Προς το περιεχόμενο

HP Pavilion dv6680ev ή Dell με τα ίδια χαρακτηριστικά


smerliao

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι τα έχει όλα και συμφέρει, αφού όλοι οι toshiba βγαίνουν με 4200 σκληρό. Μόνο η κάρτα που είναι 128mb αλλά δεν παίζω παιχνίδια. Θα έχω πρόβλημα με τα vista? (μελλοντικά, γιατί σε πρώτη φάση θα τα βγάλω για xp μαλοον).

 

Αλλιώς μάλλον πρέπει σε dell.

 

Το πλαίσιο πάντως τον έχει στα 1000 ευρώ απο ιντερνετ.+φυσικα την εγγύηση που δεν ξέρω πόσο έχει.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1029649

 

Για dell ξέρω ότι πρέπει να πάρω τηλ για προσφορά. Ποιο μοντέλο προτείνεται ή να πάρω τη πιο καλή προσφορά? Εννοώ από vostro,xps,latitude,inspiron...

Ποιες ειναι οι διαφορές τους?

 

 

Γενικά ο φορήτος θέλω να είναι

santa rosa επεξεργαστή, 2gb ram, 5400 σκληρό, 128mb κάρτα γραφικών,

 

Ευχαριστώ... για τις απόψεις, γνώμες και ότι άλλο επιθυμειται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell xps με κλειστά τα μάτια..

Το ΗΡ σίγουρα θα έχει 1 χρόνο εγγύηση ενώ το Dell 3 χρόνια.

Η ποιότητα δεν συγκρίνεται.

Στην τιμή θα βγάλεις διαφορά γύρω στα 200 Ευρώ αλλά αξίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell xps με κλειστά τα μάτια..

Το ΗΡ σίγουρα θα έχει 1 χρόνο εγγύηση ενώ το Dell 3 χρόνια.

Η ποιότητα δεν συγκρίνεται.

Στην τιμή θα βγάλεις διαφορά γύρω στα 200 Ευρώ αλλά αξίζουν

 

Συμφωνω το xps ειναι εκπληκτικο, εγω εχω ενα DELL vostro, παρε DELL και δε θα το μετανιωσεις.

 

Ο,τι και να επιλεξεις να παρεις με 3 χρονια εγγυηση για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο, ο 1 χρονος εγγυησης δε μου λεει απολυτως τπτ ειναι κοροιδια οταν προκειται για notebook

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με + 120 ευρώ παίρνεις επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια για το Hp και πάλι θα είσαι κάτω από την τιμή κάποιου dell..αν φυσικά σε ενδιαφέρει ο hp

 

 

Δε διαφωνω δε σνομπαρω την hp αλλα το καλοκαιρι το πηρα με τον Τ7300 (2GHz 4MBcache), 2GB RAM με σκληρο 160GB στις 7200 στροφες και την 8600GT(256MB), 1500? και παντα με 3 χρονια εγγυηση. Ετσι για να εχει ο φιλος ενα σημειο αναφορας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κ εγώ δεν σνομπάρω φυσικά την dell, μακάρι να είχα κ εγω αλλά τα οικονομικά μου ήταν μέχρι 1000 ευρώ και πήρα Hp, και τοσίμπα θα έπαιρνα και ότι θές..αρκεί να μην τρέχω με κανένα απο αυτά σε σέρβις:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κ εγώ δεν σνομπάρω φυσικά την dell, μακάρι να είχα κ εγω αλλά τα οικονομικά μου ήταν μέχρι 1000 ευρώ και πήρα Hp, και τοσίμπα θα έπαιρνα και ότι θές..αρκεί να μην τρέχω με κανένα απο αυτά σε σέρβις:-)

 

Αλλος ενας παραγοντας που με οδηγησε εκει ηταν τα πολυ καλα λογια για το service, που ερχονται και τον παιρνουν απο το σπιτι, αυτη τη στιγμη παντως υπαρχουν πολυ καλα μηχανηματα στην αγορα ειδικα μετα την ενσωματωση της ati HD2600 σε καποια notebooks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Δηλάδη, για τον ΗΡ έχουμε

1120 ευρα, με 3ετη εγγύηση, άμεση παράδοση.

Ωραία. Η εναλλακτική τώρα.

 

Γράφεται όλοι για XPS, γιατί? Σε σχέση με τα άλλα μοντέλα?

ο σκληρος στις 7200 αξίζεί ή χάνω από θόρυβο?

από είδα στα μοντέλα ,μπαίνει geforce, nvs quadro, radeon. Ποια είναι η προτιμότερη?

Η εγγύηση για την επόμενη μέρα ισχύει και στη θεσσαλονίκη φαντάζομαι?

 

Ευχαρίστω

 

PS. τι χρόνο παράδοσης να αναμένω για dell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασα να αναφερω οτι εχω επιλεξει και μπαταρια 9cell και εχω πολυ καλη αυτονομια, οσο για το θορυβο για να ακουσεις κατι θα πρεπει να εχεις απολυτη ησυχια στο δωματιο, οσον αφορα την καρτα γραφικων εξαρταται το μοντελο για το οποιο μιλας, οι quadro ειναι παντως πολυ καλες αλλα προσανατολιζονται πιο πολυ για cad εφαρμογες

 

Παραδοση νομιζω λενε 10 μερες δε θυμαμαι τωρα, εγω παντως τον παραγγειλα τελος ιουλιου και τον ειχα σε ενα μηνα (επεσα στο καλοκαιρι) με ψαχναν και κανα 4αρι μερες βεβαια γιατι ημουν σε διακοπες συν του οτι αλλαξα και τον τοπο παραδοσης

 

και το μηχανημα made in ireland

 

Για το xps εχω μονο οπτικη επαφη απο φωτο και απλα κατι reviews στο net ξερω ομως οτι ειναι απο τα κορυφαια μοντελα δε μπορω να πω κατι παραπανω τα vostro και inspiron ειναι ουσιαστικα τα ιδια σε αλλο χρωμα. Το μονο μειονεκτημα οτι ειναι λιγο ογκωδη αυτα τα 2 σε σχεση με τα Notebook που εχεις συνηθισει να βλεπεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγγνώμη ρε παιδιά, έχω χάσει κάτι σε όλη τη συζήτηση... εμένα οι συνθέσεις που έκανα στο site της dell δοκιμαστικά και για vostro και για XPS για τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά του ΗΡ μου βγήκαν πάνω από 1250Ε (χωρις ΦΠΑ, με ΦΠΑ πάμε 1500Ε)... Αν δεν πληρώνετε ΦΠΑ, τότε όντως τα ποσά είναι συγκρίσιμα αλλιώς φεύγει πολύ πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει αναφερθει παρα πολλες φορες εδω μεσα οτι οι τιμες που δειχνει το site δεν εχουν σχεση με την τιμη που θα αγορασεις το προιον. Για να μαθεις την τιμη θα πρεπει να παρεις τηλεφωνο ή να στειλεις mail για το προιον που ενδιαφερεσαι και θα σου κανουν μια προσφορα

 

Καλυτερα παρε τηλεφωνο για να καταλαβεις τη νοοτροπια μιας αγορας DELL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορώ να το παραγγείλω και απο αμερική αν βάλω ένδειξη gift-present ή δεν αξιζει ο κόπος?

 

Από οτι είδα στο σιτε της dell , είτε για XPS1530 ή για inspiron d830 είμαστε...

 

απο μαιλ, πως μπορώ να κάνω παραγγελία? υπάρχει κάποιο link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...