Προς το περιεχόμενο

please βοήθεια για linksys wag200g gia forthnet 2play


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους...ειμαι καινούριο μέλος στο insomnia και ονομάζομαι Θοδωρής!!!

Ο λόγος για τον οποίο στέλνω μήνυμα είναι ο εξής:

είμαι συνδρομητής της Forthnet 2play 24 Μbit εδώ και 3 μήνες.Μου ειχαν δώσει λοιπόν στο πακέτο αυτό το ''συμπαθητικό'' router της siemens,το οποίο φυσικά και το άλλαξα διότι δεν θέλω ένα router με το οποίο να μη μπορώ να είμαι active στα κατεβαστήρια που χρησιμοποιώ!!!Αγόρασα λοιπόν το Linksys WAG200G το οποίο και εγκατέστησα και δουλεύει μια χαρά...σχεδόν δηλαδή...Το πρόβλημα είναι το εξής...εχω καλο download μόνο στο site της microsoft και πουθενά αλλού!!!εγώ θέλω κάποιες πόρτες ανοιχτές για κάποια κατεβαστήρια, με άμεση προτεραιότητα το dc++ και το μtorrent.Η αλήθεια είναι πως δεν έχω τρελή πείρα σε θέματα internet και κατ' επέκταση σε ρυθμίσεις router και μπλα μπλα μπλα...Έκανα τις βασικές ρυθμίσεις στο router ώστε να έχω Internet αλλά μέχρι εκεί.Στη συνέχεια πήγα στο application and gaming του router και μετα στο single port forwarding, έβαλα το dc++ εκεί μέσα,και τις πόρτες 1412 που έχει το dc++,και τα TCP και UDP και το IP Address και πάτησα enable.Έκανα save και reboot!!!Είμαι σίγουρος ότι δεν κάνω κάτι λάθος αλλά το dc++ δέν λέει να δουλέψει.Υποσημειώνω ότι τα exceptions από το firewall για το dc++ είναι ανοιχτά και ότι έχω την σωστή έκδοση και έκανα και update στο firmware.Δέν ξέρω τι άλλο να κάνω...το http://www.portforward.com που μού συνέστησαν κάποιοι...δεν ξέρω πως δουλεύει και τι ακριβώς πρέπει να κάνω!!!Επίσης όσο ήμουν με το Siemens, είχα τρελές ταχύτητες στο rapidshare,της τάξης του 1,5 Mb για download ενώ τώρα δεν κατεβάζει ούτε με 70 Kbps.

 

Σας παρακαλώ,όποιος έχει την όρεξη και γνωρίζει το θέμα...ας με βοηθήσει γιατί και την τεχνική υποστήριξη να πάρεις σε αυτούς τους αλήτες,εκτός του ότι περιμένεις στην αναμονή το λιγότερο 40 λεπτά για να βγάλεις γραμμή,δεν βγαίνει και κάποια ιδιαίτερη άκρη...βοήθεια και εξυπηρέτηση 0...το μόνο που αρκεί είναι να τους βάλεις την υπογραφή και να σου ρουφάνε τα λεφτά!!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε όταν πας στην σελιδα αυτηwww.portforward.com

πατα το link Guides και μετα το Port Forwarding Guides by Router. Εκει βαζεις το router που εχεις μετα το προγραμμα που θες να χρησιμοποιησεις.

Να σε ρωτησω εγω κατι στο router που δινει η Forthnet δεν μπορεισ να κανεις port forwanding και τι εννοεις active τα προγραμματα που χρησιμοποιες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το dc++ περα απο port forward 8ελει και noip i dyndns.β.ποιος σου ειπε οτι το σιεμενς δεν κανει οτι κανει το linksys η οτι δεν μπορεις να ανοιξεις ports???το μονο προτερημα που εχει το λινκσυς ειναι το ασυρματο κατα τα αλλα το siemens ειναι αρκετα ανωτερο του.και ενημερωτικα καμια τεχνικη υποστηριξη δεν ειναι υποχρεωμενη να σου πει για port forward.port forward,allagi lan ip σε μη πραγματικα δικτυα,qos,και τετοια ενα support δεν ειναι υποχρεωμενο να απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...