Προς το περιεχόμενο

Αγορά οθόνης 22'' wide


jose

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω έχω την 2332 bw εδώ κ δυο μήνες και έιμαι ευχαριστημένος .

Αν και δεν είμαι ειδικός στις οθόνες....

Το μόνο σίγουρο είναι οτι έχει απίστευτο desing!!!! (αλλα αυτο δεν λέει κ πολλα απο μόνο του)

Αυτο με το zero pixel πάνω απο 20 ιντσες το έχω ακουσει κ έγω κ πρέπει να ισχύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί η SM226CW είναι πιο ακριβή απ'την SM2232BW αφού η δεύτερη είναι σχετικά πιο καινούρια?

Επίσης ξέρει κανένας να επισημάνει τις διαφορές τους (όπως και αυτές της SM226BW με της SM226CW)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την εγγύηση "0 καμένα pixel" :

H LG δίνει μόνο μέχρι τις 19 ιντσες.

Το Hardshop, δίνει SAMSUNG με εγγύηση 6 μηνών, πλήρώνοντας κάτι παραπάνω.

Εχει κι' εδώ μερικές SAMSUNG SM-226BW.

Εγγύηση 6 μηνών δίνει και η ΕΙΖΟ, σε όλες τις οθόνες, ακόμα και στις 32άρες !!! Πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπεία (2102323500) καί ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έχω την εξής, αφελή απορία. Έχω μια παλιά crt 17' και σκέφτομαι να αγοράσω μία wide 22' καινούρια. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα παραμορφώνεται η εικόνα όταν δουλεύω σε προγράμματα σχεδίασης, όπως το AutoCAD. Δηλαδή, έστω οτι εγώ θέλω να σχεδιάσω έναν κύκλο. Στην εικόνα θα φαίνεται ως κύκλος ή ως έλλειψη???

 

Σορυ αν είναι offtopic, δεν ήξερα που αλλού κολλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έχω την εξής, αφελή απορία. Έχω μια παλιά crt 17' και σκέφτομαι να αγοράσω μία wide 22' καινούρια. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα παραμορφώνεται η εικόνα όταν δουλεύω σε προγράμματα σχεδίασης, όπως το AutoCAD. Δηλαδή, έστω οτι εγώ θέλω να σχεδιάσω έναν κύκλο. Στην εικόνα θα φαίνεται ως κύκλος ή ως έλλειψη???

 

Σορυ αν είναι offtopic, δεν ήξερα που αλλού κολλάει.

 

Εφόσον θα χρησιμοποιείς αναλύσεις για wide οθόνη, δε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αλλιώς τα πάντα θα φαίνονταν παραμορφωμένα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τελικά η SAMSUNG 2232BW έχει και θήρα HDMI ? κατέβασα το manual από την samsung και δεν αναφέρει κάτι!!

 

οποιος την έχει την οθόνη ας μου πει

τι εννοει υποστήριξη μάλιστα HDCP

ευχάριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την εγγύηση "0 καμένα pixel" :

H LG δίνει μόνο μέχρι τις 19 ιντσες.

Το Hardshop, δίνει SAMSUNG με εγγύηση 6 μηνών, πλήρώνοντας κάτι παραπάνω.

Εχει κι' εδώ μερικές SAMSUNG SM-226BW.

Εγγύηση 6 μηνών δίνει και η ΕΙΖΟ, σε όλες τις οθόνες, ακόμα και στις 32άρες !!! Πήρα τηλέφωνο την αντιπροσωπεία (2102323500) καί ρώτησα.

 

Ενα πολύ κοντινό μου πρόσωπο πήρε Samsung 19'' εδώ και ένα μήνα περίπου και μετάνιωσε την ώρα και την στιγμή που το έκανε. Είχε καμμένα σχεδόν 3 pixel και του είπανε για να την αλλάξουνε πρέπει να έχει απο 7 και πάνω.

Τι να πω και εδώ στην Samsung 22'' έχει εγγύηση 0 pixel; Οι τύποι είναι εντελώς απαράδεκτοι, κάνουνε ότι θέλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω και εδώ στην Samsung 22'' έχει εγγύηση 0 pixel; Οι τύποι είναι εντελώς απαράδεκτοι, κάνουνε ότι θέλουν.

 

δεν νομιζω οτι η 22'' samsung εχει 0 pixel.... Που το ιδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι η 22'' samsung εχει 0 pixel.... Που το ιδες?

 

 

Δες το δεύτερο Link που αναφέρει ο epitropos. Αναφέρει στο τέλος : <<Επιπλέον στην εγγύηση της αντιπροσωπείας προσφέρουμε εγγύηση 0 καμμένων pixel για τις συγκεκριμένες οθόνες>>. Βέβαια ήταν ότι τους έιχε απομείνει αλλά δεν παύει να υφίσταται ως προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

http://www.behardware.com/html/cat/22/

Διαβάστε το συγκριτικούλι.Μου το στειλε ένας πολύ καλός φίλος και αξίζει τον κόπο γιατί οι τύποι που το γραψαν είναι από τους πλέον ψαγμένους και ειδικούς.Ακούστε τους και θα μάθετε πολλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...