Προς το περιεχόμενο

Ξέπεσα και εγώ τελικά....


desolatorXT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

και πόσες είναι αυτές? :P

ελάχιστες και ακόμα λιγότερες αν σκεφτούμε πως ένας μέσος χρήστης δεν τις χρησιμοποιεί :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
και πόσες είναι αυτές? :P

ελάχιστες και ακόμα λιγότερες αν σκεφτούμε πως ένας μέσος χρήστης δεν τις χρησιμοποιεί :P

 

Άλλο αυτό :P Λεπτομέρειες :P χεχε

 

Πάντως έχεις δίκιο..Μετράει ο 8400 τελικά... :-) Αν και ο φίλος μας είπε ότι θέλει να κάνει allocate πυρήνες σε εφαρμογές και με τον Q6600 θα έχει πιο πολλούς πυρήνες...Εξαρτάται από το τι θέλει πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο αυτό :P Λεπτομέρειες :P χεχε

 

Πάντως έχεις δίκιο..Μετράει ο 8400 τελικά... :-) Αν και ο φίλος μας είπε ότι θέλει να κάνει allocate πυρήνες σε εφαρμογές και με τον Q6600 θα έχει πιο πολλούς πυρήνες...Εξαρτάται από το τι θέλει πιο πολύ.

 

Μακάρι να ήξερα και εγώ... :lol:

 

Πάντως δεν μπορώ ακόμη να αποφάσισω... Μάλλον οδεύω προς Ε8400, για οικονομικούς κυρίως λόγους... δεν είναι και λίγα 60 Ευρώ φθηνότερα, είδη έχω βγεί εκτός στον προυπολογισμό της αναβαθμισης... Σκόπευα στα 900κάτι ευρώ, και τώρα είμαι στα 1097,21... :P Αν πάρω τον Ε8400, κατεβαίνω στα 1036,21 ...

 

Το θέμα είναι όμως, ότι 1) δεν τους έχει ακόμη φέρει το e-shop, και όλα τ άλλα τα πήρα από εκεί... 2) κάτι είπε για νέες παραγγελίες ο φίλος πάνω, δλδ καθυστερήσεις, αν είναι να πάρω την cpu μετά απο 1-2 βδομάδες, καλύτερα Q6600...

 

Δεν πήρα πάντως κάποια σαφής πρόταση ακόμη απο κάποιον, εσείς τι προτείνετε Ε8400 ή Q6600? Τι θα πέρνατε στη θέση μου?

 

Thnx in advance!

 

Υ.Γ. ακόμη περιμένω απάντηση απο την OCZ... Τώρα έκαναν Log in 2 υπεύθυνοι... άντε να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E8400 καλύτερα ....

 

Thnx... (Λακωνικός αλλά anyway :P)

 

Ήρθε και η απάντηση απο την OCZ :lol:

The modules are fully compatible with this mainboard with timings 4-4-4-15 at 2.1V

 

Οπότε όλα ΟΚ, μόνο το θέμα του επεξεργαστή έμεινε... Στο Plaisio πάντως λέει "Παράδοση εντός 24 ωρών" για τον Ε8400...

 

Υ.Γ. ξέρει κανείς αν έχει κατάστημα Πλαίσιο στην Κομοτηνή? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά παρήγγειλα τον E8400 από το Πλαίσιο...

 

Εφόσον πάρθηκε και αυτή η απόφαση, λύθηκε πλέον το ζήτημα αναβάθμιση (αν και με μισή καρδιά γιατί έφυγα απο την AMD ύστερα από χρόνια φανατικής υποστήριξης :cry:)

 

Ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες και συμβουλές που μου δώσατε, θα ποστάρω μετά από μερικές μέρες benchmarks και γνώμες για τα συγκεκριμένα Parts.

 

Thnx again! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και Intelάκιας :P

Χωρίς την πλάκα όμως γιατί να μην φύγεις από amd εφ' όσον δε μπορεί να σταθεί στον ανταγωνισμό; Τώρα σε gpu ναι εκεί να προτιμήσεις γιατί έχουν πρόοδο... Κατα τ' άλλα για ναυάγιο είναι το r&d τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του χρόνου το καλοκαίρι έχω μεγάλο Project αν πάνε τα οικονομικά μου καλά:

Gaming PC συνδεμένο απευθείας σε FULL HD 40`` Τηλεόραση.

Την βλέπω την πλατφόρμα Spider να κουβαλάει άνετα 4 καρτούλες...

Και δεν θέλω να ακούω για PS3...

PC RULES

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...