένα θέμα που θα αναφέρεται στο Νόμο Α για το ίντερνετ (λέμε τώρα) είναι πολιτικό, όπως επίσης ένα thread που αφορά τις αλλαγές στην παιδεία κτλπ... Αναγκαστηκά εφόσον οι/η πολιτικοί/ή είναι σημαντικό μέρος της κοινωνίας θα αναφερθούμε σε αυτούς... Πολιτική είχα την εντύπωση πως είναι μια συζήτηση του στύλ "Το Α κόμμα είναι καλό, ενώ το Β είναι κακό" ή "Σχόλια για την απόφαση Χ της κυβέρνησης"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς! ;)

Και για να κάνω και γω τον συνήγορο του διαβόλου, μήπως τελικά ο ένας (Θέμος) είναι αναλώσιμος, ενώ ο άλλος (Μάκης) είναι στο απυρόβλητο επειδή ακριβώς τον φοβούνται πολλοί...

Λέω εγώ τώρα...

 

Έδιτ: δε βλέπω ακόμη λόγο να κλειδωθεί το θεματάκι.. Διακρίνω μια λουκετολαγνεία ή ιδέα μου είναι??

 

Φοβερο, ρεπ, αυτο ακριβως συζητουσαμε με το αφεντικο μου και διατυπωσε αυτην την αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα, ποσους κραταει τελικα στο χερι τελικα? 10 εκατμρια ελληνες?

Οταν λεω οτι τον ψαχνουν εννοω φυσικα ολοι οι αντιπαλοι του και οι χιλιαδες δημοσιογραφοι ανα τη χωρα. Ποσους να κραταει στο χερι πια?

Αυτη η λυσσα που εχουν καποιοι εναντιον του Μακη εκπορευεται απο καθαρα μικροκομματικα συμφεροντα και απωθημενα: Καποια στιγμη εκανε μια αποκαλυψη εις βαρος του κόμματός τους και απο τοτε του κραταν μανιατικο...:lol:

Πάντως εδώ έχει βουήξει ο τόπος για τα χρήματα που πήρε απο βουλευτές, για να μην παρουσιάσει στην εκπομπή του τις παρανοιμοίες τους... Δεν θέλει και ιδιαίτερη δουλειά για να βρεί κανείς στοιχεία... Με εκνευρίζει πάντως που παριστάνει την αθώα περιστερά ο ηλίθιος....

Εγω παλι θεωρω ηλιθιους αυτους που βριζουν καποιον που πολεμαει για τα συμφεροντα τους...

Ειναι αστειο να νομιζουμε οτι εχει... χρηματιστει απο βουλευτες για μην παρουσιασει τις παρανομιες τους. Φτηνες συκοφαντιες του πεζοδρομιου. Δεν εχει αναγκη για τετοια πραγματα οταν κονομαει δις απ τη δουλεια του.

 

ΥΓ. Τα 5,5 εκατομμυρια βρεθηκαν στου Θεμου, μαυρα κυριολεκτικα(μεσα σε μαυρη σακουλα).

Αν περιμένεις "εξηγήσεις" σε λάθος μέρος ήρθες.

 

Και ιδίως με αυτό το υφάκι και τα υπονοούμενα! :mad:

Δεν μιλαω με υπονοουμενα. Το ερωτημα ειναι σαφες: Γιατι θιγετε καποιον διαγραφοντας τα μυνηματα του λογω υποτιθεται πολιτικου περιεχομενου, οταν αλλα παρομοια τα αφηνετε απειραχτα? Ειναι δικαιο αυτο?

Υφακι και μαλιστα απειλητικο διακρινω απο σενα.

Αν αυτο το μερος ειναι για να λογοκρινει επιλεκτικα τα μελη, τοτε οντως ηρθα σε λαθος μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Δεν μιλαω με υπονοουμενα. Το ερωτημα ειναι σαφες: Γιατι θιγετε καποιον διαγραφοντας τα μυνηματα του λογω υποτιθεται πολιτικου περιεχομενου, οταν αλλα παρομοια τα αφηνετε απειραχτα? Ειναι δικαιο αυτο?

Υφακι και μαλιστα απειλητικο διακρινω απο σενα.

Αν αυτο το μερος ειναι για να λογοκρινει επιλεκτικα τα μελη, τοτε οντως ηρθα σε λαθος μερος.

Όντως, ήρθες στο λάθος μέρος.

Σε συμβουλεύω, πριν συνεχίσεις στο ίδιο ύφος, να διαβάσεις προσκεκτικά τους Όρους Χρήσης. Αν έχεις απορίες για την εφαρμογή των Όρων Χρήσης, διατύπωσέ τις με pm. Οποιοδήποτε άλλο μήνυμα περί αυτού θα διαγραφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θεωρω ηλιθιους αυτους που βριζουν καποιον που πολεμαει για τα συμφεροντα τους...

 

εμένα πάλι δεν χωράει στο μυαλό μου κάποιος που πολεμάει για το συμφέρον μου, να έχει τραπεζικό λογαριασμό μεγαλύτερο απ'όσο θα βγάλω εγώ και οι επόμενες τέσερις γενιές μου, (μετά από εμένα με το καλό)... :rolleyes:

 

σε καμμία περίπτωση δεν παίρνω το μέρος βέβαια και του μέχρι προσφάτως συν''αδέλφου''/συν''εργάτη'' και συνεπιχειρηματία του... :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα έχει..

Τα ΜΜΕ κάνουν πάρα πολύ καλή δουλειά τελικά! Μας σερβίρουν και εμείς τρώμε.. Άλλο ένα στιφάδο περιποιημένο στο 4 παρακαλώ...

Ο καημένος πάμπλουτος-λέρα εχμ δημοσιογράφος-επιχειρηματίας και ο ζαμπλουτος -γλίτσης Ρομπέν των φτωχών χωρίσαν τα τσανάκια τους.. Εξαιρετικό ναρκωτικό συνείδησης

Πού πήγε το ασφαλιστικό οεο?

Η καλπάζουσα ανεξέλεγκτη αύξηση τιμών στα είδη πρώτης ανάγκης και χα! στα καύσιμα?

Για την Παιδεία κάτι?

Μπαααα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λίγο κάθησα και παρακολούθησα χθες και το μόνο συμπέρασμα που έβγαλα εκ του ασφαλούς, είναι ότι όλοι δουλεύουν όλους τους υπόλοιπους και όλοι μαζί δουλευόμαστε μεταξύ μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ macDonald: Δεν ξέρω αν ακολουθείς γενικώς το δικό σου σύστημα αξιών ή επιλέγεις να αγνοείς συνειδητά μόνο τους Όρους Χρήσης του παρόντος forum.

Για να είμαι ειλικρινής, δεν με ενδιαφέρει κιόλας.

 

Δεν θα μπω σε αντιδικία για τον τρόπο που ασκείται ο συντονισμός στο forum. Θέλω να ελπίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος: οποιοδήποτε περαιτέρω μήνυμα με αντιρρήσεις ή παράπονα για το moderation θα διαγραφεί και σε προέτρεψα να διατυπώσεις τις απόψεις σου με pm.

 

Παρά την παραπάνω μου προτροπή, έγραψες εκ νέου μήνυμα "παραπόνων". Το μήνυμα διαγράφηκε και το ξαναέγραψες. Ξαναδιαγράφηκε αλλά εσύ επέμεινες και προέβεις για τρίτη φορά στη δημοσίευση. Φαίνεται ότι δεν σε ενδιαφέρει η θέση του forum και οι κανόνες μας.

 

Τα ξαναλέμε σε 5 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..αμα το πάμε έτσι όλα τελικά είναι προιόντα λαικής κατανάλωσης , και όχι δεν είναι άσχημο ουτε χαλάμε τις καρδίες μας αν η συζήτηση για την πολιτική εξελίσεται με όση "καθαρότητα" μπορούμε να διαθέσουμε στην έννοια. Αλλο είναι να εικάζεις οτι τα τρώνε και μάλιστα χοντρά και άλλο πράμα να βλέπεις το σκάνδαλο να ξετυλίγεται (τρόπος του λέγειν) μπροστά στα μάτια σου. Οσο περνάνε τα χρόνια πάντως και επειδή ο χαρακτήρας μου δεν έιναι τέτοιος ώστε να ασχολούμε φανατικά με την πολιτική επικαιρότητα , βλέπω οτι η διαφθορά υπήρχε απο πάντα. Η εμφαση που δίνεται αυτήν την εποχή στο φαινόμενο μου ξυπνά τώρα συνομωσιακές θεωρίες , οτι κάτι πιο χοντρό κρύβεται απο πίσω και τα συναφή. Πέραν δηλαδή του πασατέμπου για την πλέμπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ macDonald:

Τα ξαναλέμε σε 5 ημέρες.

 

Με αυτά και με αυτά θα γυρίσει σε 5 μέρες και θα σε υποβιβάσει σε mod :shock:

 

Πίσω στο θέμα:

Δεν ξέραμε πως οι εξουσίες (ναι και η τέταρτη) διαπλέκονται, ούτε πως στις business όλα επιτρέπονται. Δοξάστε τον Κύριο που ο κ. Τριανταφυλλόπουλος μας ανοίγει τα μάτια (με πένσα) κάθε τρεις και λίγο σε τέτοια θέματα. Μια λέξη περικλείει όλο το σκεπτικό με το οποίο αντιμετωπίζω πλέον αυτές τις αποκαλύψεις:

ΖΜΠΟΤΖΟΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...