Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα TV


freetomi24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!! Αγορασα μια καρτα tv την CRYPTO PC TV RADIO WOS II (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.603524)

το εκανα οπως λενε οι οδηγιες αλλα δεν την αναγνωριζουν τα windows! τι αλλο να κανω?

εχω εναν p4 winxp pro sp2 512μνημη 2,6gh επεξεργαστη.

στην θεση που την εβαλα ειχα πριν ενα μοντεμ 56κ λετε να φταιει αυτο?

Σας ευχαριστω παρα πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να βαλεις την καρτα και σε αλλη pci δεν χανεις και τιποτα?Εχεις κανει απεγκατασταση τους drivers του μοντεμ?Μπορει να τραβαει τετοιου ειδος σκαλωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου τους εμφανιζει στο Add/Remove Programms εγκατεστησε καποιο προγραμμα που κανει αυτη τη δουλεια και ταυτοχρονα καθαριζει και την registry.πχ WinXpManager,Advanced Unistaller κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ κατεβασα τα προγραμματα! ειναι παρα πολυ καλα και τα δυο!!

πολυ καλη η καρτα tv αλλα το software ειναι πολυ δυσκολο! Κανω σκαναρισμα να βρει τα καναλια και αφου τα βρει τα βαζει οπως θελει!!και δεν σου δινει καμια επιλογη να τα βαλεις οπως θελεις εσυ!! πχ στο 1 την ερτ1, στο 2 την ερτ2 κλπ τους εστειλα και email να μου πουν αν γινεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο δύσκολο να μην υπάρχει η επιλογή που λες(αν και Crypto ειν' αυτή..ποτέ δεν ξέρεις),οπότε προτείνω τα το ψάξεις καλύτερα...Αλλά,αν δεν σε βολεύει τελικά,υπάρχουν διάφορα προγράμματα με τα οποία μπορείς να δεις απ' την ΤV σου..Το ChrisTV lite πχ...κι ακόμα και διάφοροι players (KMplayer,VLC)έχουν embedded πρόγραμμα και μπορείς να κάνεις μέχρι και capturing με αυτούς...Φτάνει βέβαια να υπστηρίζουν το chipset της κάρτας σου....

Κάνε δοκιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalimera.den iparxei dinatotita na epileksete ti seira me tin opoia

kataxorountai ta

kanalia.auto pou mporeite na kanete einai na ftiaksete mia favorite

lista stin opoia den

mporite omos kai pali na allaksete ti seira kataxorisis.

 

 

BEST REGARDS

 

DIMOPOULOS ALEXANDROS

 

 

CRYPTO TECHNICAL DEPARTMENT

BOREIOU IPEIROU 45

MAROUSI-ATHENS

T.K. 151 25

 

Αυτό μου είπαν απο την krypto!! αν το ήξερα δεν θα την έπαιρνα!:mad: αλλά είδα την τιμή και την πήρα απλά για να γράφω καμιά εκπομπή που την χάνω! τότε το τηλεκοντρόλ τι το βάζουν?

αλλά δείχνει μια χαρά!

Αν βάλω άλλο πρόγραμμα χάνω και την δυνατότητα να έχω το τηλεκοντρόλ ε?

εβαλα το ChrisTV lite αλλα δεν μου διχνει καθολου καλα!

 

και κατι ακόμα!!! μπορώ να συνδέσω τον υπολογιστή μου με την τηλεοραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..τα προγράμματα όπως το ChrisTV κανονικά υποτίθεται πως δείχνουν και..καλύτερα την εικόνα από το μανίσιο το software..Δεν ξέρω αν θέλει να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις που δεν έκανες (πχ να επιλέξεις overlay αντί για preview mode και άλλα διάφορα..)..Όσο γαι το τηλεκοντρόλ,ναι,είναι πολύ μανίκι να το δουλέψεις με άλλο εκτός απ' το μανίσιο software...(ειδικά για Crypto κάρτα,κι όχι για καμμιά ΑΤΙ ή δεν ξέρω και 'γω...)

...Το "μόνο" που φαίνεται να σου μένει είναι να φτιάξεις τη fav list,και...δυστυχώς να μάθεις με τον καιρό ποιο κανάλι είναι ποιό (είναι λίγο αυτό που λέει ο λαός μας "να πας το βόδι κοντά στο μαχαίρι"...)αλλά και τί να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε greeklish σου απάντησαν? :-D

 

 

και κατι ακόμα!!! μπορώ να συνδέσω τον υπολογιστή μου με την τηλεοραση?

 

πιθανότατα ναι, ποια κάρτα γραφικών έχεις?

για την ακρίβεια κοίτα αν έχει δεύτερη έξοδο σε Svideo... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ναι,αυτό με τα greeklsih ως "επίσημη απάντηση σοβαρής εταιρίας" ήταν άπαιχτο...

(καλά που δεν του την έστειλαν σε..."pig-latin"

:D )

...φαντάσου λέει την απάντηση να την έδωσε καμμιά...καθαρίστρια (κάτι σαν στο "Good Will Hunting",που ο άλλος καθάριζε το πανεπιστήμιο,και στο ξεκάρφωτο έλυνε ασκήσεις για nobel στον πίνακα,και τις έβλεπαν την άλλη μέρα οι άλλοι και κοψοφλαβιαζόντουσαν... :D )

...Τί να πει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια για πεστε καμμια ιδεα για το προβλημα που με βασανιζει εδω και καιρο.

εχω την lifeview DTV duo εδω και κανενα χρονο χωριs κανενα απολυτωs προβλημα.

εδω και λιγο καιρο εχω παψει να εχω ηχο στα αναλογικα καναλια,ενω στα ψηφιακα εχω.

κατεβασα updates,τιποτα.

δοκιμασα και με αλλουs players,τιποτα.

καμμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NΝαι με greeklish μου απαντησαν!:lol:

για φαντασου να ημουν κανενας που δεν ξερει να τα διαβαζει!! Εκει να δεις γλεντια!! Ελεγε στο e-shop που την αγορασα οτι μπορω να την προγραμματισω να μου γραψει μια ταινια να κλεισω τον υπολογιστη και μετα να τον ανοιξει μονη της να γραψει την ταινια και να ξανα κλεισει! Εγω τετοια επιλογη δεν την βρισκω!!:lol:

Ειναι για γελια οι ανθρωποι!!:lol: Δεν τσατιζομαι γιατι ειναι μικρο το κοστος!:-D

δειτε τι επιλογες εχει.. http://www.imageshack.gr/view.php?file=blwwr9vjvksch31wmsen.jpg

Η καρτα γραφικων που εχω ειναι η nvidia gforce 5700le

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες,είναι δουλειά του scheduled tasks των windows...Ξανακοίταξέ το,γιατί δεν είναι τίποτα "δύσκολο" να το έχει (εννοώ να έχει μενού το interface της για να το κάνει..)Αν και μπορείς να το κάνεις και μόνος σου..Εννοώ να προσθέσεις μια διεργασία στο scheduled tasks (από control panel πας)

 

*..α,α,α....

Τώρα είδα και την φωτό που ανέβασες,και ξαναδιάβασα και το post σου...

Μμμ..δεν ξέρω..Μήπως δεν τα είδες τόσο καλά όταν διάβαζες τη διαφήμιση;Διότι δεν ξέρω και 100%,αλλά νομίζω ότι οι μόνοι τρόποι να ανοίξει "από μόνος του" ο υπολογιστής,είναι είτε μέσω LAN (δικτύου),είτε με κάποια κίνηση όπως από mouse ή πληκτρολόγιο-κι αυτά επειδή υπάρχει ρεύμα ακόμα κι αν αυτός είναι "κλειστός"..(ούτε που να το συζητήσω δηλαδή πρόγραμμα στα windows-όπως αυτό της τηλεόρασης)να μπορεί να...επικοινωνήσει με το bios...Oπότε,μου φαίνεται "χοντρό" να έγραψαν κάτι τέτοιο...Εκτός κι αν όπως είπα,απλά έλεγαν ότι μπορεί να γράψει μόνη της μια ταινία,και μετά να ΚΛΕΙΣΕΙ το pc...(το εφικτόν δλδ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...