Προς το περιεχόμενο

ξέχασα τον κωδικό ασφαλείας στο ΝΟΚΙΑ 510


jameson7gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε πολύ ευκολο

πήγαινε εδώ http://mastercode.nokiafree.org/mastercode.php και πληκτρολόγησε το ιμει (θα το βρείς πατώντας *#06#) και θα σου δώσει ένα καινούριο . Εύκολο ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αυτές τις μέρες αντιμετοπίζω το ίδιο πρόβλημα με το κινητό του μπαμπά μου(ΝΟΚΙΑ 1100)που ξέχασε τον κωδικό το mastercode δεν λειτουργεί σε τηλέφωνα DCT4.Οπότε λίγο δύσκολα τα πράγματα.Πήρα και στην νόκια και θέλουν 15ε για να ξεκλειδώσει.Απλά εμένα το κινητό λειτουργεί με 2 sim κανονικά οπότε μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να το φλασάρω ή να πατήσω κάτι για να αλλάξει το security code?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα μια πιο απλη λυση ειναι να κανεις φορματ στο κινιτο σου :D googleαρε για τι συσκευει σου να βρεις τα πλητρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το format είναι για συσκευές με λειτουργικό σύστημα (βλέπε Symbian S60, s80 , s90).

To 1100 δεν ανήκει σε κάποιο από τα παραπάνω και μπορεί να γίνει μόνο επαναφορά

εργοστασιακών ρυθμίσεων ή επαναπρογραμματισμός (θέλει εξοπλισμό)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Φίλε πολύ ευκολο

πήγαινε εδώ http://mastercode.nokiafree.org/mastercode.php και πληκτρολόγησε το ιμει (θα το βρείς πατώντας *#06#) και θα σου δώσει ένα καινούριο . Εύκολο ε ?

 

Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα δηλ. έχω ξεχάσει τον κωδικό ασφαλείας σε ένα Nokia 2680. Έβαλα το IMEI στο side που είπες και μου έβγαλε έναν κωδικό. Αυτόν τι τον κάνω; Τον πληκτρολόγησα εκεί που μου ζητάει τον κωδικό ασφαλείας αλλά δεν έγινε τίποτα (συνεχίζει να μου λέει λάθος κωδικός). Μάλλον κοτσάνα έκανα, ε; Please heeeeelp!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...