Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα TV


freetomi24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

xolloth ,ΛΟΓΙΚΑ κάποια ρύθμιση του application είναι (έστω κι αν μιλάμε για διαφορετικά),ΑΝ ο ήχος στο πισί είναι κατά τ' άλλα νορμάλ...Δοκίμασες παρ' όλ' αυτά να κάνεις να κάνεις μια ΠΛΗΡΗ απεγκατάσταση (application ΚΑΙ driver),reboot,και μετά κι 1αν καθαρισμό registry (RegCleaner για παράδειγμα http://www.worldstart.com/weekly-download/programs/regcleaner.exe ),πάλι reboot,και νέα εγκατάσταση ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν τα είδες τόσο καλά όταν διάβαζες τη διαφήμιση;

ετσι λεει εδω: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.603524

στο manual δεν λεει τιποτα απολυτος! Και ειναι και στα ελληνικα!

Αλλα crypto δεν παιρνω ξανα με τιποτε!!:-)

Το εψαξα αλλα δεν υπαρχει καμια εντολη που να λεει να ανοιξει το pc μονο του!:mad:

θα τους στειλω email! Θα πεσει γελιο παλι!!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,έχεις δικαιο,έτσι που τα λένε σου αφήνουν την αίσθηση ότι όσο εσύ κοιμάσαι,το πισι θα σηκωθεί πρωι-πρωι και θα πάει να φέρει φρέσκο ψωμί από το φούρνο...

Ίσως όμως και να ΕΧΕΙ κάποια βάση αυτό που λένε...Κάτι αναφέρει για hibernation το shedualing του προγράμματος...Για δοκίμασε όχι να το κλείσεις,αλλά να το βάλεις σε hibernation,κάνε και ένα προγραμματισμό να γράψει κάτι και δες και πες μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μου έστειλαν και μου είπαν οτι οδηγίες για την λειτουργία του προγράμματος θα βρω στο cd! Κοίταξα με μεγάλη χαρά να δω που λέει για τον προγραμματισμό αλλά δεν λέει τίποτα!!

δείτε το και εσείς και αν βρείτε τίποτε μου το λέτε!:-)

http://rapidshare.com/files/85629657/PC_TV_RADIO_WOS_II_GR.pdf.html

πατάτε εκει που λέει free και μετά αντιγράφετε τον κωδικό που σας δίνει στο κουτάκι και κατεβάζεται το manual τις κάρτας.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την ίδια κάρτα crypto κατι χρόνια. έχω μαθει τα κανάλια απ'εξω! π.χ. αλφα24 αλτερ27 αντ138 σκαι30...

το πρόβλημά μου είναι οτι πρόσφατα πήρα αποκωδικοποιητη για επίγεια ψηφιακή τηλεόραση μιας και στο δωματιο δε εχω tv βλέπω μονο απο το pc μου με τη crypto

δε μπορώ να βρώ με τπτ τα ψηφιακά κανάλια

τι κανω λάθος και τι πρέπει να κανω για να δω τα plus της ερτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
εχω την ίδια κάρτα crypto κατι χρόνια. έχω μαθει τα κανάλια απ'εξω! π.χ. αλφα24 αλτερ27 αντ138 σκαι30...

το πρόβλημά μου είναι οτι πρόσφατα πήρα αποκωδικοποιητη για επίγεια ψηφιακή τηλεόραση μιας και στο δωματιο δε εχω tv βλέπω μονο απο το pc μου με τη crypto

δε μπορώ να βρώ με τπτ τα ψηφιακά κανάλια

τι κανω λάθος και τι πρέπει να κανω για να δω τα plus της ερτ?

Ποιον αποκωδικοποιητη εχεις παρεις?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλημέρα σε όλους, αγορασα πρόσφατα την crypto pc tv radio w.o.s. ii και εχει κάποιο πρόβλημα το cd εγκατάστασης με αποτέλεσμα να μην μπορώ να την εγκαταστήσω. μπορεί κάποιος να μου στείλει τους drivers γιατι το σιτε της εταιρίας δεν ειναι και τοσο ενημερωμένο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ αυτά τα προβήματα με τις κάρτες Τηλεόρασης...

 

Δεν βγάζει τα ψηφιακά κανάλια, αλλά βγάζει να αναλογικά και ViceVersa,

 

Δεν έχουν αρκετά καλό δέκτη, οπότε για να παίξουν θέλουν οπωσδήποτε καλό σήμα από ενισχυτή, (την εσωτερική που δίνουν απλά κλάφτε την)

 

Μην διανοηθείτε να τρέηετε τις περισσότερες σε Win Server Edition,

και ένα σωρό άλλα προβλήματα.

 

Ε και λογικό είναι, από ένα εξάρτημα που κοστίζει 40-50euro κατά μέσο όρο,

για αυτά που προσφέρει τι περιμένετε???

 

Να μην αδικήσω την Pinnacle, η οποία συνήθως βγάζει αξιόπιστα προϊόντα.. με το ανάλογο κόστος δε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγώ πάλι έχω αγοράσει το CRYPTO DVB-T HYBRID DIVA FM USB και ενώ στο 1 φορητό έχει μια χαρά απόδοση, στο άλλο (φορητό, που είναι και πιο καινούργιο) ναι μεν πιάνει όλα τα κανάλια σωστά, αλλά η απεικόνιση σου δίνει την αίσθηση οτι "χάνει καρέ"... (κάτι σαν τα βιντεάκια χαμηλής ποιότητας του youtube) :whistle:

ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως προανέφέρθηκε παραπάνω οι κάρτες tv tuner,είναι μούφα.Εχω απογοητευθεί ΔΙΠΛΕΣ φορές μιάς και δοκίμασα και πήρα μία εξωτερική (Crypto) η οποία δεν μπορούσα να την συνδέσω κάν και μετά από καιρό απέκτησα μία Aver αλλά και μ'αυτήν είχα να αντιμετωπίσω πρόβλημα με την λήψη και εγγραφή εικόνας,την έχω παραμελήσει στην άκρη και θα φάει ΚΑΙ αυτήν η σκόνη.Καλή υπομονή στους..παθόντες..<συνάδελφους>..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω το εξηs διλημμα.

εχω εδω και 1.5 χρονο μια lifeview απο την οποια ημουνα ευχαριστημενοs οσον αφορα την ποιοτητα τοσο στα αναλογικα οσο και στα ψηφιακα,μεχρι που πριν λιγεs μερεs ταφτυσε.

ειμαι σε διλημμα τωρα εαν πρεπει να παρω μια καρτα παλι σε pci η να παρω με usb.

θαθελα οποιοs εχει χρησιμοποιησει και τουs 2 τυπουs,να μου πει εαν υπαρχει διαφορα στην εικονα μεταξυ των δυο.

προτιμω usb βεβαια αλλα δεν ξερω εαν θα εχει καλη αποδοση και στα αναλογικα και στα ψηφιακα.

θα προτιμουσα να ειναι και για δορυφορικα με σκοπο αργοτερα να βαλω και ενα πιατο.

διαθετω μεχρι 120 ευρω και θα ηθελα να μου προτινετε κατι καλο .

δεν θελω να παρω παλι lifeview αν και υπαρχει γυρω στα λεφτα αυτα η trio που υπαστηριζει και τιs 3 επιλογεs,γιατι υπαρχει προβλημα με το service και τουs drivers να καταλαβετε οι τελευταιοι drivers ειναι απο το 2006.

ακουω καλα λογια για τιs avermedia αλλα δεν τιs ξερω,προτεινετε μου κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Απέκτησα χθες μία crypto diva. Αν και έμεινα ευχαριστημένος από το πρόγραμμα και το συνοδεύει έχω ένα αρκετά σημαντικό πρόβλημα. Το remote δεν δουλεύει! Έβαλα την μπαταρία στη θέση της αλλά δεν αντιδρα ότι και να πατήσω! Πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...