Προς το περιεχόμενο

Toshiba A100-011 και Gears of War


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είσαι ζεστούλης. Θα προτεινα επίσκεψη στο service τουλάχιστον για έναν καθαρισμό αεραγωγών-ανεμιστήρων. Μετά τα updates ξαναέκλεισε? Σε άλλα παιχνίδια στο κάνει?

 

μην παιζετε παιχνιδια σε laptop σοβαρα ειναι επικινδυνο να καει κατι απο υπερθερμανση βεβαια πρεπει να το εχεις σε κανα κρεβατι η σε κανα χαλι ,καναπε καπου δηλαδη που να κλεινει την ανταλλαγη αερα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μασάτε...τα σημερινά laptop έχουν τεράστιες θερμικές ανοχές-αντοχές και είναι σχεδιασμένα για να αντέχουν σε πολύ υψηλότερες θερμοκρασίες από αυτές που έχει ορίσει ο κατασκευαστής ως όριο ασφαλείας (όπου γίνεται και το αυτόματο shutdown).

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει ΠΟΤΕ να "καίγεται" laptop από παιγνίδι ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή ΟΣΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ και αν είναι.

 

ΠΑΙΞΤΕ ΑΦΟΒΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΙ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε και λέμε:

 

Μετά από ένα τέταρτο παιχνιδιού η θερμοκρασίες είχαν (και μάλλον είχαν σταθεροποιηθεί) ως εξής:

 

HD0 - 40 βαθμοί

ACPI1 - 75 βαθμοί

ACPI2 - 85 βαθμοί

CORE1 - 60 βαθμοί

CORE2 - 60 βαθμοί

;

 

 

Λόγω παθητικής ψύξης της κάρτας γραφικών, οταν παίζεις παιχνίδια λογικά οι θερμοκρασίες της GPU σου θα κυμαίνονται από 70 έως 90+ βαθμούς. Νομίζω το όριο ασφαλείας είναι λίγο πάνω από τους 100...

 

Φρόντισε όπως σου είπα να έχεις την επιλογή του ανεμιστήρα από το PowerManagment Utility της TOSHIBA στο Performance. Επίσης σε πολλά bios υπάρχει και η επιλογή "FAN ALWAYS ON" που είναι καλό να την έχεις ενεργοποιημένη όταν παίζεις πολυ απαιτητικά παιχνίδια.

 

Δεν νομίζω να έχεις άλλα προβλήματα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μασάτε...τα σημερινά laptop έχουν τεράστιες θερμικές ανοχές-αντοχές και είναι σχεδιασμένα για να αντέχουν σε πολύ υψηλότερες θερμοκρασίες από αυτές που έχει ορίσει ο κατασκευαστής ως όριο ασφαλείας (όπου γίνεται και το αυτόματο shutdown).

 

Προσωπικά δεν έχω ακούσει ΠΟΤΕ να "καίγεται" laptop από παιγνίδι ή οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή ΟΣΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ και αν είναι.

 

ΠΑΙΞΤΕ ΑΦΟΒΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΙ Η ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΤΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!!!

 

Εγω να σου πω τη μαυρη αληθεια, με τα 1895 ευρουλακια που εσκασα στον Toshibouli μου προτιμω να μην πειραματιζομαι με παιχνιδια!!! Οχι οτι δεν τον εμπιστευομαι απλα οταν παιζω δεν συμπεριφερομαι και με τον καλυτερο τροπο στα μηχανηματα!:o

Ευτυχως που ο επιτραπεζιος δεν εχει στομα να παραπονεθει...:whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να σου πω τη μαυρη αληθεια, με τα 1895 ευρουλακια που εσκασα στον Toshibouli μου προτιμω να μην πειραματιζομαι με παιχνιδια!!! Οχι οτι δεν τον εμπιστευομαι απλα οταν παιζω δεν συμπεριφερομαι και με τον καλυτερο τροπο στα μηχανηματα!:o

Ευτυχως που ο επιτραπεζιος δεν εχει στομα να παραπονεθει...:whistle:

 

Γι' αυτο υπάρχουν τα joysticks και τα usb πληκτρολόγια....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...