Προς το περιεχόμενο

HELP! 22'' WIDE GAMERS ONLY!


Chaos3X

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλείνουμε την οθόνη , την ανοίγουμε πατώντας το menu button για να μπούμε στο service menu , μετα χρησιμοποιούμε το set button και πάμε στο panel tub, αλλαζουμε την ρύθμιση σε LPL22W4L, κλείνουμε την οθόνη , την ξανανοιγουμε και ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!Από ότι φαίνεται η οθόνη έχει λάθος default setting panel σε CMO (Chimei optoelecronics) αντί για LPL ( LG PHILIPS) κ αυτό δημιουργούσε κάτι σπαστικά ιδίως σε FPS games...πάντως προσωπικα από τότε που άλλαξα την ρύθμιση του panel όλα τζάμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

d3athc0n i love you!!! Εξαφανίστηκαν οι "πρασινίλες"! Τρελή διαφορά μιλάμε...Μπορείς να μου στείλεις την πηγή σου ή μόνος σου πειραματίστηκες;

 

Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα πάντως, εγώ πλέον προτείνω την LG!

Πολύ καλό και value for money monitor!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Akisk στις υπηρεσίες σου,βασικά μου φαγε πολύ καιρό ψάξιμο σε άπειρα forum του εξωτερικού...ακόμα κ στο youtube υπάρχει σχετικό θέμα...πάντως καλύτερα όποιες άλλες ρυθμίσεις θέλεις να τις κάνεις με το forte manager program κ όχι από το service menu...τέλοσπάντων για τα λεφτά της η LG L226WTQ-SF (249 ευρω από E-SHOP τη πήρα) πιστεύω ότι είναι perfect (τη πρότεινε κ το pc master στο τριπλό display που έφτιαξε για το ακριβό του συστημα)...πάντως κ οι samsung από ότι έβλεπα σίγουρα είναι πολύ καλές ειδικά σε games...είναι καθαρά θέμα χρημάτων κ τύχης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δουλέψει και με την Samsung 2232. Βασικά την αγόρασα πριν ένα μήνα. Δεν ξέρω αμα καλοέμαθα απο την 19αρα EIZO (2 χρόνια παλιότερη) αλλα.. μόλις την άνοιξα νόμιζα ότι με έπιασαν κορόιδο. Ίσως να καλοέμαθα στην EIZO.. τί να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δουλέψει και με την Samsung 2232. Βασικά την αγόρασα πριν ένα μήνα. Δεν ξέρω αμα καλοέμαθα απο την 19αρα EIZO (2 χρόνια παλιότερη) αλλα.. μόλις την άνοιξα νόμιζα ότι με έπιασαν κορόιδο. Ίσως να καλοέμαθα στην EIZO.. τί να πω..

 

Από ποιά άποψη μπορείς να το αναλύσεις λίγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπέρασμα;

 

Ποτέ μην αγοράσετε EIZO.Θα έχετε πρόβλημα με τις άλλες οθόνες μετά!

 

Σοβαρά τώρα,τον μέσο χρήστη θα τον ικανοποιήσει απόλυτα πιστεύω η μέση 22άρα και θα του στοιχίσει 300Ε πάνω κάτω.Για τους γραφίστες και τους ... απαιτητικούς υπάρχουν και οι ΕΙΖΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ευτυχώς θυμήθηκα ένα φιλαράκι μου που δουλεύει σε κατάστημα με ηλεκτονικά και μου είπε πως όποτε θέλω μπορώ να πάω να τσεκάρουμε την οθόνη αν έχει S-Series TN Panel και φυσικά αν έχει κανένα καμμένο pixel!

Λοιπόν να φύγω τρέχοντας για 226BW???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...