Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για ασυρματο ρουτερ????


vasgen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να βαλω συνδεση 8Mbit και να την μοιρασω με τον γειτονα μου!

Θελω να μαθω αν εχω κλειστο το PC μου η συνδεση θα μοιραζεται?

Και πιο royter και καρτα(ασυρματα θα μου προτεινατε για 8Μbiτ΄)??

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εσυ το εχεις κλειστο ή απλα δεν κανεις τπτ ο γειτονας σου θα μπορει να χρησιμοποιει ολο το bandwidth, και το αντιθετο εφ οσον μιλαμε για ασυρματη συνδεση με router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?offset=0&category=WIRELESS&category2=PCI

 

τσεκαρε εδω υπαρχουν 54Mbps και 108Mbps στο internet θα ειναι ακριβως το ιδιο, σου προτεινω μια που να υποστηριζει σιγουρα wpa ασφαλεια

 

εγω εχω αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ψρησιμοποιησει και με forthnet και με otenet χωρις προβλημα, αλλα το αν θα σαι σταθερος και αν θα σου κοβεται η συνδεση εξαρταται απο αμετρητους παραγοντες, θα σαι μια χαρα μην ανησυχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2(!) φιλους που εχουν ρουτερ cisco [linksys τελωσπαντων ] και οι 2 εχουν ταλαιπωρηθει με port forward ειδικοτερα με ktorrent (linux) και utorrent αλλα και με αλλες λειτοργιες του ρουτερ .Προσωπικα ειχα μονο μια μια φορα προβλημα με ενα τετοιο ρουτερ κατι με ρυθμισεις QoS και το πουλησα μετα απο 2 μερες!Δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος αλλα δεν τα εμπιστευομαι.Ασε που ενα linksys που εδινε (δεν ξερω αν δινει ακομα ) η forthnet ειχε τρελα προβληματα με αποσυνδεσεις κλπ.(το ξερω σιγουρα αυτο,το εχω δει.Τα αλλα μου τα'χουν πει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα linksys δεν εχουν προβλημα με port forwarding?

δεν εχουν.εχω κανει σε απειρα.

εχω 2(!) φιλους που εχουν ρουτερ cisco [linksys τελωσπαντων ] και οι 2 εχουν ταλαιπωρηθει με port forward ειδικοτερα με ktorrent (linux) και utorrent αλλα και με αλλες λειτοργιες του ρουτερ .Προσωπικα ειχα μονο μια μια φορα προβλημα με ενα τετοιο ρουτερ κατι με ρυθμισεις QoS και το πουλησα μετα απο 2 μερες!Δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος αλλα δεν τα εμπιστευομαι.Ασε που ενα linksys που εδινε (δεν ξερω αν δινει ακομα ) η forthnet ειχε τρελα προβληματα με αποσυνδεσεις κλπ.(το ξερω σιγουρα αυτο,το εχω δει.Τα αλλα μου τα'χουν πει)

 

μαλλον δεν ηξεραν να κανουν port forward.τα wag354g ειχαν προβληματα με disconects και για αυτο h forthnet εβγαλε neo firmware.απο εκει και περα ειναι ενα νορμαλ router.sto qos δεν το εχω ψαξει.απο την αλλη υπαρχει και για τον φιλο μας το zyxel 660hw που ειναι παρα πολυ καλο και λιγο πιο ακριβο.και μια καρτα δικτυου ασυρματη και 8α ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...