Προς το περιεχόμενο

Φωτοτυπια αδειας οδηγησης


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιάννη αυτό ακριβώς που είπε ο Achilles! είναι η καλύτερη επιλογή.

Achiles! χαλαρός είμαι..:P, είπα απ' τη στιγμή που γίνεται αυτό που ζητάει με το χαρτί γιατί να μη πάει κάλλιστα να βγάλει ένα δεύτερο δίπλωμα.Λέω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ Γιάννη, έχω ένα τσαντάκι χειρός με: δίπλωμα, ταυτότητα, βιβλιάρια τραπεζών, κάρτες αναλήψεως, επαγγελματικές και προσωπικές κάρτες, κάρτα ασφάλισης, hands free, usb stick, χρήματα φυσικά, και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Έτσι δεν ξεχνάω τίποτα. Αν χάσω βέβαια το τσαντάκι, χάθηκα...

 

 

...γι΄αυτό και στην τσέπη (που είναι άδεια) έχω ενα περίστροφο :P

 

Εγω το δίπλωμα το έχω μέσα στο αυτοκίνητο, πιο πιθανό μου φαίνεται να μου αρπάξει κάποιος την τσάντα, παρά να μου πάρουν όλο το αυτοκίνητο ή να το ανοίξουν και να πάρουν το δίπλωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βρείς ένα τρόπο όπως και ο Achilles! και να μεταφέρεις το δίπλωμα από το ένα στο άλλο σε κάθε αλλαγή.

Η φωτοτυπία δεν μετράει αλλά καλό θα ήταν ίσως να κάνεις μια και να μένει στο δεύτερο αυτοκίνητο μήπως τυχόν και ξεχάσεις το πρωτότυπο απλά για ανύψωση ηθικού και «ο θεός βοηθός» αν σε σταματήσουν. :shock:

Και εγω αλλάζω αυτοκίνητο συχνά λόγο δουλειάς. Παίρνω πάντα το δίπλωμα μαζί μου. Όμως ότι και να κάνουμε η στραβή θα γίνει. Τουλάχιστον δεν το έχω χάσει ακόμα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δηλώσεις απώλεια και να βγάλεις ενα δέυτερο πληρωνοντας κανα 50-60Ε αλλα αυτό είναι κάργα παράνομο (υπογράφεις δήλωση).Εναλλακτικα αμα σε πιασουν χωρίς δίπλωμα πληρώνεις 15Ε και τους στέλνεις μια φωτοτυπία εντός 2-3 ημερών.

 

Για τα υπόλοιπα, θα πώς αμα δεν το ζήσεις σου φαίνεται απλο το να μεταφέρεις το δίπλωμα περα δωθε.Αμα χρειάζεται σε μια εβδομμάδα να οδηγήσεις 6-7 διαφορετικά οχήματα τότε χάνεις την μπάλα. Η καλύτερη λύση που και εγώ εφαρμόζω είναι το πορτοφόλι, μιας και το μόνο ευκολο είναι να χάσεις ενα τσαντάκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλακτικα αμα σε πιασουν χωρίς δίπλωμα πληρώνεις 15Ε και τους στέλνεις μια φωτοτυπία εντός 2-3 ημερών.

 

 

 

Μου φαινεται η κλαυτερη "λυση".Δεν παραβλεπω τα 15 ευρω αλλα εν θα φτωχυνω κι ολας και δεν θα τυχαινει και καθε τοσο !!!

 

Στα 20 χρονια 2-3 φορες μου το εχουν ζητησει για παραβαση του ΚΟΚ που εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη γιατί δεν το βάζεις το δίπλωμα στο πορτοφόλι σου?

 

 

Γιατι δεν εχω πορτοφολι !!!!:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...