Προς το περιεχόμενο

Νεος HP - Απεγκατασταση Προγραμματων


joanast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους

 

Δε ξερω αν εδω πρεπει να βαλω το ερωτημα μου αλλα εδω μου φανηκε το πιο σχετικο σημειο...

 

Εχω ενα καινουργιο Pavilion εδω και μερικες βδομαδες. Παρατηρησα ομως στην προσθαφαιρεση προγραμματων ενα σωρο προγραμματα της HP που δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε. Αρχισαν και αυτοι τα καλα της Microsoft μου φαινεται που σου δινουν υπολογιστη γεματο προγραμματα για να διαφημιζονται...

 

Αυτα τα προγραμμα ειναι τα:

 

Hewlett-Packard Active Check

Hewlett-Packard Asset Agent

HP Active Support Library

HP Customer Experience Enhancements

HP Easy Setup - Frontend

HP Help and Support

HP Integrated Module with Bluetooth wireless technology

HP Photosmart Essential 2.0

HP Photosmart Essential2.5

HP Quick Launch Buttons 6.20 B1

HP QuickPlay 3.2

HP Update

HP Wireless Assistant

HPSU306Stub

 

Αν τα απεγκαταστησω θα συναντησω καποιο προβλημα; Αξιζει τον κοπο να τα βγαλω ή τζαμπα θα μπω σε ολη αυτη τη διαδικασια με αγνωστα προβληματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλα αυτά τα προγράμματα χρειάζονται για την σωστή λειτουργία του υπολογιστή (το integrated module bluetooth ή το quick launch buttons ή το update ή το wireless assistant κτλ.) ενώ λίγα είναι προγράμματα έξτρα όπως το photosmart για φωτογραφίες. Εγώ δεν θα τα πείραζα γιατί από όλη την λίστα είναι το πολύ δυό-τρία προγράμματα που μπορείς να αφαιρέσεις χωρίς να επηρεάσεις την ομαλή λειτουργία του υπολογιστή και δεν αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως και να τα βγαλεις τα hp εχουν hidden parttion για recovery οποτε δεν θα εχεις προβλημα αν τα καταστρεψεις ολα:lol: .Παντως κανε ενα ) backup να εισαι σιγουρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μην βγαλεις μονο το recovery του pc γιατι οτι και να γινει με ενα f11 στην αρχη που τρεχει το bios κανεισ recovery στις εργοστασιακες ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Προσπαθώ να κάνω απεγκατάσταση ένα πρόγραμμα που δεν εγκατέστησα κανονικά , αλλά δεν μου το κάνει.

Όταν πάω να το εγκαταστήσω , μου βγάζει μυν. ότι η εγκατάσταση ήδη τρέχει.

Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...